رتبه‌بندی

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه طبق آئین‌نامه اجرایی قانون نظام رتبه‌بندی، معلمان ۱۰ روز فرصت برای اعتراض به رتبه‌هایشان دارند، گفت: اعتراضات در هیئت ممیزه استان یا هیئت ممیزه مرکزی انجام می‌شود.

سایت شماره یک:

صادق ستاری‌فرد درباره اظهار کرد: صدور احکام قطعی معلمان از چندی پیش آغاز و تاکنون برای بیش از ۴۱۱ هزار نفر از معلمان صادر شده است.

وی افزود: اگر معلمان اعتراضی به حکم خود نداشته باشند، همان به صورت حکم قطعی اجرا می‌شو، اما اگر اعتراضی وجود داشته باشد، طبق آئین‌نامه اجرایی قانون نظام رتبه‌بندی معلمان، ۱۰ روز فرصت ثبت اعتراضات برای رتبه‌ها وجود دارد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه از روزی که رتبه همکاران در سامانه بارگذاری می‌شود، ۱۰ روز فرصت ثبت اعتراض دارند، اظهار کرد: این اعتراضات در هیئت ممیزه سطح بالاتر، ممیزی و ارزیابی و سپس نسبت به تعیین رتبه نهایی افراد اقدام می‌شود.

وی ادامه داد: سازوکار رسیدگی به اعتراضات شفاف و در یک چارچوب منطقی پیش‌بینی شده است. افراد امتیازات خودشان را مشاهده می‌کنند و بر اساس آن چیزی که مشاهده می‌کنند یا توقع دارند یا مدارکی که بارگذاری کرده‌اند، می‌توانند نسبت به ثبت اعتراض اقدام کنند.

ستاری‌فرد درباره زمان اعلام نتایج اعتراضات، گفت: رسیدگی به اعتراضات ممکن است به طول بیانجامد و زمان‌بر باشد. هنوز برآوردی از تعداد و حجم اعتراضات نداریم که چگونه خواهد بود، لذا نمی‌توانیم از اکنون پیش‌بینی کنیم که برای رسیدگی چقدر زمان نیاز است. در آئین‌نامه نیز مهلتی برای رسیدگی پیش‌بینی نشده و تنها قید شده است که مهلت ثبت اعتراضات ۱۰ روز پس از اعلام رتبه است. رسیدگی به اعتراضات در هیئت ممیزه استان مربوطه یا در هیئت ممیزه مرکزی انجام خواهد شد.

منبع: ایمنا

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر