مارگولیس

«مارک مارگولیس» بازیگر نقش‌ هکتور سالاماتکا مافیای مواد مخدر در سریال «برکینگ بد» در ۸۳ سالگی درگذشت.

سایت شماره یک:

 «مارگولیس» بازیگر آمریکایی که در سریال  «برکینگ بد» و همچنین  «بهتره با سول تماس بگیری» در نقش سلطان مواد مخدر «هکتور سالامانکا» ظاهر شده بود، در فیلم‌های معروفی چون «صورت زخمی» و «کشتی‌گیر» نیز بازی کرده بود.

او پس از یک بیماری کوتاه در بیمارستان مونت سینا در شهر نیویورک در ۸۳ سالگی درگذشته است.

«مارگولیس» که زمانی خود را «بازیگر مسافر» توصیف می‌کرد، در بیش از ۶۰ فیلم در طول پنج دهه فعالیت حرفه‌ای، از جمله «صورت زخمی»، «آس ونتورا» و «کشتی‌گیر» نقش‌آفرینی کرد.

او در نقش  «هکتور سالامانکا» در سریال «برکینگ بد» به شهرت بیشتری دست یافت. او در این سریال در نقش یک قاچاقچی سابق مواد مخدر بازی می‌کرد که فقط از طریق استفاده از یک زنگ متصل به ویلچر خود ارتباط برقرار می‌کرد و در نهایت به شکلی دراماتیک مُرد. او در سال ۲۰۱۲ نامزد دریافت جایزه امی برای بهترین بازیگر مهمان در یک سریال درام شد.

مارگولیس در سال ۱۹۳۹ در فیلادلفیا به دنیا آمد. پس از نقل مکان به نیویورک، زیر نظر «استلا آدلر» تحصیل کرد و کار خود را روی صحنه آغاز کرد.

 

ددلاین گزارش داده که «مارگولیس» در بیش از ۵۰ نمایشنامه خارج از تئاتر برادوی نیز ظاهر شده است.

از دیگر فیلم‌هایی که وی در آن نقش داشته است می‌توان به «قوی سیاه»، «نوح»، «مرثیه برای یک رؤیا»، «بی‌باک»، «چشمه»، «پی»، «انجمن پنبه»، «ایس ونچورا: کارآگاه حیوانات» و «فضای مرکزی» اشاره کرد.

تگ های مرتبط

ارسال نظر