هواشناسی| هواشناسی تهران

سازمان هواشناسی آخرین پیش‌بینی‌ها را از وضعیت جوی کشور مبنی رگبار باران و رعد و برق، وزش باد شدید و گرد و خاک و همچنین روند افزایشی دمای هوا خبر داد.

سایت شماره یک:

هواشناسی یک علم پیچیده است. هواشناسی از طریق وسایل مخصوص پیش بینی می شود. هواشناسی ایران بهترین هوشناسی است. هواشناسی هرروز وضعیت هوا را پیش بینی می کند. 

سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد که امروز (دوشنبه‌) در شمال آذربایجان غربی‌ و آذربایجان شرقی‌، ارتفاعات‌ البرز مرکزی همچنین‌ در جنوب‌ شرق‌ سیستان و بلوچستان و ارتفاعات‌ شمال و شرق‌ هرمزگان افزایش‌ ابر، رگبار باران، گاهی‌ رعد و برق‌ و وزش‌ باد شدید به ویژه در ساعات‌ بعدازظهر رخ‌ می‌دهد.

سه‌شنبه‌ گستره ابرناکی‌ در مناطق‌ ذکرشده در شمال غرب‌ و جنوب‌ شرق‌ افزایش‌ یافته‌ و رگبار و رعد و برق‌ و وزش‌ باد شدید در این‌ مناطق‌ انتظار می‌رود. در سواحل‌ دریای خزر و اردبیل‌ نیز رگبار پراکنده و کاهش‌ نسبی‌ دما پیش‌بینی‌ می‌شود.

چهارشنبه‌ در شمال آذربایجان غربی‌ و آذربایجان شرقی‌ رگبار پراکنده رخ‌ می‌دهد در نیمه‌ جنوبی‌ سیستان و بلوچستان، شمال و شرق‌ هرمزگان و جنوب‌ شرق‌ فارس‌ نیز رگبار و رعد و برق‌ رخ‌ می‌دهد.

طی‌ ۳ روز اخیر در مناطقی‌ از شرق‌ کشور و جنوب‌ استان‌های خراسان رضوی، سمنان، تهران و البرز و استان‌های اصفهان، قم‌ و مرکزی وزش‌ باد و خیزش‌ گرد و خاک‌ سبب‌ کاهش‌ کیفیت‌ هوا می‌شود. ساعات‌ بعدازظهر در مناطقی‌ از غرب‌ کشور نیز وزش‌ باد و نفوذ گرد و غبار از مرزهای کشور عراق‌ دور از انتظار نیست‌.

پنجشنبه‌ فقط‌ در جنوب‌ سیستان و بلوچستان، ارتفاعات‌ جنوب‌ کرمان و شمال هرمزگان بارش‌ پیش‌بینی‌ می‌شود.

جمعه‌ و شنبه‌ در غالب‌ مناطق‌ کشور جوی پایدار همراه با روند افزایش‌ نسبی‌ دما مستقر می‌شود و وزش‌ باد در شرق‌ و جنوب‌ شرق‌ کشور همچنین‌ در جنوب‌ خوزستان افزایش‌ می‌یابد.

دریای خزر نیز از اواخر دوشنبه‌ و سه‌شنبه‌ مواج‌ است. شرق‌ دریای عمان نیز در ۵  روز آینده مواج‌ است.

تگ های مرتبط
ارسال نظر