کیان پیرفلک

علی کریمی در صفحه اینستاگرام خود اقدام به بازنشر پیامی کرد که در آن از آشوبگران خواسته شده بود تا به خودروهای شخصی ـ که به آن مشکوک می‌شوند ـ حمله کنند.

سایت شماره یک:

«کیان پیرفلک» کودک 9 ساله اهل ایذه، شامگاه روز چهارشنه 25 آبان‌ماه 1401 در جریان اغتشاشات مسلحانه آشوبگران در این شهر، و بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید.

این اتفاق در حالی رخ داد که به گفته شاهدان، این کودک به همراه خانواده‌اش در خودروی شخصی‌شان در حال عبور از محل آشوب بودند که به سمت ماشین آنها تیراندازی شده و این تیراندازی موجب شهادت کیان 9 ساله و مجروحیت پدرش می‌شود.

شهرستان ایذه در روزهای اخیر شاهد بروز برخی ناآرامی‌ها و آشوب‌ها توسط اغتشاشگران مسلح بوده است.

همزمان با این اتفاق، چند موتورسوار مسلح نیز با صورت‌های پوشیده شده اقدام به تیراندازی به افراد حاضر در خیابان کردند که در نتیجه آن، 7 نفر از هموطنان به شهادت رسیدند.

فیلم لحظه تیراندازی تروریست‌ها در ایذه

این آشوب‌ها در حالی صورت می‌گیرد که برخی چهره‌های شناخته شده در روزهای اخیر با اظهارنظرها و پیام‌های خود در فضای مجازی ضمن تحریک کردن مردم، افراد را به حضور در خیابان‌ها و انجام اقدامات تند تشویق کردند.

«علی کریمی» از جمله این افراد است که چند روز قبل در صفحه اینستاگرام خود، اظهارات یکی از اکانت‌های اصلی در تشویق مردم به اقدامات تروریستی و مسلحانه را بازنشر کرده که در آن مشخصاً دستور حمله به خودروهای شخصی داده شده است.

واضح است که این‌گونه اقدامات و اظهارنظرهای تحریک‌کننده، در شهرها و مناطق حساس چه تبعاتی دارد که قتل کودک 9 ساله تنها یک نمونه آن است.

پیش‌تر نیز گفته شد که کیان پیرفلک به همراه خانواده خود با «ماشین شخصی» در حال عبور از محل آشوب بودند که هدف تیراندازی قرار گرفتند.

تصویر خودرویی که کیان پیرفلک در آن مورد اصابت گلوله قرار گرفته است

این اکانت برانداز که علی کریمی اقدام به بازنشر پیام او کرده، پیش از این نیز با استقبال از قتل فجیع مأمور نیروی انتظامی در کردستان، از آشوبگران خواسته بود تا اقدام به شناسایی مأمورین انتظامی و برخورد مشابه با آنها کنند.

علی کریمی نیز که در جریان اغتشاشات اخیر، در استوری‌های خود اقدام به انتشار اخبار کذب کرده، یکی از اصلی‌ترین تحریک‌کنندگان برای آشوب در کشور است که پیش از این، از ایران خارج و در امارات مستقر شده بود. علی کریمی پس از اخراج از امارات هم‌اکنون در کانادا به سر می‌برد.

تگ های مرتبط
ارسال نظر