قتل

جسد پیرمردی که گمشده بود در چاه آب خانه‌اش در خانه ویلایی در لواسان کشف شد و پسرش به عنوان تنها مظنون پرونده که در بازداشت به سر می‌برد، به قتل اعتراف کرد.

سایت شماره یک:

اول آبان ماه امسال، زن جوانی سراسیمه به کلانتری ۱۶۵ لتیان مراجعه کرد و به ماموران پلیس گفت: پدرم در یک خانه ویلایی در روستای برگ جهان منطقه لواسان، رفته بود، اما هنگامی که به آنجا رفتم اثری از او پیدا نکردم و حس می کنم که اتفاقی برای پدرم افتاده است.

همین کافی بود تا ماموران کلانتری ۱۶۵ لتیان راهی خانه پیرمرد ۶۷ ساله شوند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کنند؛ ماموران پلیس به محض حضور در خانه موردنظر، متوجه بهم ریختگی خانه شدند و ماجرای گمشدن مرد سالخورده را به اداره چهارم پلیس آگاهی (ویژه فقدان) گزارش کردند.

خیلی زود تیمی زبده از کارآگاهان اداره چهارم پلیس آگاهی پای در خانه مرد سالخورده گذاشتند و در بررسی های میدانی متوجه شدند دوربین های مداربسته به صورت خیلی ماهرانه ای در خانه وی جاسازی شده است، اما هنگامی که به سراغ آن ها رفتند پی بردند، هارد فیلم های دوربین به سرقت رفته است همچنین خودروی پژو ۴۰۵ مرد گمشده در حیاط خانه پارک شده بود.

کارآگاهان اداره چهارم پلیس آگاهی در نخستین گام خودروی پژو ۴۰۵ را هدف بازرسی قرار دادند که مشخص شد وسایل شخصی مرد ۶۷ ساله از جمله لپ تاپ، تلفن همراه، کارت بانکی و عینک آفتابی در خودرو قرار دارد و همین سرنخ می تواند فرضیه وقوع جنایت را پررنگ کند.

تیم جنایی در گام بعدی با تجزیه و تحلیل های اطلاعاتی پی بردند مرد سالخورده با یک زن میانسال ارتباط دارد و در شب حادثه با او تماس داشته است؛ بدین ترتیب زن جوان به عنوان مطلع هدف تحقیق قرار گرفت و گفت: ۲ ماه قبل با مرد گمشده به صورت موقت ازدواج کردم، اما خانواده وی مخالف این اتفاق بود، به همین خاطرما در خانه ای در قرچک زندگی می کنیم.

زن میانسال ادامه داد: همسرم روز حادثه تماس گرفت و گفت پسرش قرار است برای تدارکات برگزاری یک جشن تولد به ویلای او در لواسان بیاد، اما ساعتی بعد تلفن همراهش خاموش شد.

پسر جوان خیلی زود بازداشت و به اداره چهارم پلیس آگاهی منتقل شد؛ وی در اتاق بازجویی به تیم تحقیق گفت: هنگامی که به ویلای پدرم در لواسان رفتم او به من گفت قصد دارد خودرویی را در پاکدشت ورامین بخرد و از من خواست تا با هم به آنجا برویم، اما پس از اینکه خودروی موردنظر را از نظر فنی بررسی کردیم از یکدیگر جدا شدیم و خبری از او ندارم.

از سوی دیگر، اقدامات اطلاعاتی کارآگاهان دایره چهارم پلیس آگاهی نشان می داد پسر جوان روز حادثه در پاکدشت نبوده است که همین موضوع شک تیم جنایی را برانگیخت، اما پسر مرد گمشده همچنان ادعا می کرد از پدرش خبری ندارد.

کشف لکه های خون در ویلای مرد گمشد راز جنایت را فاش کرد

تیم جنایی برای حل کردن معمای گمشدن پیرمرد سالخورده به همراه تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی راهی خانه ویلایی شدند و با اقدامات پلیسی لکه های خون پاک شده را در سرویس بهداشتی، فرش، پاگرد درب ورودی ویلا و صندوق عقب خودروی پژو ۴۰۵ کشف کردند.

همچنین در ادامه نیز یک چوب خونی که ابزار باغبانی بوده کشف شد که بررسی ها نشان می داد این چوب بر اثر ضربه تخریب شده است!

تحقیقات از تنها متهم پرونده ادامه داشت تا اینکه آذرماه جاری پسر جوان پس از مشاهده شواهد و مدارک موجود به جنایت هولناک در ویلای پدری خود اعتراف کرد و مدعی شد سر پدر سالخورده خود را هدف اصابت ضربات مهلک چوب قرار داده و پس از به قتل رساندن وی، جسد مقتول را در آب چاه ویلا انداخته است!

کارآگاهان اداره چهارم پلیس آگاهی پس از دریافت اعترافات متهم، با متخصصان پزشکی قانونی ماموران آتش نشانی و تیم جنایی راهی لواسان شدند و جسد مقتول را از چاه آب ویلا درآوردند.

با دستور مقام قضایی متهم برای روشن شدن زوایای پنهان پرونده در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس قرار گرفت و تحقیقات همچنان ادامه دارد.

تگ های مرتبط

ارسال نظر