قیمت گوشت گوسفندی| قیمت گوشت گوساله

گزارش میدانی نشان می دهد، قیمت انواع گوشت قرمز در مرداد ماه نسبت به ماه گذشته روند افزایشی داشته است به نحوی که، افزایش قیمت‌ها آن ها از ۶ تا ۸۰ هزار تومان در هر کیلوگرم بوده است.

سایت شماره یک:

قیمت گوشت روزهای گذشته در هفته های گذشته به شدت گران شده بود قیمت گوشت آنقدر گران است که مردم قادر به خرید گوشت قرمز نیستند و دولت هم هیچ اقدامی برای کم کردن قیمت گوشت نمی کند و هر مغازه ای هرچقدر که بخواهد قیمت گوشت را افزایش می دهند ولی چند وقتی است که قیمت گوشت ثابت مانده .

در هفته ابتدایی ماه گذشته (تیرماه) محسن سلامی، مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور، از عرضه گوشت شقه گوسفندی گرم با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار، هر کیلوگرم ۱۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان برای مصرف کنندگان خبر داد و این اقدام را به منظور حمایت از مصرف کنندگان عنوان کرد. وی اعلام کرد: با توجه به اقدامات صورت گرفته، گوشت گوسفندی شقه‌ای ۱۱۰ هزار تومان و گوشت گوساله شقه‌ای ۹۵ هزارتومان تحویل میادین می‌شود تا با نرخ‌های مصوب عنوان شده، به دست مردم بر‌سد. اعلام خبر عرضه شقه گوسفندی با نرخ مصوب ۱۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان به این دلیل بود که، دو هفته قبل از آن قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی در بازار به بیش از ۲۲۴ هزار تومان رسیده بود.

 

در نیمه ماه جاری نیز، معاونت حقوقی و فنی مالیاتی سازمان امور مالیاتی اعلام کرد: عرضه انواع گوشت قرمز و فرآورده‌های گوشتی دام‌های سبک و سنگین و قطعات بدن دام مطابق جزو ۴-۵ بند الف ماده قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب سال ۱۴۰۰ مشمول کالاهای معافیت مالیاتی بوده و از پرداخت مالیات و عوارض معاف هستند تا با این روش از گرانی گوشت قرمز در بازار کاشته شود.

اما، گزارش میدانی نشان می دهد،  به رغم اعلام قیمت از سوی مسئولان  و حذف مالیات، بازار گوشت قرمز مسیر خود را می رود و گرانی بر این بازار حاکم است.

 

در حال حاضر در سطح شهر، هر کیلوگرم شقه گوسفندی از ۱۵۵ هزار تومان تا بیش از ۱۶۶ هزار تومان، هر کیلوگرم ران ۱۸۹ هزار تومان، هر کیلوگرم سرددست ۱۴۶ تا بیش از ۱۵۲ هزار تومان، هر کیلوگرم کف دست ۱۸۵ تا ۱۸۹ هزار تومان، هر کیلوگرم گردن بیش از ۱۵۲ هزار تومان، هر کیلوگرم قلوگاه ۱۴۴ تا بیش از ۱۴۵ هزار تومان، هر کیلوگرم  خورشتی بیش از ۲۸۲ هزار تومان، هر کیلوگرم ماهیچه بیش از ۲۰۵ هزار تومان، هر کیلوگرم  راسته بدون استخوان ۲۹۵ تا بیش از ۳۰۰ هزار تومان و هر کیلوگرم راسته با استخوان بیش از ۱۸۳ هزار تومان عرضه می شود.

 

همچنین هر کیلوگرم سردست گوساله  از ۲۰۹ تا بیش از ۲۱۴ هزار تومان، هر کیلوگرم ران بیش از ۲۲۵ هزار تومان، هر کیلوگرم ماهیچه بیش از ۲۲۶ هزار تومان، هر کیلوگرم خورشتی ۲۲۹ تا حدود ۲۳۱ هزار تومان، هر کیلوگرم راسته بیش از ۳۰۲ هزار تومان و هر کیلوگرم فیله بیش از ۴۱۰ هزار تومان عرضه می شود.

بر این اساس در مقایسه با ماه گذشته ( تیرماه) قیمت انواع گوشت قرمز به جز گوشت خورشتی گوسفندی، در هر کیلوگرم افزایش ۶ تا ۸۰ هزار تومانی داشته است.

 

جدول تغییر قیمت انواع گوشت قرمز در مرداد ماه نسبت به ماه گذشته

نوع گوشت

قیمت در تیر ماه

(هر کیلوگرم به تومان)

قیمت در مرداد ماه

(هر کیلوگرم به تومان)

میزان تغییر قیمت

(هر کیلوگرم به تومان)

گوسفندی - شقه

۱۴۲۰۰۰

۱۵۵۰۰۰ – ۱۶۶۰۰۰

۱۳۰۰۰ – ۲۴۰۰۰ ↑

گوسفندی - ران

۱۶۶۰۰۰

۱۸۹۰۰۰

۲۳۰۰۰ ↑

گوسفندی - سردست

۱۳۴۰۰۰

۱۴۶۰۰۰ - ۱۵۲۰۰۰

۱۲۰۰۰ – ۱۸۰۰۰ ↑

گوسفندی - کف دست

۱۶۶۰۰۰

۱۸۵۰۰۰ - ۱۸۹۰۰۰

۱۹۰۰۰ – ۲۳۰۰۰ ↑

گوسفندی - گردن

۱۳۴۰۰۰

۱۵۲۰۰۰

  ۱۸۰۰۰ ↑

گوسفندی -  قلوه‌گاه

۱۳۵۰۰۰

۱۴۴۰۰۰ - ۱۴۵۰۰۰

۹۰۰۰ – ۱۰۰۰۰ ↑

گوسفندی - راسته با استخوان

۱۷۵۰۰۰

۱۸۳۰۰۰

۸۰۰۰  ↑

گوسفندی - راسته بدون استخوان

۲۲۰۰۰۰

۲۹۵۰۰۰- ۳۰۰۰۰۰

۷۵۰۰۰ – ۸۰۰۰۰ ↑

گوسفندی - خورشتی

۲۹۵۲۰۰

۲۸۳۵۰۰

۱۱۷۰۰ ↓

گوسفندی - ماهیچه

۱۹۹۰۰۰

۲۰۵۰۰۰

۶۰۰۰ ↑

گوساله - سردست

۱۷۷۰۰۰

۲۰۹۰۰۰ - ۲۱۴۰۰۰

۳۲۰۰۰ – ۳۷۰۰۰ ↑

گوساله - ران

۱۸۷۰۰۰

۲۲۵۰۰۰

۳۸۰۰۰ ↑

گوساله - ماهیچه

۱۹۰۰۰۰

۲۲۶۰۰۰

۳۶۰۰۰ ↑

گوساله - خورشتی

۱۹۲۰۰۰

۲۲۹۰۰۰ - ۲۳۱۰۰۰

۳۷۰۰۰ -  ۳۹۰۰۰ ↑

گوساله - فیله

۳۷۹۰۰۰

۴۱۰۰۰۰

۳۱۰۰۰ ↑

گوساله - راسته

۲۷۹۰۰۰

۳۰۲۰۰۰

۲۳۰۰۰ ↑

منبع: اقتصاد آنلاین

چرا بازار گوشت در کشور با نوسان بالا مواجه است؟

به نقل از رادیو، رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تعاون ایران در پاسخ به این سئوال که چرا نوسان در دو بازار گوشت قرمز و مرغ در کشور بالاست، گفت: مهمترین دلیل نوسان درسیاست گذاری است.

«ارسلان قاسمی» در برنامه بازارگاه رادیو اقتصاد افزود: قبل از حذف ارز ترجیحی گوشت قرمز به ویژه گوشت مرغ متاثر از قیمت گذاری دستوری بود.

وی اظهارداشت: ارز ترجیحی در عمل از بیست و یکم اردیبهشت ماه سال جاری از چرخه اقتصاد دام و طیور کشور خارج شده است.

رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تعاون ایران گفت: سرکوب قیمت و قیمت گذاری‌های دستوری باعث می‌شد تولیدکنندگان دچار زیان و آسیب شوند.

وی افزود: بر اساس آمار هر ایرانی باید در روز ۲۹ گرم پروتئین گوشت قرمز و سفید استفاده کند که متاسفانه این میزان مصرف به دلیل شرایط سخت اقتصادی و همینطور افت ۱۰ تا ۲۰ درصدی تولید گوشت طیور در کشور روند کاهشی به خود گرفته است.

قاسمی اظهارداشت: طبق آمار موجود واردات کنجاله سویا از سال ۹۰ تا ۹۸ به میزان ۴۰۱ درصد در کشور رشد به خود دیده این در حالیکه تولید مرغ در همین بازه زمانی تنها ۳۲ درصد و گوشت قرمز ۱۲ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: در حال حاضر ۹ استان کشور درگیر خشکسالی است و این پدیده روی تولید گوشت اثر مستقیم گذاشته است.

رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع غذایی اتاق تعاون ایران گفت: مشکلات حوزه دام و طیور باید بصورت ریشه‌ای برطرف شود تا مردم کمتر شاهد نوسان در بازار گوشت قرمز و سفید باشند.

وی افزود: گوشت کالای نیست که تولید‌کننده بتواند به مدت طولانی نگهداری کند به اصطلاح کالای انباری نیست چراکه زمان نگهداری این کالا زمان کوتاهی است.

قاسمی بیان داشت: جدا از این در فرهنگ مصرف ایرانی‌ها دراستفاده از گوشت بویژه گوشت گوسفندی بصورت تازه و گرم است و کمتر به مصرف گوشت منجمد رغبت نشان می‌دهند.

وی ادامه داد: متاسفانه سرانه مصرف گوشت قرمز در کشور بواسطه شرایط سخت اقتصادی به شدت پائین آمده است.

حجم خرید گوشت کاهش یافت

رییس شورای تامین دام کشور از وضعیت بحرانی دامداری‎‌ها در ایران خبر داد.

به نقل از خبرآنلاین، این روزها خبرهای چندان خوشی از وضعیت دامداری‌ها به گوش نمی‌رسد. انتشار اخباری در خصوص کشتار دام‌های مولد و آبستن، نگرانی‌هایی را در این حوزه ایجاد کرده است.

منصور پوریان، رئیس شورای تامین دام کشور نیز ضمن تایید این اخبار در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین گفت: «در حال حاضر در شرایطی هستیم که بسیاری از رودخانه‌ها در استان‌های گرم مانند خوزستان و ایلام، رو به خشکی می‌روند.

دامداران در کنار گرانی دچار مشکل بی‌آبی هستند که تهدیدی جدی برای دام است. چند ماه است که ما و دامداران ما در استان‌ها، این شرایط بحرانی را هشدار داده و خواهان صدور مجوز صادرات دام زنده هستیم. دامدار جلوی چشم خود نابودی دام‌ها وصنعت را می‌بیند ولی هنوز تصمیمی برای حل این معضل گرفته نشده است.»

وی در ادامه تصریح کرد: «در شرایط فعلی برای دامدار، دام کشتاری، غیر کشتاری، نر، ماده، آبستن و یا بره فرقی نمی‌کند. چیزی که برای او مهم است این است که دیگر نمی‌تواند دام را نگه دارد. حفظ دام مولد و آبستن، زمانی برای دامدار اهمیت داشت که امکان نگهداری از دام‌ها فراهم بود.

در حال حاضر دامدار از سویی از نظر نقدینگی صفر شده است و امکان تامین نهاده را ندارد، از سوی دیگر به دلیل خشکسالی، مرتعی برای چرای دام وجود ندارد. در حال حاضر حتی آب نیز برای خریدن و پول برای خریدن آب وجود ندارد.

وی تاکید کرد: «متاسفانه شرایط به‎‌گونه‌ای است که در حال حاضر دامدار ناچار به فروش بعضی از اقلام دام‌های خود، بسیار پایین تر از قیمت تمام شده تولید است.»

پوریان اضافه کرد: «در حال حاضر روی کاغذی که جلوی مقامات دولت است، همه چیز عالی و درست به نظر می‌رسد. ولی عالم واقعیت چنین نیست.

اگر کسی از بازارگاه خرید نمی‌کند به این دلیل است که قیمت بازار گاه با قیمت بازار آزاد تفاوت ندارد. نقدینگی نیز وجود ندارد و دریافت تسهیلات از بانک‌ها، مستلزم طی مراحل اداری است. این طور نیست که همان لحظه که دامدار به نقدینگی احتیاج داشته باشد، بتواند تسهیلات خود را از بانک دریافت کند»

منصور پوریان نیز در این ارتباط با اشاره به ورود کمیسیون تخصصی و حتی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس، وجود تاکیدات و نامه‌نگاری‌های تشکل‌ها و اعلام مواد قانونی مبنی برغیر قانونی بودن جلوگیری از صادرات دام زنده گفت: «به نظر من در این شرایط حفظ موضع ممنوعیت صادرات از طرف وزارت جهاد کشاورزی قابل درک نیست»

از طرفی به نظر می‌رسد، در کنار افزایش عجیب قیمت گوشت قرمز، یارانه خرید گوشت و مرغ واریزی به حساب سرپرست‌های خانوار، آن‌طور که انتظار می‌رفت صرف خرید محصولات پروتئینی حیوانی نشده و گوشت در بازار خریدار ندارد.

رئیس شورای تامین دام در این ارتباط گفت: «در فضای مجازی و غیرمجازی بحث افزایش قیمت گوشت در بازار در صورت آزاد شدن صادرات دام مطرح شده است.

در حالی که امروز، گوشت با قیمت‌های فعلی هم در بازار خریدار ندارد. مراکز عرضه گوشت از نبود مصرف‌کننده و بی رمق بودن بازار شکایت دارند. اگر قیمت بخواهد بیش از این افزایش پیدا کند، عملاً بازار خرید و فروش گوشت در کشور تعطیل خواهد شد. از این رو شاهد افزایش قیمت بیشتر از این در این بخش نخواهیم بود.»

پوریان در توضیح دلیل افزایش قیمت گوشت در بازار، در حالی که دام زنده با افت قیمت روبه رو است گفت: «وقتی بازار بدون مشتری بماند، تلاش می‌کند برای جبران هزینه‌ها، قیمت‌ها را بالاتر ببرد. در ارتباط با قیمت گوشت، قیمت یک سری از اقلام افزایش نداشته و عملاً در بازار معامله وجود ندارد.»

وی ادامه داد: «گاهی قیمت‌ها به صورت روانی و رسانه‌ای بالا می‌روند. با این هدف که بازار را فعال نشان دهند و مصرف کننده این قیمت‌ها را بپذیرد.

در حالی که ما می‌دانیم این قیمت‌ها برای مصرف کننده صرفه اقتصادی ندارد. میزان فروش گوشت و مصرف آن در کشور افت چشمگیری داشته است.

آنچه در بازار مشاهده می‌شود، بازی قیمت است. اما این بازی قیمت در عمل نمی‌تواند برای فروشگاه‌های گوشت مشتری جذب کند.»

تگ های مرتبط
ارسال نظر