لعیا زنگنه

عکسی که از لعیا زنگنه به همراه دوستانش در اینستاگرام منتشر شده است.

سایت شماره یک:

لعیا زنگنه بیشتر جزو بازیگران خاطره انگیز کشورمان است. لعیا زنگنه که با سریال «در پناه تو» به شهرت رسید، برای سال ها از عرصه بازیگری دوری کرد. لعیا زنگنه بازیگر بسیار کم کاری است و همین باعث شده تا او را به هنرمندی بدون حاشیه هم تبدیل کند. لعیا زنگنه طرفداران بسیاری دارد. لعیا زنگنه در سالهای اخیر به عرصه هنر بازگشته و در آثار تلویزیونی و سینمایی گوناگونی به ایفای نقش پرداخته است.​

لعیا زنگنه

لعیا زنگنه (متولد ۱۳۴۴ در تهران) بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون ایرانی است. وی بازی در نمایش‌های حرفه‌ای را از سال ۱۳۷۱ و بازی در سینما را از سال ۱۳۷۵با «راز مینا» کاری از «عباس رافعی» آغاز کرد. لعیا زنگنه که دارای مدرک کارشناسی تئاتر از دانشگاه هنر تهران می‌باشد، یک دوره کلاس آموزش نقاشی را نیز گذرانده‌ است. لعیا زنگنه فرزند مهندس یاشار زنگنه معاون اسبق نظام مهندسی استان اصفهان و مهدیه موسوی است (اصالت لر بختیاری منطقه  اقلید فارس) است.

لعیا زنگنه

از سال 1370 فعالیت خود را در تاتر آغاز کرد. استعداد هنری لعیا زنگنه توسط امین تارخ در سال ۱۳۷۱ کشف و با هدایت هنری و مشاوره محمدعلی کشاورز و ثریا قاسمی وارد عرصه تلویزیون و سینما شد. لعیا زنگنه در دوران دانشجویی در چند نمایش از جمله پارانویا، یادگار، خال خالی (عروسکی) و نیز در فیلم کوتاه دانشجویی در «کنج تنهایی» بازی کرد. بازی در نمایش «یادگار سال‌های شن» (علی رفیعی،۱۳۷۱)، نخستین کار حرفه‌ای اش در تئاتر بود.

لعیا زنگنه

بازی زیبای او در مجموعه تلویزیونی در پناه تو ساخته ی حمید لبخنده، سال 1373هنوز در یادها مانده است.همچنین بازی کوتاه او در فیلم مزاحم کاری از سیروس الوندشاید بهترین نقش آفرینی او در سینما تا به امروز باشد.

از ازدواج و وضعیت تأهل لعیا زنگنه اطلاعات زیادی در دست نیست.

تگ های مرتبط
ارسال نظر