هواشناسی | هواشناسی امروز | هواشناسی تهران

هواشناسی کشور از نفوذ توده ی سرما و بارش برف و باران در کشور خبر داد

سایت شماره یک:

هواشناسی کشور از نفوذ توده ی سرما و بارش برف و باران در کشور خبر داد

زمان شروع فعالیت این سامانه امروز سه‌شنبه و زمان پایان آن روز پنجشنبه خواهد بود.

به گزارش هواشناسی از امروز بارش باران گاهی همراه با رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی، در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف، کولاک و رخداد مه را خواهیم داشت.

امروز (سه‌شنبه) در جنوب آذربایجان غربی، جنوب آذربایجان شرقی، کردستان، زنجان، کرمانشاه، شمال ایلام و ارتفاعات تهران، قزوین و البرز شاهد خواهیم بود.

فردا (چهارشنبه) هم بارش‌ها در جنوب آذربایجان شرقی، جنوب آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، شمال کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، همدان، جنوب مرکزی، غرب اصفهان و ارتفاعات قزوین و البرز پیش‌بینی شده است که بارش برف و باران را شاهد خواهیم بود.

همچنین روز پنجشنبه در ایلام، خوزستان، جنوب شرق لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، غرب و جنوب اصفهان، نیمه شمالی فارس و نیمه شمالی بوشهر شاهد بارندگی خواهیم بود.

اثر مخاطره نیز لغزندگی و احتمال کاهش شعاع دید در جاده‌ها، اختلال در سفرهای بین‌شهری به‌ویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، احتمال آب‌گرفتگی معابر به‌صورت محدود، احتمال تاخیر در پرواز، احتمال خسارت به صنعت کشاورزی، احتمال افت فشار گاز و احتمال اختلال در عملیات عمرانی است.

سازمان هواشناسی به احتیاط در سفرهای برون‌شهری، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی و سوخت کافی هنگام سفر، لایروبی کانال‌ها و آب‌روها، احتیاط در فعالیت کوه‌نوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو، احتیاط در عبور از حاشیه مسیل‌ها، اقدامات لازم برای فعالیت‌های عمرانی و بتن‌ریزی، تمهیدات لازم در جهت حفظ ماشین‌آلات کشاورزی، مدیریت در مصرف انرژی و آمادگی راهداری به ویژه در گردنه‌های برف‌گیر توصیه کرده است.

منبع : ایرنا

 

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر