ماهان صدرات

اجرای حکم «ماهان صدرات» از بازداشتی‌های ناآرامی‌های اخیر متوقف شد.

سایت شماره یک:

ماهان صدرات جوان اهل تهران است که در جریان اعتراضات اخیر، موتور یک بسیجی را آتش زده است. او به اتهام محاربه به اعدام محکوم شده است.ماهان صدرات مدنی که در فضای عمومی به ماهان صدرات مشهور شده است، در جریان ناآرامی‌های اخیر بازداشت شده است. زمان بازداشت ماهان صدارت نامشخص است و منابع مختلف گفته‌اند احتمالا اودر تاریخی بین ۲۰ مهر و ۱۲ آبان بازداشت شده است.​

سید عباس موسوی وکیل مدافع ماهان صدرات در این باره اعلام کرد:

با عنایت دادار جان آفرین و با دوراندیشی و ژرف نگری قضات محترم شعبه نهم دیوان عالی کشور و به برکت دعای مردم نجیب، شریف و دلسوز این سرزمین، موکل «ماهان صدرات» از اعدام نجات یافت و قرار توقف اجرای حکم او مستند به درخواست اعاده دادرسی و موافق ماده ۴۷۶ قانون آیین دادرسی کیفری صادر شد.

بر اساس کیفرخواست صادر شده برای ماهان صدرات، او متهم  به "محاربه، اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، آتش زدن موتورسیکلت و تخریب گوشی شاکی خصوصی و ایراد جرح عمدی با چاقو نسبت به شاکی"  شده بود.

اتهام ماهان صدرات

آنگونه که قوه قضاییه اعلام کرده در زمان ناآرامی‌ها، ماهان صدرات با چاقو در خیابان حضور داشته است و به همین دلیل، اقدام او مصداق «محاربه» بوده است. اتهام دیگر او آتش زدن موتور یک بسیجی به نام محمدرضا قنبرطلب است.

در توضیح قوه قضاییه آمده است: «اتهامات ماهان صدرات مدنی محاربه از طریق کشیدن سلاح سرد (چاقو) به نحوی که موجب ایجاد ناامنی و ترس در محیط شده است، اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور، آتش زدن موتورسیکلت و تخریب گوشی شاکی خصوصی و ایراد جرح عمدی با چاقو نسبت به شاکی است.»

 

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر