قیمت مسکن| قیمت مسکن در تهران

قمیت مسکن امروز در آپارتمان‌های مسکونی ۱۵ تا ۲۰ سال ساخت در تهران بررسی شده است.

سایت شماره یک:

قیمت مسکن امروز ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ در تهران به شرح زیر است.

به نقل از دنیای‌اقتصاد، رکود در بازار مسکن شهر تهران اگرچه عمیق است، اما درجه رکود در بازار آپارتمان‌‌های سال‌خورده با سن بنای ۱۵ تا ۲۰ سال ساخت قدری کمتر است.

رونق بیشتر در بازار مسکن سال‌خورده

بررسی فایل‌‌های موجود در موتورهای جست‌وجوی آگهی ملکی نشان‌دهنده مناسب‌‌تر بودن قیمت فایل‌‌های قدیمی‌‌ساز نسبت به آپارتمان‌‌های کم‌‌سن است. طوری که در برخی محله‌ها اختلاف قیمت به ۳۰ تا ۴۰درصد هم می‌‌رسد.

از یک‌‌سو قیمت فایل‌‌های نوساز به اصطلاح «قرمز» یعنی بالاتر از حد مورد انتظار است که از کم‌‌تعداد بودن این نوع آپارتمان‌‌ها در بازار نشات می‌گیرد.

از سوی دیگر قیمت آپارتمان‌‌های سال‌خورده با توجه به نیاز اغلب آن‌ها به بازسازی مناسب است و صرفه اقتصادی خرید این قبیل املاک برای متقاضیان خرید خانه مصرفی به قصد سکونت نسبت به واحدهای نوساز تا سه، چهار سال ساخت بسیار زیاد است.

مساله مهم برای متقاضیان خرید خانه تامین نقدینگی در فرجه ۲۰ تا ۴۰ روزه است و با توجه به اینکه با خرید واحدهای مسکونی سال‌خورده، می‌توانند بازسازی را به چند ماه بعد موکول کنند و نقدینگی مربوط به این امر را نیز به همان نسبت دیرتر تامین کنند، خرید این خانه‌ها با توجه به محدودیت بودجه آن‌ها، انتخاب مناسبی به شمار می‌‌آید.

مجموعه این عوامل سبب شده درجه رکود در بازار آپارتمان‌‌های سال‌خورده کمتر از نوسازها باشد؛ به این معنا که در هفته‌های پررکود اخیر دست‌‌کم تماس با آگهی‌‌دهندگان این واحدها به مراتب بیشتر از تماس برای اطلاع از قیمت نوسازها بوده است.

تگ های مرتبط
ارسال نظر