افزایش حقوق بازنشستگان | حقوق بازنشستگان در سال1401 |

وزیر اقتصاد گفت: از طریق ارائه محصولات جدید بیمه‌ای در قالب تحول صنعت بیمه افزایش حقوق بازنشستگان را دنبال می‌کنیم.

سایت شماره یک:

اجرای متناسب سازی حقوق بازنشستگان نیاز به تصویب دولت دارد. حقوق بازنشستگان مورد توجه دولت است. همسان سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۹ برای بازنشستگان کشوری و لشکری به اجرا درآمد. حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی از 24 تا 80 درصد افزایش یافت. اظهارات جدید وزیر اقتصاد درباره تغییر حقوق بازنشستگان و تصمیم جدید دولت در مورد بازنشستگان را در این خبر بخوانید:

حقوق بازنشستگان

نحوه افزایش حقوق بازنشستگان تغییر کرد

وزیر اقتصاد گفت: از طریق ارائه محصولات جدید بیمه‌ای در قالب تحول صنعت بیمه افزایش حقوق بازنشستگان را دنبال می‌کنیم.

احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد در حاشیه جلسه با رئیس کل بیمه مرکزی و مدیران شرکت‌های بیمه‌ای گفت: در این جلسه محورهای تحول صنعت بیمه در هفت بخش مطرح و درباره اجرایی شدن آنها تاکید و تبادل نظر شد.

وی افزود: مسئله اول حرکت به سمت نظارت بر خط بیمه مرکزی بر بیمه‌هاست که متاسفانه در این زمینه با نقطه مطلوب فاصله داریم و گزارش‌های نظارتی با فاصله زمانی و دقت کم تهیه می شود و مقرر شد رئیس کل بیمه مرکزی به سرعت برای بر خط شدن نظارت‌ها اقدام کند.

خاندوزی گفت: با توجه به شرایط اقتصادی کشور نیاز به محصولات بیمه‌ای برای حمایت از تولیدکنندگان داریم تا بتوانند ریسک‌های خود را از طریق بیمه تا حد زیادی پوشش دهند که مقرر شد در این زمینه نیز تدابیر فوری اندیشیده شود .

وی با اشاره به اینکه سامانه‌های بیمه‌ای به سامانه نیروی انتظامی متصل نیست، گفت این موضوع یکی از زمینه های بروز فساد است و مقرر شد با مذاکراتی که با فرمانده نیروی انتظامی انجام می‌شود این کار به سرعت اجرایی شود.

وزیر اقتصاد گفت استفاده از ابزارهای دیجیتال در صنعت بیمه یکی دیگر از محورهای تحول در این صنعت است.

وی افزود: موضوع فراگیری مالی نیز باید در صنعت بیمه جدی گرفته شود و برای اقشار کم درآمدی که نیاز به پوشش‌های بیمه‌ای دارند از طرف بیمه‌های دولتی محصولات بیمه‌ای ارائه شود.

او گفت: یکی از این موارد افزایش حقوق بازنشستگان از طریق محصولات جدید بیمه‌ای است که مقرر شد رئیس کل بیمه مرکزی به سرعت در این زمینه پیشنهادی را آماده کند.

خاندوزی افزود: همچنین پرتفوی شرکت‌های بیمه ای باید در خدمت تولید باشد.

وی گفت با تعامل بین دستگاهی به زودی خبر اتصال سامانه‌های بیمه و نیروی انتظامی و الکترونیکی شدن کروکی‌ها برای پرداخت خسارت اعلام خواهد شد. این موضوع ضمن تسریع در امور مردم و کاهش مراجعات از فساد جلوگیری می‌کند.

طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان

 اخیراً جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با تدوین طرحی خواستار متناسب سازی حقوق بازنشستگان شده اند.این طرح که به امضاء ۲۰۹ نماینده مجلس رسیده است تقدیم هیئت رئیسه پارلمان شده تا روند قانونی خود را طی کند.لازم  به ذکر است این طرح ابتدا باید در کمیسیون های تخصصی مجلس بررسی و پس از آن به صحن علنی ارجاع تا به رای نمایندگان گذاشته شود.

متن این طرح به شرح زیر است:

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

احتراماً طرح ذیل که به امضای ۲۰۹ نفر از نمایندگان رسیده است، جهت طی مراحل قانونی تقدیم میشود.

مقدمه (دلایل توجیهی): بر اساس ماده ۳۰ برنامه ششم توسعه و اجرایی شدن آن توسط دولت محترم از تاریخ ۱ /۷ /۱۳۹۹ به میزان ۹۰ درصد حقوق و مزایا شاغل متناظر و هم ردیف (مشابه)؛ بدین وسیله جهت تصویب و دائمی نمودن آن در قالب قانون مدیریت خدمات کشوری تقدیم مجلس شورای اسلامی می گردد و من بعد هرگونه افزایشی که برای شاغلین عملیاتی و اجرایی گردد ۹۰ %ناخالص آن برای بازنشستگان قابل محاسبه و پرداخت است.

عنوان طرح: طرح متناسب سازی حقوق بازنشستگان

ماده واحده- دولت مکلف است نود درصد (۹۰ (%ناخالص حقوق و مزایای شاغلین و افزایش سنواتی ایشان را در مورد بازنشستگان و مستمری بگیران کشوری و لشکری، محاسبه و پرداخت کند.

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در هاله‌ای از ابهام است

حسن صادقی قائم مقام دبیرکل خانه کارگر و معاون امور استان‌ها و شهرستان‌های خانه کارگر گفت: همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نیز هنوز در هاله‌ای از ابهام است و متاسفانه نه دولت به تکلیفش عمل کرده و نه سازمان تامین اجتماعی. 

 قائم مقام دبیرکل خانه کارگر و معاون امور استان‌ها و شهرستان‌های خانه کارگر تاکید کرد: ما باید حافظ صندوق تامین اجتماعی باشیم که به مشکل برنخورد. افزایش حقوق پلکانی هم دریافتی‌های حداقلی‌بگیران را دچار تحول نمی‌کند و همچنان زیر نرخ تورم نگه می‌دارد. در نتیجه حداقل بگیران همچنان باتوجه به تورم حاکم بر جامعه، دچار مشکلات اساسی‌ خواهند بود.

تگ های مرتبط
ارسال نظر