اربعین

طی چند روز گذشته شاهد افزایش آمار تصادف زائران اربعین هستیم که در مقایسه با سال‌های گذشته رشد چشمگیری دارد.

سایت شماره یک:

جدیدترین اخبار اربعین امروز ۲۴ شهریور را در این خبر بخوانید:

به نقل از ایسنا،سردار محمد شرفی در جلسه قرارگاه اربعین مستقر در پایانه مرزی مهران با بیان اینکه طی دو روز گذشته  ۳۵۰ هزار زائر به مرز مهران وارد شدند، گفت: با توجه به نزدیکی شهر کربلا به مرز مهران بیشتر زائران و حتی زائرانی که از مرزهای دیگر به کشور عراق رفتند تمایل دارند تا از این مرز وارد خاک کشور شوند.

وی مرز مهران را پرترددترین مرز اربعینی کشور از زمان بازگشت زائران به کشور عنوان کرد و گفت: قطعاً اوج بازگشت زائران روز جمعه و عصر شنبه است که مراسم اربعین حسینی به پایان می‌رسد. با برآوردی که صورت گرفته در زمان اوج بازگشت زائران نیاز به هزار و ۲۰۰ تا هزارو ۴۰۰ دستگاه اتوبوس برای انتقال این عزیزان از پایانه برکت در مرز مهران هستیم که در خصوص تامین این تعداد اتوبوس مسئولان اداره حمل و نقل جاده ای قول مساعد دادند.

افزایش تصادف زائران اربعین

شرفی در ادامه از افزایش ۴۷ درصدی استفاده زائران اربعین از خودروی شخصی نسبت به مدت مشابه در سال ۹۸ خبر داد و گفت: به همین دلیل میزان تصادفات در محورهای مواصلاتی محدوده مرزها نیز کمی بیشتر شده که عمده دلایل این تصادفات نیز خستگی و خواب آلودگی رانندگان بوده است.

وی خاطر نشان کرد: موکب‌ها در مرز مهران راه‌اندازی و تسهیلات ویژه‌ای برای اسکان و استراحت زائران در نظر گرفته شده که در این خصوص از زائرانی که از خودروی شخصی استفاده می‌کنند می‌خواهیم تا قبل از عزیمت به شهرهای خود استراحت کافی کرده و از رانندگی در هنگام خستگی و خواب آلودگی خودداری کنند.

عیور از مرز مهران رکورد زد

بر اساس اعلام سایت پلیس، شرفی در ادامه سخنان خود به اقدامات هواپیمایی فراجا در ماموریت اربعین حسینی امسال پرداخت و اظهارکرد: از ابتدای ماموریت اربعین تا به امروز هواپیمایی فراجا ۲۱۰ سورت پرواز انجام داده که بیشتر این پروازها به منظور پایش ترافیکی محورهای مواصلاتی محدوده مرزها بودند.

جعفر قزوینیان  با بیان اینکه برای برگشت زائران به استان زنجان تاکنون مشکلی رخ نداده است، گفت: ۱۳۰ دستگاه اتوبوس برای بازگشت زائرین به استان پیش بینی شده است.

وی ابراز کرد: از اول شهریورماه تاکنون بیش از ۱۰ هزار نفر با ناوگان جاده ای استان زنجان به مرز مهران اعزام شدند و در این راستا مرز مهران برای زنجانی ها پیش بینی شده است

معاون مرکز مدیریت راه‌های کشور اعلام کرد با توجه به حجم زائران در مسیر بازگشت از کشور عراق، مسیر مهران-ایلام در روزهای ۲۵ و ۲۶ شهریور، به‌صورت یک‌طرفه خواهد بود.

تگ های مرتبط
ارسال نظر