دعای زلزله

در هنگامی که زلزله آمد با خواندن دعای زلزله (آیه 41 سوره فاطر) از این بلای طبیعی در امان بمانید. همچنین کارهای دیگری از جمله خواندن آیه الکرسی، صدقه دادن، طلب استغفار و چند ذکر دیگر هم برای رفع زلزله توصیه شده است.

سایت شماره یک:

زلزله یکی از دردناک‌ترین بلایای طبیعی است که نه راه پیشگیری و نه راه درمانی دارد. هر چند مقاوم‌سازی ساختمان‌ها می‌تواند تا حدودی جلوی خسارات را بگیرد اما در نهایت بسیار هولناک و دردآور است. تا حالا فکر کرده اید که چقدر آماده اید با زلزله روبرو شوید؟ ستاره برای شما مجموعه‌ای از توصیه‌های دینی (دعای زلزله ) برای در امان ماندن زلزله را در این مقاله آورده است. امیدواریم که هیچ وقت دچار زلزله و سایر بلایای طبیعی نشوید.

دعای زلزله از امام صادق (ع)

شیخ طوسی از امام صادق (ع) نقل می‌کند که اگر کسی دچار زلزله شد برای در امان ماندن زلزله دعای زیر را بخواند. اگر آیه 41 سوره فاطر را به همراه دعای بعد از آن، قبل از خواب بخوانید و شب هنگام زلزله بیاید آوار بر روی سر شما فرو نخواهد ریخت:

«یَا مَنْ یُمْسِکُ السَّماواتِ وَ الْأَرْضَ أَنْ تَزُولا وَ لَئِنْ زالَتا إِنْ أَمْسَکَهُما مِنْ أَحَدٍ مِنْ بَعْدِهِ إِنَّهُ کانَ حَلِیماً غَفُوراً؛ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ أَمْسِکْ عَنَّا السُّوءَ إِنَّکَ عَلَى کُلِّ شَیْ‌ءٍ قَدِیرٌ»

«خداوند آسمان‌ها و زمین را نگاه می‌دارد تا از نظام خود منحرف نشوند و هرگاه منحرف گردند، کسی جز او نمی‌تواند آن‌ها را نگاه دارد، او بردبار و غفور است؛ بر محمد و خاندانش درود فرست و بدی را از ما بازدار؛ چرا که تو بر هر چیز توانایی»

برای رفع زلزله می‌توانید به روش زیر هم که توصیه امام صادق (ع) است عمل کنید:

آیه الکرسی را تا آخر (هم فیها خالدون) بخوانید.

به سجده بروید و 70 مرتبه ذکر «اَستَغفِرُ اللَّهَ و أسأَلُهُ التَّوبَه» را تکرار کنید.

در همان حالت سجده 7 مرتبه  بگویید «بسم الله الرحمن الرحیم و لاحول و لاقوة الا بالله العلی العظیم»

سر از سجده بردارید و به نیت تمام شدن زلزله یک مرتبه سوره زلزال را بخوانید.

در پایان دوباره آیه الکرسی را تا آخر بخوانید.

 

دعای رفع زلزله از امام جواد (ع)

اگر در منطقه‌ای هستید که زلزله‌های متعددی می‌آید به فرموده امام جواد (ع) روزهای چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه را روزه بگیرید و غسل کنید و لباس پاکیزه بپوشید و روز جمعه از خانه بیرون بروید و به درگاه خداوند دعا کنید تا زلزله برطرف شود.

 

ذکرهایی برای نیامدن زلزله

سه مرتبه آیه الکرسی را بخوانید.

صدقه بدهید.

طلب استغفار کنید.

به توصیه علامه طهرانی 7 مرتبه ذکر «یا حفیظ» و یک مرتبه ذکر «فَاللَّهُ خَیْرٌ حافِظاً وَ هُوَ أَرْحَمُ الرَّاحِمِین‌» را تکرار کنید.

دعای فرج را بخوانید.

بنا به سفارش پیامبر (ص) در بین اعمال مستحب خودتان سوره زلزال را بخوانید.

توصیه آیت‌الله بهجت برای رفع زلزله

آیت‌الله بهجت برای تمام شدن زلزله این‌طور توصیه کردند: دست‌ها را روی زمین بگذارید و سوره حمد را بخوانید.

تگ های مرتبط

ارسال نظر