قبرس گردی بهرام رادان درکنار هانیه توسلی را مشاهده کنید.

بهرام رادان| بیوگرافی و تصاویر دیده نشده از بهرام رادان
سایت شماره یک:

بهرام رادان در کنار هانیه توسلی

بهرام رادان در دنیای بازیگری

بهرام رادان و میترا حجار در آتش بس

بهرام رادان در دنیای هنر

خوانندگی بهرام رادان

فیلم شناسی بهرام رادان

قبرس گردی بهرام رادان درکنار هانیه توسلی را مشاهده کنید. بهرام رادان در 8 اردیبهشت ماه سال 1358 (28 آوریل 1979)، در تهران متولد شد. بهرام رادان فارغ التحصیل رشته مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد اسلامی می باشد. بهرام رادان دوره بازیگری را در سال 1378 و در آموزشگاه هیوا فیلم گذراند و در همان سال برای بازی در فیلم شور عشق ساخته نادر مقدس انتخاب شد. بهرام رادان در اولین حضور سینمایی تنها به واسطه چهره اش شناخته شد

بهرام رادان در کنار هانیه توسلی

بهرام رادان

بهرام رادان

بهرام رادان در دنیای بازیگری

در اولین حضور سینمایی تنها به واسطه چهره اش شناخته شد:شور عشق اما فیلم به فیلم به دانش سینمایی خود افزود و توانست فوت و فن بازیگری را بیاموزد تا اینکه در چهارمین نقش آفرینی اش کاندید دریافت تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد در پنجمین جشن خانه سینما شد:آواز قو. رادان سپس موفق به کسب سیمرغ بلورین نقش اول مرد نیز شد که با انتقاداتی از سوی برخی محافل سینمایی روبرو شد. بهرام رادان و مهناز افشار در فیلم شور عشق

بهرام رادان

بهرام رادان در دنیای هنر

بهرام رادان پس از بازی در فیلم های شورعشق و آواز قو در سال 1379 در فیلم سینمای آبی به کارگردانی حمید لبخنده به ایفای نقش پرداخت. داستان آن این است که دختری به نام مهتاب (هدیه تهرانی) با جوانی به نام ارسطو (بهرام رادان) به عمد تصادف می کند و همین تصادف باعث آشنایی و درگیری آنها باهم می شود.

بهرام رادان و هدیه تهرانی در فیلم آبی

بهرام رادان در سال 1383 با بازی در فیلم سینمایی گاو خونی به کارگردانی و نویسندگی بهروز افخمی و تهیه کنندگی علی معلم بر اساس گاوخونی (رمان) نوشته جعفر مدرس صادقی موفق به کسب تندیس حافظ شد.

 بهرام رادان در فیلم گاوخونی

گاوخونی داستان کابوس های جوانی را حکایت می کند که خاطرات پدر مرده اش، شهر زادگاهش یعنی اصفهان و رودخانه زاینده رود او را به مرز پریشانی می رساند.

فیلم سربازهای جمعه به کارگردانی و نویسندگی مسعود کیمیایی و تهیه کنندگی مرتضی شایسته ساخته سال 1382 است. بهرام رادان برای بازی در این فیلم موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست و دومین جشنواره بین المللی فیلم شد.  این فیلم داستان چند سرباز است که یک روز جمعه به همراه گروهبان خود به شهر می آیند. این روز تعطیل اما برای آنها حوادثی تازه در پی دارد و آنها را به نگاهی دیگر می رسان

بهرام رادان

بهرام رادان و محمدرضا فروتن در فیلم سربازهای جمعه

فیلم سربازهای جمعه در بیست و دومین دوره جشنواره فیلم فجر (1382) در بخش بهترین بازیگر نقش دوم زن (مریلا زارعی) سیمرغ بلورین مسابقات را کسب کرده است.همچنین این فیلم در دو بخش بهترین بازیگر نقش دوم مرد (بیژن امکانیان) و بهترین صدابرداری (اسحاق خانزادی) نیز کاندیدا مسابقات بوده است.

هرام رادان به تازگی در فیلم سینمایی آتش بس 2 که ادامه فیلم آتش بس میباشد در کنار میترا حجار به ایفای نقش پرداخت این فیلم همانند سری نخست آن با استقبال خوبی رو برو شد و فروشی میلیاردی داشت.

در خلاصه ی داستان این فیلم آمده است:«یک زوج جوان و تحصیلکرده که عازم سفری به خارج از کشور هستند، پس از سال ها مشاور خانواده ی خود را به طور اتفاقی در فرودگاه ملاقات می کنند و در مدت زمانی که منتظر پرواز خود هستند، اتفاقات سال هایی از زندگی خود را در مدتی که مشاور آن ها در خارج از کشور بود، مرور می کنند.»

بهرام رادان

خوانندگی بهرام رادان

رادان در یک آلبوم موسیقی تحت عنوان روی دیگر خوانندگی کرده است.

 فیلم شناسی بهرام رادان

سینمایی 1379 

شور عشق  آواز قو آبی 1381 

طلوع تاریک ساقی 1381 

گاوخونی عطش رز زرد 1382 

شمعی در باد سربازهای جمعه گیلانه 1383 

رستگاری در هشت و بیست دقیقه ازدواج صورتی 1384 

حکم تقاطع پدرام 1385 

خون بازی چهارانگشتی سنتوری  1386 

کنعان 1387 

بی پولی کارناوال مرگ زادبوم راه آبی ابریشم تردید 1388 

تهران 1511 

نقطه بی بازگشت آدم کش 1389 

یکی از ما دو نفر 1390

پل چوبی نقش و نگار تراژدی 1392

نقشِ نگارتراژدی1393

آتش بس عصر یخبندان1394

من ناصر حجازی هستم...

بارکد

بهرام رادان

جوایز

نامزد جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد از پنجمین جشن خانه سینما برای فیلم آواز قو - 1381

برنده تندیس حافظ برای فیلم گاوخونی - 1383

برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست و دومین جشنواره بین المللی فیلم برای فیلم سربازهای جمعه- 1382

برنده سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد از بیست و پنجمین جشنواره بین المللی فیلم فجر برای فیلم سنتوری- 1385

نامزد تندیس حافظ برای فیلم سنتوری - 1389

بهرام رادان

تگ های مرتبط

ارسال نظر