خودرو چانگان

قیمت خودروهای چانگان CS ۳۵ مونتاژ اتوماتیک تولید سال ۱۳۹۷ با ۷۲ هزار کیلومتر کارکرد مبلغ ۱,۰۱۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان است. همچنین مدل ۱۳۹۷ این خودرو با ۸۰ هزار کیلومتر کارکرد را می توانید ۹۰۰ میلیون خریداری کنید.

سایت شماره یک:
با مطالعه جدول زیر اطلاعات بیشتری درباره قیمت روز خودروهای چانگان  به دست خواهید آورد.

قیمت بازار انواع خودرو چانگان

نوع خودرو
مدل(سال ساخت)
کارکرد (کیلومتر)
قیمت (تومان)
چانگان CS ۳۵ مونتاژ اتوماتیک
۱۳۹۸
۷۰,۰۰۰ کیلومتر
۱,۰۷۰,۰۰۰,۰۰۰
چانگان CS ۳۵ مونتاژ اتوماتیک
۱۳۹۷
۶۶,۰۰۰ کیلومتر
۹۸۰,۰۰۰,۰۰۰
چانگان CS ۳۵ مونتاژ اتوماتیک
۱۳۹۷
۸۰,۰۰۰ کیلومتر
۹۰۰,۰۰۰,۰۰۰
چانگان CS ۳۵ مونتاژ اتوماتیک
۱۳۹۶
۱۲۰,۰۰۰ کیلومتر
۹۲۵,۰۰۰,۰۰۰
چانگان CS ۳۵ مونتاژ اتوماتیک
۱۳۹۶
۹۶,۰۰۰ کیلومتر
۹۹۰,۰۰۰,۰۰۰
چانگان CS ۳۵ مونتاژ اتوماتیک
۱۳۹۸
۸۳, ۰۰ کیلومتر
۱,۱۳۷,۰۰۰,۰۰۰
چانگان CS ۳۵ مونتاژ اتوماتیک
۱۳۹۷
۲۲,۰۰۰ کیلومتر
۱,۲۲۰,۰۰۰,۰۰۰
ماجرای ورود چانگان به بازار ایران در سال 1393 را می‌توان قصه‌ای پرغصه توصیف کرد که در آن زمان با تاخیر 9 ماهه در تحویل خودروها به مشتریان، کمبود قطعات یدکی و قیمت‌گذاری بالا برای این کراس‌اور همراه بود. اما در پاییز 1395 و پس از شروع مونتاژ این محصول در خط تولید سایپا کاشان، قیمت CS35 کاهش محسوسی داشت و خریداران مدل‌های اولیه وارداتی آن را با ضرر هنگفتی مواجه کرد. با این وجود می‌توان گفت CS35 به سبب طراحی ظاهری متناسب و مشخصات فنی قابل قبول، می‌تواند به‌عنوان یکی از خودروهای موفق در بازار کراس‌اور‌های جمع و جور ایران مطرح باشد.
فروش مناسب چانگان CS35 در بازار چین و کسب جایگاه نهم توسط این خودرو، نظر مسئولان سایپا را برای انعقاد قرارداد و عرضه این محصول شرقی به کشورمان جلب نمود تا این کراس‌اوور کامپکت پس از یک دوره واردات مستقیم، در سایت کاشان سایپا شروع به مونتاژ گردد. چانگان CS35 به لطف طراحی مناسب، استهلاک منطقی و پشتیبانی گروه خودروسازی سایپا توانست آمار فروش مطلوبی را در بازار ایران تجربه کند و با کمترین حاشیه به عنوان یک کراس‌اوور نسبتاً ارزان و مردمی شناخته شود، اما شروع تحریم های صنعت خودروسازی باعث شد تا خیلی زود یعنی در سال 1398 همکاری سایپا و چانگان به پایان برسد و به دنبال آن تولید CS35 متوقف گردد. متاسفانه علیرغم عدم عرضه نسخه‌های جدید، شاهد افزایش قیمت نمونه‌های صفرکیلومتر باقی‌مانده CS35 هستیم که با توجه به حضور رقبای تولید روز، این گرانی چندان منطقی به نظر نمی‌رسد. البته رضایت نسبی مالکین باعث شده که محصول محبوب چانگان علیرغم ترک بازارمان همچنان طرفداران خاص خودش داشته باشد اما افزایش قیمت‌های اخیر، کار فروش ماشین در بازار دست‌دوم‌ها را مقداری دشوارتر از قبل نموده است.

معرفی خودرو شاسی بلند چانگان CS35

پیش از معرفی چانگانCS35، ابتدا نگاهی به کمپانی چانگان و تاریخچۀ آن می اندازیم. این گروه خودروسازی در سال 1962 در غرب چین و در شهری به نام چونگ کینگ شروع به کار کرد. زمینۀ فعالیت کمپانی چانگان شامل فعالیت هایی چون طراحی، توسعه، تولید و فروش خودروهای سواری و تجاری است. خودروهای تجاری و سواری این کمپانی با دو برند چانگان و چانا به بازار خودرو عرضه می شود.

شرکت چانگان هم چنین با کمپانی های معتبری چون فورد، Groupe PSA، سوزوکی و مزدا همکاری می کند و محصولات این کمپانی ها را در چین تولید می کند. این کمپانی جزو چهار کمپانی بزرگ و مطرح صنعت خودروسازی چین است؛ و در سال 2012 موفق شد با تولید 9/1 میلیون دستگاه خودرو به جایگاه 4 از لحاظ حجم تولید دست یابد.

در همین مورد بخوانید: فروش اقساطی خودروهای خارجی

اولین خودرو شاسی بلند کمپانی چانگان، چانگانCS35 است. اولین بار در سال 2011 این خودرو در فرم و قالب یک طرح مفهومی با نام Changan SUV  در نمایشگاه خودرو فرانکفورت آلمان در معرض نمایش قرار گرفت. در نمایشگاه خودرو پکن 2012، از نسخۀ تجاری این خودرو رونمایی شد. سرانجام در اکتبر 2012 این خودوری شاسی بلند برای نخستین بار به بازار چین عرضه شد. 

فروش خودروهای شاسی بلند در بسیاری از کشورها در سال های اخیر رشد زیادی داشته و این تیپ از خودرو ها بین عموم محبوبیت فوق العاده ای یافته اند. در کشور ما نیز این روند در حال اتفاق است و تعداد کثیری از مردم به خرید خودروهای شاسی بلند علاقه مند شده اند. به همین خاطر خودروسازان داخلی نیز به تولید این خودروها روی آورده اند و در تلاشند با تولید و عرضۀ محصولات این کلاس از خودروها، از موج به وجود آمده استفادۀ لازم را ببرند.

کمپانی سایپا نیز سال گذشته به بومی سازی خودروی چانگانCS35 پرداخت و پا در عرصۀ تولید خودروهای شاسی بلند نهاد. سری اول خودروهای سی اس35 مستقیما از چین به کشورمان وارد گشت و در حال حاضر این خودرو در کارخانۀ خودروسازی کاشان به تولید می رسد.

 
تگ های مرتبط

ارسال نظر