ایستگاه مترو

مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه از افتتاح بیست و یکمین ایستگاه متروی خط ۷ در شهریور خبر داد.

سایت شماره یک:

محسن هرمزی، مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه درباره آخرین وضعیت ایستگاه میدان کتاب گفت: موقعیت جغرافیایی این ایستگاه در خود میدان کتاب واقع شده و هزینه ساخت آن حدود ۵۰۰ میلیارد است. پیشرفت فیزیکی این ایستگاه بالای ۹۰ درصد بوده و در حال حاضر در مرحله نازک کاری و تامین تجهیزات الکترونیکی قرار دارد. با توجه به مجاورت ایستگاه میدان کتاب با مراکز خرید منطقه سعادت آباد و نزدیکی به بیمارستان آتیه، این ایستگاه از پر تردد ترین ایستگاه‌های خط هفتم مترو خواهد بود. 

هرمزی با بیان اینکه طول سکوی این ایستگاه ۱۶۰ متر است، گفت: عمق آن هم ۲۷ متر و زیربنای ایستگاه ۱۵ هزار متر مربع بوده و به این لحاظ وسیع‌ترین ایستگاه این خط است. به لحاظ نورپردازی داخلی، مصالح به کار گرفته شده و سبک معماری این ایستگاه چشم نواز، خاص و ایرانی است.

افتتاح ایستگاه مترو

مدیرعامل شرکت متروی تهران و حومه بیان کرد: مصالح جدید به کار گرفته شده در این ایستگاه هزینه‌های ساخت و تعمیرات احتمالی را کاهش داده است. علاوه بر این شکل ویژه‌ای را به ایستگاه داده است. 

وی تاکید کرد: بعد از افتتاح ایستگاه میدان کتاب، ایستگاه پرند نیز به بهره برداری می رسد. ساخت این ایستگاه از سال ۹۴ شروع شده است. در تجهیز این ایستگاه از آسانسور، پله برقی و فن‌های هواساز استفاده شده است. همچنین تا حد امکان این تجهیزات تولید داخلی است. 

هرمزی با بیان اینکه این ایستگاه ۴ آسانسور و ۱۰ پله برقی دارد که همزمان با افتتاح ایستگاه مورد بهره برداری قرار می‌گیرد، گفت: ایستگاه میدان کتاب ۲ ورودی دارد که ساخت ورودی دوم آن در دستور کار قرار دارد.

تگ های مرتبط
ارسال نظر