مسمومیت

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز آخرین وضعیت دانش‌آموزان تبریزی که علایم مسمومیت داشتند را تشریح کرد و گفت: حدود ۶۰ نفر از این عزیزان ترخیص شده و مابقی تحت نظر بوده و مراقبت‌های لازم را دریافت می‌کنند.

سایت شماره یک:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز آخرین وضعیت دانش‌آموزان تبریزی که علایم مسمومیت داشتند را تشریح کرد و گفت: حدود ۶۰ نفر از این عزیزان ترخیص شده و مابقی تحت نظر بوده و مراقبت‌های لازم را دریافت می‌کنند.

دکتر بهمن نقی‌پور، در مورد آخرین وضعیت دانش‌آموزان تبریزی که با علایم مسمومیت مواجه شده بودند، اظهار کرد: از لحظه اعلام گزارش، همکاران حوزه‌ی پزشکی و فوریت‌های پزشکی تمام تلاش خود را به کار گرفتند تا دانش‌آموزان عزیز خدمات لازم را دریافت کنند و مشکل خاصی به وجود نیاید.

وی با بیان این‌که از لحظه اعلام گزارش مسمومیت‌ها، همکاران ۱۱۵ به محل مراجعه کرده و تعدادی از دانش آموزان عزیز در محل مدارس مراقبت‌های لازم را دریافت کردند و چون مشکل خاصی نبود، به خانواده‌هایشان تحویل داده شدند، افزود: اما تعدادی هم به شکل سرپایی در بیمارستان‌ها اقدامات لازم را دریافت و ترخیص شدند.

وی با تاکید بر این‌که ۷۲ نفر از عزیزان نیز برای بهتر مراقبت کردن و برای این‌که با خیال راحت به منازلشان رهسپار کنیم، در چند مرکز درمانی تبریز تحت‌نظر و مراقبت قرار گرفتند که هم از نظر مراقبتی خیالمان راحت شده و هم بررسی‌های لازم انجام شد، ادامه داد: حدود ۶۰ نفر از این عزیزان ترخیص شده و مابقی تحت نظر بوده و مراقبت‌های لازم را دریافت می‌کنند که این عزیزان نیز به محض راحت شدن خیالمان، در اسرع وقت ترخیص خواهند شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این رابطه متذکر شد: خوشبختانه تمامی دانش‌آموزان وضعیت پایدار و خوبی داشته و مشکل خاصی برایشان ایجاد نشده است و افراد تحت نظر نیز صرفاً جهت اطمینان خاطر تحت مراقبت هستند.

وی در ادامه با بیان این‌که مراجعان با یک سری علایم مشکوک به علایم مسمومیت مواجه بودند، افزود: خوشبختانه این عزیزان با هیچ عوارض و مسائلی مواجه نبوده و وضعیت پایدار و خوبی دارند.

وی با تاکید بر این‌که وضعیت موجود کاملاً پایدار بوده و همکاران ما آمادگی‌های لازم برای هر گونه کمک را دارند، گفت: امیدواریم با بررسی‌ها و اقداماتی که آموزش و پرورش و سایر عزیزان انجام می‌دهند، شاهد هیچگونه سوءاستفاده از این موضوع نبوده و با نهایت کمک و آرامش، عزیزان در مدارس به فعالیت‌های خود پرداخت کنند.

نقی‌پور در خاتمه در مورد منشاء مسمومیت‌ها، گفت: هنوز چیزی مشخص نشده و در صورت مشخص شدن منشا مسمومیت‌ها، موارد را به اطلاع مردم عزیز خواهیم رساند.

تگ های مرتبط

ارسال نظر