امروز 14 دی 1401 با وجود کاهش قیمت دلار و ورود آن به پله‌های پایین‌تر، سکه امامی مجددا وارد کانال 20 میلیون تومان شده است. این موضوع را می‌توان تحت تاثیر افزایش قیمت طلا در بازارهای جهانی دانست.

سایت شماره یک:

 در اقتصادی همانند اقتصاد ایران قیمت دلار اصلی‌ترین محرک برای بازار طلا و سکه محسوب می‌شود، اما در چند روز گذشته دلار و سکه مسیری تقریبا متفاوت را طی کرده‌اند. امروز نیز با وجود کاهش قیمت نسبی دلار، سکه نسبت به قیمت آخرین قیمت روز گذشته سکه امامی روندی افزایشی طی است که این روند را می‌توان ناشی از افزایش قیمت انس طلای جهانی دانست. قیمت طلا (18عیار) در لحظه تنظیم این گزارش یک میلیون و 800 هزار تومان است.

قیمت سکه امامی

قیمت سکه امامی بر اساس داده‌های شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، اکنون 20 میلیون و 268 هزار تومان است و نسبت به قیمت بازگشایی بازار مسیری صعودی را طی کرده است.

 

حباب این نوع سکه در این لحظه یک میلیون و 710 هزار تومان است که نسبت به روز گذشته کاهش را تجربه کرده است. قیمت روز گذشته این فلز ارزشمند 19 میلیون و 354 هزار تومان تومان بوده و بر همین اساس قیمت سکه نسبت به آخرین قیمت روز گذشته افزایشی ارزیابی می‌شود.

قیمت سکه بهار آزادی

قیمت سکه بهار آزادی نیز اکنون در لحظه تنظیم این گزارش به 18 میلیون و 997 هزار تومان قیمت دارد. حباب این نوع فلز ارزشمند دو میلیون و 927 هزار تومان برآورد می‌شود که نسبت به قیمت قبلی آن افزایش داشته است.

آخرین نرخ روز گذشته سکه بهار آزادی 19 میلیون و 209 هزار تومان ثبت شده است. این نوع سکه بر خلاف سکه امامی روندی کاهشی را طی کرده است

قیمت نیم‌ سکه

قیمت نیم ‎‌سکه در حال حاضر 11 میلیون و 900 هزار تومان و نسبت به نرخ بازگشایی امروز تغییری نداشته است. این نوع سکه در روز پنجشنبه تا 13 میلیون تومان نیز رسیده بود و حباب آن سه میلیون و 128 هزار تومان ثبت شده است.

قیمت ربع سکه

قیمت ربع سکه اکنون هشت میلیون و 600 هزار تومان تعیین شده و از روز گذشته کاهشی 100 هزار تومانی را پشت سر گذاشته است. حباب این نوع سکه نیز چهار میلیون و 163 هزار تومان برآورد می‌شود.

قیمت سکه گرمی

قیمت سکه گرمی نیز چهار میلیون و 400 هزار تومان برآورد می‌شود. حباب این سکه نیز دو میلیون و 265 هزار تومان است و نسبت به روز گذشته روندی کاهشی را پیموده است.

قیمت انواع سکه بر خلاف سکه امامی تمایل به کاهش قیمت نشان می‌دهند. حباب انواع سکه نیز در حال حاضر بیشتر روندی کاهشی دارند و این نشان می‌دهد علاقه برای خرید در این بازار کاهش پیدا کرده است.

قیمت سکه از پنجشنبه هفته گذشته که تا 22 میلیون تومان رسیده بود حالا دو کانال کاهش داشته و به 20 میلیون تومان رسیده است.

تحلیگران معتقدند در صورت کاهش قیمت دلار تا کانال‌های 35 و 34 هزار تومان، سکه هم روندی کاهشی را در پی می‌گیرد و وارد کانال‌های نزولی‌تر می‌شود.

 

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر