قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه الان | قیمت طلا و سکه امروز

روز گذشته قیمت طلا و سکه کاهش نخستین روز هفته را جبران کرد و با افزایش‌های نیم‌میلیون تومانی راه رفته را برگشت. تبعیت بازار طلا از قیمت دلار، افت و خیزهای شارپی دو روز گذشته را در قیمت‌ها رقم زده است.

سایت شماره یک:

قیمت طلا و سکه مدام در نوسان است. قیمت طلا و سکه ارزان نمی شود. قیمت طلا و سکه مدتی است بسیار گران شده. قیمت طلا و سکه با قیمت دلار هم سو است. برای اطلاع بیشتر از قیمت طلا و سکه مطلب زیر را بخوانید. 

روز گذشته قیمت طلا و سکه مسیر رفته را برگشت و به این ترتیب سکه‌های سنگین به کانال بالاتر برگشتند. دیروز رشد قیمت بازار طلا متاثر از افزایش ۷۰۰ تومانی قیمت دلار بود.

در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

هر چند که روند قیمت‌ها در بازار طلا صعودی بود اما معامله‌گران بازار نسبت به هر گونه مبادله‌ای دست به عصا بودند. به اعتقاد آنها بازار فلز زرد با بازار ارز متفاوت است. سرمایه‌ها در بازار طلا نسبت به قیمت‌ها بزرگتر است و به همین منظور نوسانات قیمت، ضررهای بزرگی را شامل حال معامله‌گران می‌کند. از همین رو فعالان نسبت به افزایش‌ و کاهش‌های شارپی در شرایط رکودی بازار، برای معامله محتاط شده‌اند.

فعالان بازار طلا روند تقاضا در بازار را رکود می‌دانند و معتقدند افت‌وخیز روزهای گذشته این رکود را تشدید می‌کند.

گفتنی است دیروز و امروز قیمت انس جهانی طلا به جهت تعطیلات پایان هفته در بازارهای جهانی در رقم ثابت ۱۹۱۳ دلار قرار دارد.

سکه بهار پرچمدار بیشترین رشد قیمت

دیروز ۲۲ مرداد قیمت سکه امامی با افزایش ۵۵۷ هزار تومانی یک پله رشد کرد و با قیمت ۲۸ میلیون و ۳۰۱ هزار تومان مبادله شد. قیمت سکه بهار بیشترین افزایش قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت و با افزایش ۵۸۰ هزار تومانی به کانال بالاتر برگشت و با قیمت ۲۵ میلیون و ۴۸۱ هزار تومان مبادله شد.

روز گذشته نیم‌‌سکه افزایش ۳۵۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان معامله شد. ربع‌سکه نیز با افزایش ۳۰۰ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان مبادله شد. روز گذشته سکه گرمی ۲۰۰ هزار تومان گران شد و با قیمت ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد.

صعود حباب سکه‌های سنگین به کانال بالاتر

دیروز قیمت طلا نیز کاهش روز شنبه را جبران کرد. هر مثقال طلا که در ابتدای هفته به کانال ۹ میلیون تومانی ورود کرده بود با ۷۳ هزار تومان افزایش، کانال ۱۰ میلیون تومانی را بازپس گرفت و با قیمت ۱۰ میلیون و ۵۶ هزارتومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افزایش ۲۱ هزار تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۲۱ هزار تومان معامله شد. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون و ۲۹۰ هزار تومان رسید.

دیروز حباب تمام قطعات سکه رشد داشت. سکه بهار با ۳۳۶ هزار تومان رشد پرچمدار بیشترین افزایش قیمت حباب بود. روز گذشته حباب سکه امامی ۲۸۳ هزار تومان، نیم‌سکه ۲۱۷ هزار تومان، ربع‌‌ سکه ۲۳۴ هزار تومان و سکه گرمی ۱۶۷ هزار تومان رشد داشت. گفتنی است با رشد حباب روز گذشته، حباب سکه‌های امامی ۶ میلیون تومانی و بهار سه میلیون تومان شد.

منبع: تجارت نیوز

سکه‌های سبک در مرز تغییر کانال

روز گذشته ۲۱ مرداد، سکه امامی بیشترین مقدار افت قیمت را در خانواده سکه‌ها داشت. این قطعه با کاهش ۸۱۴ هزار تومانی یک پله سقوط کرد و با قیمت ۲۷ میلیون و ۷۳۷ هزار تومان مبادله شد. قیمت سکه بهار کاهش ۵۹۰ هزار تومانی داشت. این قطعه نیز به کانال قبل برگشت و با رقم ۲۴ میلیون و ۸۹۷ هزار تومان مبادله شد.

دیروز نیم‌سکه و ربع سکه با کاهش ۳۵۰ هزار تومانی در مرز تغییر کانال قرار گرفتند. نیم‌سکه با قیمت ۱۵ میلیون و ۵۰ و ربع سکه با رقم ۱۰ میلیون و ۵۰ هزار تومان مبادله شدند.

در نخستین روز هفته، سکه گرمی ۱۵۰ هزار تومان ارزان شد و در کف کانال ۶ میلیون تومانی قرار گرفت.

حباب سکه امامی ۵ میلیونی شد

روز گذشته قیمت طلا همانند سکه کاهش قابل توجهی داشت. هر مثقال طلا با ۲۱۱ هزار تومان کاهش، به کانال ۹ میلیونی برگشت و با قیمت ۹ میلیون و ۹۶۵ هزار تومان رسید. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز کاهش ۴۷ هزار تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۰۲ هزار تومان معامله شد. دیروز طلای دست دوم به قیمت دو میلیون و ۲۶۹ هزار تومان رسید.

روز گذشته حباب سکه امامی یک پله عقب‌نشینی کرد و به کانال پنج میلیون تومانی برگشت. حباب سکه امامی ۲۱۳ هزار تومان، سکه بهار هفت هزار تومان، نیم‌سکه ۵۶ هزار تومان، ربع‌‌ سکه ۲۰۴ هزار تومان و سکه گرمی ۷۸ هزار تومان کاهش داشتند.

گفتنی است در لحظه نگارش این گزارش انس جهانی طلا با افزایش محدود یک دلاری با قیمت ۱۹۱۳ دلار معامله می‌شود.

بازار فلز زرد با دلار همراه می‌شود؟

با وجودی که این بازار در ماه‌های گذشته همگرایی بالایی با قیمت دلار داشته است اما به اعتقاد بازیگران بازار فلز زرد، کاهش تقاضا موجبات کاهش قیمت را در این بازار به وجود آورده است.

کارشناسان اقتصادی می‌گویند رکود در بازار فلز زرد از ابتدای سال بر بازار حاکم شده و طی هفته‌های اخیر نیز تشدید شده است.

دیروز اخباری مبنی بر آزادسازی ۱۰ میلیارد دلاری طلب ارزی ایران از عراق منتشر شد. به نظر می‌رسد این سیگنال می‌تواند قیمت دلار را از افزایش بازدارد و بر روند بازار طلا و سکه نیز اثر کاهشی بگذارد.

کاهش قیمت سکه‌های سنگین 

روز گذشته دوشنبه ۱۲ تیرماه ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی ۱۱ هزار تومان کاهش قیمت در کانال ۲۹ میلیون تومانی معامله شد. این قطعه با قیمت ۲۹ میلیون و ۹۰ هزار تومان مبادله شد. سکه بهار نیز با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان مبادله شد.

دیروز نیم سکه  ۵۰ هزار تومان ارزان شد. این قطعه به قیمت ۱۵ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان رسید.

روز گذشته ربع سکه و سکه گرمی بدون تغییر و با همان قیمت روز یکشنبه مبادله شدند. ربع سکه با قیمت ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سکه گرمی با رقم ۶ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان مبادله شد.

حباب سکه ارزان شد

دیروز قیمت طلا کاهشی بود. قیمت هر مثقال طلا  ۴۶ هزار تومان ارزان شد و به رقم ۱۰ میلیون و ۳۴۵ هزار تومان رسید. هر گرم طلا نیز ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان  کاهش قیمت داشت و با رقم دو میلیون و ۳۸۸ هزار تومان معامله شد.

روز قبل طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۳۵۶ هزار تومان معامله شد.

روز گذشته قیمت حباب تمام قطعات سکه کاهش داشت. دیروز حباب سکه بهار ۴۳۷ هزار تومان کاهش داشت و به کانال دو میلیون تومانی برگشت. حباب سکه امامی نیز ۲۲۴ هزار تومان افت داشت.

بازار در روند خنثی است

در هفته‌های گذشته سیگنال اخبار سیاسی به بازارهای مالی به شکل پیوسته روند قیمت‌ها را تحت تاثیر قرار داد. هر چند که به اعتقاد فعالان بازارهای ارز، ‌طلا و سکه، سیگنال‌های ورودی به بازارها بیشتر شایعه است تا واقعیت، اما توانست قیمت‌ها را در محدوده مشخصی ثابت نگه‌ دارد.

اما کارشناسان اقتصادی می‌گویند اثر اخبار هفته‌های گذشته در بازارهای مالی کمرنگ شده و سیگنال‌های نامساعد پایان هفته گذشته در حوزه برجام، باعث افزایش قیمت‌ها شده است. هر چند تحلیلگران بازارهای مالی تغییرات قیمتی روزهای اخیر را روند نمی‌دانند و همچنان معتقدند بازار در مسیر ساید یا خنثی در حرکت است، همگرایی بالای بازار فلز زرد با دلار باعث شده قطعات سکه در روند صعودی قرار بگیرند.

معامله‌گران همچنان نسبت به هر گونه مبادله بدبینند و معتقدند تا زمانی که دست بازارساز در بازار ارز باز است و قیمت دلار بیشترین اثر را بر قیمت طلا و سکه دارد، معاملات و پیش‌بینی در این بازار با ریسک بالایی همراه است.

سکه امامی در کانال جدید بسته شد

دیروز یکشنبه ۱۱ تیرماه ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی با ۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت، یک کانال صعود کرد. این قطعه با قیمت ۲۹ میلیون و ۱۰۱ هزار تومان مبادله شد. سکه بهار با افزایش ۱۰۲ هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۹۰۱هزار تومان مبادله شد.

روز گذشته نیم سکه  ۲۰۰ هزار تومان گران شد. این قطعه به قیمت ۱۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید. ربع سکه نیز با افزایش ۱۰۰ هزار تومانی با قیمت ۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان مبادله شد.

دیروز سکه گرمی با افزایش ۱۰ هزار تومانی با قیمت ۶ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان عرضه شد.

در مسیر صعودی بازار، طلا گران نشد

قیمت طلا دیروز نیز افزایشی بود. هر مثقال طلا هفت هزار تومان گران شد و به قیمت ۱۰ میلیون و ۳۹۱ هزار تومان رسید. هر گرم طلا در پایان معاملات دیروز بدون تغییر قیمتی با همان رقم دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومانی روز یکشنبه به کار خود پایان داد.

دیروز طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۳۶۸ هزار تومانی روز شنبه و بدون تغییر به کار خود پایان داد.

روز گذشته قیمت حباب تمام قطعات سکه به غیر از ربع ‌سکه افزایش داشت. دیروز حباب سکه امامی با افزایش ۲۶۰ هزار تومانی بیشترین مقدار رشد حباب را در خانواده سکه‌ها داشت. حباب ربع سکه روز گذشته سه هزار تومان افت کرد.

تگ های مرتبط

ارسال نظر