رضا رشیدپور

رضا رشیدپور با انتشار توییتی درباره دیزنی لند اسلامی نوشت: شهربازی ساختن حتما که عالی است. فقط نمی‌فهمم چه اصراری به اضافه کردن پسوند دارید؟

سایت شماره یک:

رضا رشیدپور متولد 19 مرداد 1357 در تبریز است، رضا رشید پور تنها یک خواهر کوچک تر از خودش دارد که مهندس معمار است. رضا رشیدپور مادرش خانه دار و پدرش مهندس برق و الکترونیک بوده و زمانی که برای جمع آوری تجهیزات لشکر عاشورا به دزفول اعزام شده بود، رضا رشیدپور حین انجام وظیفه قطع نخاع شد و در سال 1376 درگذشت. رضا رشید پور در دوران مدرسه درس خوان بوده به طوری که دیپلم ریاضی-فیزیک خود را با معدل عالی 19٫86 گرفته و هم زمان در دو دانشگاه، در دو رشتهٔ عمران و کارگردانی فارغ التحصیل شده است و در سال های نه چندان دور در دانشکدهٔ خبر به عنوان مدرس مشغول بوده است. ضا رشیدپور با انتشار عکس نوشته ای در اینستاگرام از پلمب شدن رستوران خود در کیش به علت عدم رعایت شئونات اسلامی خبر داد.

رضا رشیدپور با انتشار توییتی در واکنش به ساخت دیزنی‌ لند اسلامی نوشت نمی‌دانم چه اصراری به اضافه کردن پسوند دارید؟ دیزنی برای والت دیزنی است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، حامد علامتی رئیس کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام کرده که از هشت ماه پیش ساخت دیزنی لند اسلامی شروع شده و مدت ساخت این مکان هم دوسال است.

رضا رشیدپور نیز با انتشار توییتی در توییتر خود نوشت: شهربازی ساختن حتما که عالی است. فقط نمی‌فهمم چه اصراری به اضافه کردن پسوند دارید؟

رضا رشیدپور

روزگار رشیدپور در ســال جاری

چند بار نام رضا رشــیدپور کنار خبرهای حاشــیه‌ای قرار گرفت. ابتدا عنوان شــد او مثل احســان علیخانی، مهران مدیری، ســروش صحــت و رامبد جوان اجازه همکاری با تلویزیون را ندارد. با این حال او در صفحه اینســتاگرام خود اعلام کرد به زودی ســری جدید سیم آخر را اجرا خواهد کرد. حتی در محافل غیررسمی عنوان شد که علی فروغی مدیر شبکه سه حامی رشیدپور است و همین کافی بود تا مخالفت احتمالی برخی مدیران نسبت به فعالیت رشــیدپور رنگ ببازد. در نیمه دوم سال به دلیل شرایط خاص اجتماعی، معادلات به هم ریخت. با این همه، محســن برمهانی معاون ســیما در مصاحبه با خبرگزاری مهر به صراحت اعلام کــرد تلویزیون مانع از فعالیت جوان و علیخانی نشده. عدم اشــاره به نام رشــیدپور اما در این مصاحبه جای تامل دارد.

انزوای خودخواسته؟

اشاره کردیم که دلیل روشــن و مشخصی درباره عدم تولید و پخش سیم آخر بیان نشده است. این را هم اضافه کنیم که شاید اتفاقی دیگر برای مســابقه رخ دهد و به آنتن برسد! عجالتا بر اساس شنیده‌ها رشــیدپور کاری با تلویزیون ندارد و تلویزیون نیز کاری با او ندارد! ایــن مجری پس از حمایت از علی دایی مورد هجمه از ســوی برخی رسانه‌ها و جریان‌ها قرار گرفت و پس از آن فعالیت خود در اینســتاگرام را نیز به حالت تعلیق درآورد.

گفتیم اینســتاگرام، یاد دیگر حاشیه پررنگ رشیدپور در ســال جاری افتادیم. او در صفحه خود ویدئوهایــی انتقادی دربــاره کیفیت خودروهــای داخلی منتشر کرد و با مقایسه قیمت خودروی داخلی با خودروهای خارجی، توضیح داد مثال با نصف قیمت پراید چه برندهایی در کشورهای همسایه می‌توان خرید. این ماجرا زمینه حمله برخی رسانه‌های همسو با صداوسیما به رشیدپور را فراهم کرد و شائبه ممنوع‌الکاری‌اش را به وجود آورد. البته مدتی بعد خبر رسمی ساخت ســیم آخر همه فرضیه‌ها را به هم زد. این ماجراها مربوط است به نیمه اول سال که شرایط اجتماعی با نیمه دوم سال متفاوت بود.

سرنوشت آقای مجری

رضا رشــیدپور در برنامه‌های مختلف، تلاش کرده اســت از خود چهره‌ای مردمی بســازد. نمود کامل این تلاش در برنامه صبحگاهی شبکه سه یعنی حالا خورشــید به بار نشست. اگرچه برخی ازجمله بهنوش بختیاری او را متهم به عدم صداقت! کردند ولی رشیدپور با این برنامه تولدی دوباره یافت و محبوب مردم شد. او به قدری دلبسته حالا خورشید است که فروردین امسال در برنامه خندوانه اقرار کرد: برنامه حالا خورشید جزو اشــتیاق‌های عجیب درونی من است؛ ســاختن برنامه اجتماعی که در حوز‌ههای مختلف بتواند اثرگذار باشد. خدا را شکر آن ۷۰۰-۸۰۰ حالا خورشیدی که پخش شد، از نگاه مردم قابل قبول بود. نمی‌گویم برنامه خاصی بود اما قابل قبول بود. امیدوارم به زودی شرایطش فراهم شود. اشتیاق خودم این است که برنامه‌ای اجتماعی به این سبک و سیاق ساخته شود، چون دوره برنامه ســرگرمی را حدود ۱۳۰-۱۴۰ قسمت طی کردیم.

امیدوارم مردم به آن نمره قبولی بدهند. دوست دارم باز هم در حوزه اجتماعی برنامه بسازم و امیدوارم شرایطش میسر شود. او این را هم گفت که: اصلا من آدم جذابی برای سرگرمی نیستم. این اشاره باعث شد تا مخاطبان نتیجه بگیرند رشیدپور دیگر سراغ سیم آخر نخواهد رفت که خب خبر منتشر شده عکس این برداشت را به همراه داشت. رشیدپور که دوست دارد محبوب مردم باشــد، میداند حالا نه زمان اجرای برنامه‌های سرگرم‌کننده از جنس سیم آخر است و نه برنامه‌های انتقادی از مدل حالا خورشید. وانگهی احتمالا ترجیح مدیریت کنونی تلویزیون پرهیز از همکاری با چنین مجریانی است. پس با کنار هم قرار دادن پازل‌ها می‌توان نتیجه گرفت شایعه عدم ساخت سیم آخر جدی است و تا اطلاع ثانوی رضا رشیدپور در قامت مجری و برنامه‌ساز در تلویزیون حاضر نمی‌شود.

تگ های مرتبط
ارسال نظر