هواشناسی

سازمان هواشناسی از بارش برف و باران و وزش باد در برخی نقاط کشور و ورود سامانه بارشی به کشور خبر داد.

سایت شماره یک:

سازمان هواشناسی درخصوص آخرین پیش‌بینی‌ها از وضعیت جوی کشور اعلام کرد که امروز شنبه (۱۷ دی) در جزایر واقع در شرق خلیج فارس و تنگه هرمز و در استان هرمزگان، برخی نقاط استان‌های سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، جنوب استان‌های فارس و کرمان بارندگی، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.  

از بعد از ظهر شنبه در استان‌های ساحلی خزر بارش باران و وزش باد و در برخی نقاط شمال غرب بارش برف و باران انتظار می‌رود.

یکشنبه (۱۸ دی) ضمن تشدید بارش در استان‌های ساحلی خزر، در بخش‌هایی از شمال غرب، غرب، ارتفاعات البرز و شمال شرق بارش باران و برف و در نواحی شرق و جنوب شرق بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.  

دوشنبه (۱۹ دی) در نوار شمالی کشور و ارتفاعات البرز بارش برف و باران خواهیم داشت . در این روز با ورود سامانه بارشی جدیدی به کشور در استان‌های واقع در جنوب غرب، بارش برف و باران رعدوبرق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود. 

سه‌شنبه (۲۰ دی) سامانه بارشی در غالب مناطق کشور به‌جز استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، آذربایجان غربی، غرب آذربایجان شرقی و کردستان سبب بارش می‌شود. 

چهارشنبه (۲۱ دی) نیز سامانه بارشی در شمال شرق کشور و استان‌های گیلان و اردبیل سبب بارش خواهد شد. 

در روز شنبه شرق خلیج فارس و تنگه هرمز و از بعد از ظهر شنبه تا سه‌شنبه دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود همچنین یکشنبه کاهش محسوس دما در سواحل دریای خزر و اردبیل رخ خواهد داد. 

براساس اعلام این شرکت، در ابتدای صبح شنبه، شاخص آلاینده‌ها در تهران بر روی عدد ۱۵۵ است و برای پایتخت وضعیت قرمز و هوای ناسالم برای همه گروه‌ها اعلام شده است. روز گذشته نیز شاخص آلاینده‌ها در تهران بر روی عدد ۱۴۶ و هوا برای گروه‌های حساس ناسالم بود. 

میزان ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون کمتر از ۱۵۰ شده اما همچنان بالاتر از حد سلامت و در وضعیت نامناسب است. 

 

 

تگ های مرتبط

ارسال نظر