قیمت خودرو | قیمت خودرو الان

قیمت خودرو امروز 19 مرداد 1402 به روند پایدار خود ادامه داد. اکثر محصولات در ثبات کامل هستند و تعداد اندکی، افزایش یا کاهش جزئی نسبت به روز گذشته داشتند.

سایت شماره یک:

قیمت خودرو امروز 19 مرداد 1402 از یک روند پایدار بهره می‌برد. اما اتفاق عجیب این است که امروز برخلاف سایر روزها در بازار خودروهای مونتاژی، تلاطم بیشتری نسبت به بازار خودروهای داخلی به چشم می‌خورد.

اما منظور از تلاطم، افت و خیزهای چند ده میلیونی نبوده و بیشترین افزایش یا کاهش قیمتی، حتی به 10 میلیون تومان هم نمی‌رسد. به نظر می‌رسد بازار خودرو از وضعیت افت و خیزهای عجیب و غریب خارج شده و مردم، دیگر به چشم سرمایه گذاری به این بازار نگاه نمی‌کنند.

با توجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز روند با یکسانی را طی نکرد.

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای داخلی از آغاز امروز، نوسانات بسیار جزئی داشته و تغییر آن‌چنانی تجربه نکرده است.

شاهین G شرکت سایپا با افت سه میلیون تومانی، به قیمت 574 میلیون تومان رسید.

پژو 207i دنده‌ای که از هاچ‌بک‌های پرطرفدار ایران خودرو به شمار می‌رود، نسبت به روز گذشته تنها پنج میلیون کاهش قیمت داشته و به نرخ 635 میلیون تومان معامله می‌شود.

دنا پلاس 6 دنده توربو، که پرقدرت‌ترین سدان تولیدی ایران خودرو محسوب می‌شود نیز، پنج میلیون تومان افت قیمتی داشته و به قیمت 752 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

پژو پارس LX TU5 که رکورددار افت قیمت در بازار خودروهای داخلی است، تنها 7 میلیون تومان کاهش قیمت داشته و به نرخ 623 میلیون تومان رسید.

قیمت خودروهای مونتاژی

امروز در بازار مونتاژی‌ها، قیمت خودرو تلاطم بیشتری نسبت به بازار داخلی‌ها تجربه می‌کند.

چری آریزو 5 توربو جدید، با 10 میلیون تومان افت قیمتی که نسبت به روز گذشته داشت، به قیمت یک میلیارد و 150 میلیون تومان رسید.

چری تیگو 7IE جدید اما برخلاف آریزو 5، 10 میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به این ترتیب روی کانال یک میلیارد و 500 میلیون تومان قرار گرفت.

فونیکس تیگو 7 پرو نیز یک افت 10 میلیون تومانی داشته و از کانال یک میلیارد و 800 میلیون تومان فاصله گرفته است. این خودرو از ابتدای امروز با قیمت یک میلیارد 790 میلیون تومان معامله می‌شود.

فیدلیتی پرایم 5 نفره اما رکورددار افزایش قیمت بین مونتاژی‌های بازار بود. این کراس‌اوور چینی با 40 میلیون تومان افزایش نسبت به روز گذشته، به کانال یک میلیارد و 680 میلیون تومان رسید.

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آینده

با توجه به تعطیلی بازار خودرو در روز آینده، احتمال تغییرات قیمتی بسیار پایین است. اما هفته آتی، قیمت خودرو متأثر از آغاز واردات گسترده، احتمالا با کاهش نسبی همراه باشد. اما شاید شروط گذاشته‌شده بر سر راه واردات خودرو اعم از لزوم انتقال فناوری به داخل کشور، می‌تواند روند ورود خودرو به کشور و ترخیص از گمرک را با مشکل جدی مواجه سازد.

بنابراین، خبردرمانی‌های واردات تا حدودی می‌تواند بر کاهش یا ثبات قیمت‌ها تأثیر بگذارد و مسئولان، باید هرچه سریع‌تر اقدامات لازم جهت ورود گسترده خودروها به کشور را داشته باشند.

تگ های مرتبط
ارسال نظر