شاهچراغ

خبرنگار ایرنا با حضور در محل بیمارستان مسلمین شیراز با شماری از خانواده مجروحان و شهدای حادثه تروریستی حرم شاهچراغ شیراز گفت و گو کرد.

سایت شماره یک:

در جلو بیمارستان مسلمین شیراز تعدادی از خانواده ها که نگران حال عزیزان خود بودند حضور یافته و نگران حال عزیزان خود هستند.

در بین این خانواده ها پسر جوانی که از شهرستان مرودشت آمده بود و خیلی  بی تابی و گریه زاری می کرد به خبرنگار ایرنا گفت: پس از حادثه به ما اطلاع دادند و بلافاصله  به همراه خواهران و مادرم  به شیراز امدیم تا جویای حال پدرم که بازنشسته است  بشویم.

یکی از شهدا ۶ سال در جبهه های جنگ تحمیلی حضور داشته 

فرزند محمد ولی کیاسی ادامه داد: پدرم ۶ سال در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشت  تا سر انجام در حرم مطهر شاهچراغ به شهادت رسید.

وی اضافه کرد : قبل از حادثه با پدرم تماس گرفتم و گفت برای زیارت به شاهچراغ می روم که این اتفاق افتاد.

همچنین چند خانم که برای اطلاع از بستگانشان درجلو بیمارستان حضور داشتند پس ازشنیدن اینکه او به شهادت رسیده شروع به شیون زاری کردند.

عباس با دو فرزندش برای زیارت به شاهچراغ رفته بود

یکی دیگر از افراد داغدار که خود را داماد عباس لورگوفی که اهل سیرجان است و به همراه ۲فرزند پسرس مورد اصابت گلوله قرار گرفته به خبرنگار ایرنا گفت: عباس با ۲ فرزند پسرش برای زیارت به شاه چراغ رفته بود که مورد اصابت گلوله قرار گرفتند.

وی اضافه کرد: عباس لورگوفی  پدر خانواده از ناحیه دست و پا مورد اصابت گلوله قرار گرفته ، یکی از پسرانش مجروح است و دیگری که هفت ساله بود به شهادت رسیده است.

طبق گفته شاهدان عینی، فرد تروریست‌ ساعت ۱۷:۴۵ چهارشنبه از ورودی خیابان ۹ دی وارد حرم شاهچراغ شد و خدام‌ و زائران حاضر را به رگبار بست.

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس شامگاه چهارشنبه به ایرنا  گفت:‌ شمار شهدای اقدام تروریستی حرم مطهر شاهچراغ (ع) در شیراز به ۱۵ نفر رسیده است  که ۲ نفر از انها کودک هستند.

اسماعیل محبی پور اضافه کرد: همچنین در این حادثه تروریستی ۲۷ نفر زخمی شدند.   

این حمله تروریستی در یکی از شلوغ‌ترین ساعات در حرم شاهچراغ روی داده است و سه روز در شیراز  عزای عمومی اعلام شد.

منبع: ایرنا

تگ های مرتبط
ارسال نظر