هواشناسی| هواشناسی تهران

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از رگبار باران و وزش باد شدید در برخی استان‌ها و خیزش گرد و خاک در نقاط مختلف کشور خبر داد.

سایت شماره یک:

هواشناسی یک علم پیچیده است. هواشناسی از طریق وسایل مخصوص پیش بینی می شود. هواشناسی ایران بهترین هوشناسی است. هواشناسی هرروز وضعیت هوا را پیش بینی می کند. 

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز چهارشنبه (۱۸ مردادماه) در ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی، چهار محال و بختیاری، ارتفاعات غرب و جنوب اصفهان، مناطقی از فارس، ارتفاعات هرمزگان و جنوب کرمان به‌ویژه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: پنجشنبه و جمعه (۱۹ و ۲۰ مرداد) در ارتفاعات شمال و شرق هرمزگان و جنوب کرمان رگبار پراکنده رخ می‌دهد و در سایر مناطق کشور تا یکشنبه (۲۲ مرداد) جوی پایدار حاکم است.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا طی پنج روز آینده در برخی مناطق شمال شرق، شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید و در مناطق سیستان و بلوچستان به ویژه منطقه زابل شدت بیشتری دارد. امروز در مناطق مستعد، گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان گفت: پنجشنبه و جمعه شرق دریای عمان مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا ( ۱۹ مردادماه) صاف تا کمی ابری و گاهی وزش باد و از بعدازظهر افزایش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۷ و روز جمعه ( ۲۰ مرداد) صاف، گاهی وزش باد و در شب افزایش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۸ و ۱۹ مردادماه) اهواز با دمای ۴۸ و ۴۹ درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با دمای ۱۲ و ۱۳ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مرکز استان کشور است.

 سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: برای روز جاری در ارتفاعات و دامنه‌های البرز مرکزی، ارتفاعات غرب و جنوب اصفهان، مناطقی از فارس، ارتفاعات هرمزگان و جنوب کرمان رگبار باران و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

همچنین وزش باد شدید، در نواحی مستعد خیزش گردوخاک در خراسان جنوبی، شرق و نیمه جنوبی خراسان رضوی، شمال سیستان و بلوچستان، تهران، البرز، مرکزی، قم، اصفهان، سمنان، یزد، شمال شرق کرمان را شاهد خواهیم بود.

آسمان تهران امروز نیمه ابری با احتمال بارش پراکنده و وزش باد پیش‌بینی می‌شود

تگ های مرتبط
ارسال نظر