قیمت پیاز

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی گفت: قیمت کنونی هر کیلوگرم پیاز در میدان مرکزی ۱۴ تا ۱۵ هزار تومان است که نسبت به چند روز گذشته کاهش داشته است.

سایت شماره یک:

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی گفت: قیمت کنونی هر کیلوگرم پیاز در میدان مرکزی ۱۴ تا ۱۵ هزار تومان است که نسبت به چند روز گذشته کاهش داشته است.​

مصطفی دارایی نژاد درباره تأثیر تعیین تعرفه صادراتی پیاز اظهار کرد: با تعرفه‌ای که معاونت بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی برای صادرات پیاز گذاشت، قیمت این محصول روند نزولی به خود گرفته است.​

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی تصریح کرد: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم پیاز در میدان مرکزی ۱۴ تا ۱۵ هزار تومان است که نسبت به چند روز گذشته کاهش داشته است.

دارایی نژاد پیش بینی کرد که با تداوم این روند، کاهش قیمت پیاز در هفته آینده نیز ادامه یابد.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی همچنین با اشاره به در پیش بودن فصل برداشت پیاز در بندرعباس، گفت: در ۲۰ روز آینده با عرضه پیاز بندرعباس، روند کاهش قیمت تسریع می‌شود./مهر

 اتحادیه بارفروشان: پیاز ارزان شد

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی گفت: به‌دنبال اقدام وزارت جهاد کشاورزی در افزایش تعرفه صادرات پیاز، قیمت این محصول در بازار داخلی رو به کاهش گذاشت.

مصطفی دارایی‌نژاد درباره تأثیر تعیین تعرفه صادراتی جدید برای پیاز اظهار داشت: با تعرفه‌ای که معاونت بازرگانی برای صادرات پیاز گذاشت، قیمت این محصول روند نزولی به خود گرفته است.

وی تصریح کرد: قیمت کنونی هر کیلوگرم پیاز در میدان مرکزی، در زمان حاضر 14 تا 15 هزار تومان است که نسبت به چند روز گذشته کاهش داشته است.

پیش از این قیمت پیاز به بیش از 20 هزار تومان افزایش یافته بود و طبق گزارش مرکز آمار ایران، پیاز در آذر ماه با رشد 25درصدی قیمت، رکورد گرانی را بین مواد غذایی شکسته بود.

دارایی‌نژاد پیش‌بینی کرد که با تداوم این روند، قیمت پیاز در هفته آینده نیز رو به کاهش خواهد بود.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی همچنین با اشاره به در پیش بودن فصل برداشت پیاز در بندرعباس گفت: در 20 روز آینده با عرضه پیاز بندرعباس، روند کاهش قیمت تسریع می‌شود.

دوشنبه 12 دی ماه، محرم سلطانی، مدیرکل دفتر تجارت وزارت جهاد کشاورزی از افزایش تعرفه بازرگانی صادرات پیاز از 50 درصد قیمت پایه صادراتی به 100 درصد این رقم خبر داد و افزود: قیمت پایه صادراتی نیز از 13 سنت برای هر کیلوگرم به 40 سنت افزایش یافته است.

تگ های مرتبط
ارسال نظر