هواشناسی| هواشناسی تهران

سازمان هواشناسی از جو پایدار و آسمان صاف در اکثر مناطق کشور تا آخر هفته خبر داد و برای برخی استان‌ها هشدار سطح نارنجی وقوع طوفان صادر کرد.

سایت شماره یک:

هواشناسی یک علم پیچیده است. هواشناسی از طریق وسایل مخصوص پیش بینی می شود. هواشناسی ایران بهترین هوشناسی است. هواشناسی هرروز وضعیت هوا را پیش بینی می کند. 

پیش‌بینی کلی نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی نشان می دهد تا آخر هفته در اکثر مناطق کشور جو پایدار و آسمان صاف است.

در این مدت، تنها در ارتفاعات هرمزگان،‌ جنوب کرمان و جنوب سیستان و بلوچستان در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رشد ابرهای همرفتی، رگبار پراکنده،‌گاهی رعدوبرق و وزش باد پیش‌بینی شده است.

همچنین در مدت یاد شده در برخی مناطق شمال شرق، شرق، جنوب شرق و بخش‌هایی از مرکز در برخی ساعات افزایش سرعت وزش باد و در مناطق مستعد خیزش گردوخاک و کیفیت هوا روی می‌دهد.

به گزارش تسنیم، طی 5 روز آینده شرق دریای عمان مواج و متلاطم خواهد بود.

توصیف سامانه: افزایش شدید گرادیان فشاری

زمان پایان: سه‌شنبه 1402/05/24

نوع مخاطره: وزش باد همراه با خیزش گردوخاک و در نواحی مستعد توفان گردوخاک و طوفان شن.

منطقه اثر: خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان و جنوب شرق خراسان رضوی.

اثر مخاطره: کاهش شدید شعاع دید، کاهش کیفیت هوا، اختلال در ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای، ریلی و هوایی، سقوط اشیا از ارتفاعات، شکستن درختان فرسوده، سقوط تابلوهای تبلیغاتی، بنر و تیرهای برق و خسارت به صنعت کشاورزی.

توصیه: اجتناب از سفرهای غیر ضروری، عدم حضور هموطنان در فضای باز به‌ویژه سالمندان، کودکان و بیماران خاص، عدم پارک خودرو در اطراف ساختمان‌های نیمه‌کاره، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت از جمله پوشش گلخانه‌ها و محدودیت در فعالیت‌های کشاورزی.

تگ های مرتبط
ارسال نظر