سکه‌های ۲۵ تومانی

بازاری که اکنون در مورد خرید و فروش سکه‌های ۲۵ تومانی ایجاد شده دروغ محض و نوعی کلاهبرداری توسط سودجویان است.

سایت شماره یک:

بعد از چرخ خیاطی‌های قدیمی که با قیمت‌های چند صد میلیونی در فضای مجازی خودنمایی کرد؛ حالا نوبت به ۲۵ تومانی‌های دو رنگی است که به سوژه خوبی برای بازارگرمی کاذب عده‌ای قرار گرفته و برخی هم در تب و تاب این بازارگرمی افتاده و «سنگ مفت گنجشک هم مفت» ۲۵ تومانی‌های خود را با قیمت‌های عجیب و غریب و خنده‌دار آگهی می‌کنند.

سیدحسین موسوی یکتا مدیر موزه تمبر، اسکناس و سکه گفت: بازاری که اکنون در مورد خرید و فروش سکه‌های ۲۵ تومانی ایجاد شده را دروغ محض و نوعی کلاهبرداری توسط سودجویان است.

موسوی یکتا افزود: ماجرا از این قرار است که در سال ۱۳۸۰ تعداد کمی از این سکه‌ها ضرب شد و به دلیل کم بودن تعداد آن‌ها، افراد خاصی این سکه‌ها را خریداری کرده و اکنون بعد از گذشت بیش از ۲۰ سال این سکه‌ها را به عنوان سکه‌هایی قیمتی معرفی می‌کنند در حالی که اینطور نیست.

این مجموعه‌دار افزود: این سکه‌ها تنها می‌تواند ارزش کلکسیونی داشته باشد. آن هم سکه‌هایی که پلمب بوده و دست نخورده باشد و بین کلکسیونرها بین ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان خریداری می‌شود.

وی ادامه داد: سکه‌ای که اکنون با قیمت‌های بالا و میلیونی در برخی شبکه‌های مجازی آگهی می‌شود نوعی کلاهبرداری است که مورد سوءاستفاده برخی افراد سودجو قرار گرفته است.

 

 

تگ های مرتبط
ارسال نظر