مدیرکل امداد فارس اعلام کرد: متقاضیان ایجاد فرصت های شغلی پایدار در رسته های خاص می توانند از تسهیلات 300 میلیون تومانی کمیته امداد فارس بهره مند شوند.

سایت شماره یک:

مرتضی موصلی، مدیر کل امداد فارس از افزایش سقف اعتبار تسهیلات اشتغال خبر داد و گفت: در سال پیش رو، سقف تسهیلات اشتغال برای ایجاد مشاغل خاص از 100 میلیون تومان به 300 میلیون تومان افزایش می یابد.

او با بیان اینکه سال گذشته سقف تسهیلات اشتغال نیازمندان 100 میلیون تومان بوده است، افزود: در سال جدید و با درخواست کمیته امداد و موافقت شورای عالی اشتغال کشور 20 درصد از منابع تسهیلات اشتغال تبصره 16 (منابع قرض الحسنه بانک های عامل) افزایش سه برابری خواهد داشت.

موصلی خاطر نشان کرد: در سال جاری 50 درصد تسهیلات اشتغال به نیازمندان غیر تحت حمایت دهک 1 تا 5 جامعه تعلق می گیرد.

مدیر کل امداد فارس در ادامه اضافه کرد: طرح های اشتغالی که مشمول دریافت تسهیلات 300 میلیون تومانی می شوند می بایست در رسته مشاغل دانش بنیان، گلخانه های کوچک مقیاس و طرحهای با اشتغال زایی بیش از یک نفر باشند که متقاضیان با مراجعه به ادارات کمیته امداد و مشاوره کارشناسان حوزه اشتغال می توانند از این تسهیلات بهره مند شوند.

او اضافه کرد: تسهیلات اشتغال کمیته امداد برای متقاضیان از منابع تبصره 18(محل صندوق توسعه ملی)، تبصره 16 (محل منابع قرض الحسنه بانک های عامل) و منابع امدادی تامین می شود./فارس

از کدام بانک‌ها وام ۲۰۰ میلیونی بگیریم؟ 

طبق قانون بودجه امسال، واجدان شرایط می‌توانند با مراجعه به ۶ بانک اعلام شده وام ۲۰۰میلیون تومانی دریافت کنند.

طبق قانون بودجه سال ۱۴۰۱ و بخشنامه بانک مرکزی در رابطه با تسهیلات قرض الحسنه «ودیعه یا خرید یا ساخت مسکن»، برخی از افراد واجد شرایط می‌توانند وام ۲۰۰میلیون تومانی دریافت کنند.

سررسید بازپرداخت این وام حداکثر ۲۰ساله و با کارمزد سالانه حداکثر چهار درصد در نظر گرفته شده است.

چه کسانی وام ۲۰۰میلیون تومانی دریافت می‌کنند؟

در این طرح خانواده‌هایی که مسکن ندارند و فرزند سوم یا بیشتر آنها، از ابتدای سال ۹۹ به دنیا آمده، می‌توانند ۲۰۰میلیون تومان وام بگیرند. بانک با مشاهده شناسنامه زوجین، فرزند متولد شده و استعلام از ثبت احوال، این شرایط را بررسی می‌کنند.

تنها خانواده‌هایی می‌توانند این وام را دریافت کنند که علاوه بر برخورداری از شرایط بالا، تاکنون از کمک‌های دولتی و تسهیلات بانکی استفاده نکرده باشند. بانک‌ها با استفاده از سامانه‌های سمات و وزارت راه و شهرسازی، این شرایط را استعلام گرفته و تایید می‌کنند.

 

به علاوه متقاضیان باید برای تضمین بازپرداخت وام، سفته و یک ضامن معتبر به بانک ارائه کنند.

لازم به ذکر است که تنها سرپرست خانوار یا نماینده قانونی آنها می‌توانند از بانک‌ها برای دریافت این وام تقاضا کنند. همچنین متقاضیان این وام که نسبت به دریافت آن اعتراض دارند، می‌توانند شکایت خود را در سامانه ثبت و رسیدگی به شکایات بانک مرکزی ثبت کنند.

مطابق قانون بودجه سال جاری، شش بانک به عنوان متولی پرداخت این تسهیلات معرفی شده‌اند. بانک‌های مسکن، تجارت، صادرات، کشاورزی، توسعه تعاون و پست بانک، بانک‌هایی هستند که متقاضیان دریافت وام ۲۰۰میلیون تومان، می‌توانند با مراجعه به آنها، این تسهیلات را دریافت کنند.

اسامی و شرایط دریافت 9 مدل وام فوری

در این گزارش به ۹ مدل مختلف از وام‌های پرکاربرد اشاره می‌شود از جمله وام ازدواج،وام خرید مسکن،وام بدون ضامن و… که در ادامه به بررسی برخی از این وام‌ها که کاربرد بیشتری دارند، پرداخته می‌شود.

زمانی که برای خرید کالاها، مسکن، ازدواج، آغاز کسب و کار یا کارهای اینچنینی نیاز به بودجه بالایی داریم، یکی از راه‌های متداول پیش رو، وام گرفتن از بانک است. بانک‌ها وام‌های مختلفی را به منظورهای متنوعی به متقاضیان ارائه می‌کنند که هر کدام شرایط و مبالغ مختلفی دارد.

وام خرید مسکن

این وام مخصوص افرادی است که قصد خرید یا تعویض خانه خود را دارند. افراد می‌توانند وام مسکن را به صورت تخصصی از بانک مسکن تهیه کنند اما بانک‌های دیگر هم از این تسهیلات ارائه می‌دهند. بانک مسکن این وام را به دو صورت وام مسکن یکم و وام اوراق پرداخت می‌کند.

 

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر