حمله تروریستی شاهچراغ

رئیس کل دادگستری استان فارس از دستگیری ۱۰ مظنون مرتبط با حادثه تروریستی در شاهچراغ خبر داد و گفت: تروریست بازداشت شده در حرم مطهر شاهچراغ (ع) تبعه تاجیکستان است.

سایت شماره یک:

 عصر روز گذشته یک تروریست از درب باب‌المهدی حرم شاهچراغ با تیراندازی به خادمان و نگهبانی قصد ورود به داخل حرم مطهر را داشت که ‌در حلقه یک امنیتی نیروهای سپاه فجر استان فارس گرفتار و بلافاصله دستگیر شد.

‌این ترویست با سلاح کلاشنیکف و با 8 تیغه خشاب و 240 تیر جنگی تلاش داشت ‌با ورود به داخل صحن و در جمع نمازگزاران اقدام به تیراندازی کند، که توسط نیروهای امنیتی سپاه دستگیر شد

در حال حاضر بازجویی از این تروریست برای شناسایی سرنخ‌های جدید از حادثه ادامه دارد.

تاکنون 10 مظنون در این ارتباط از سوی نیروهای امنیتی استان فارس دستگیر شده‌اند و عملیات برای شناسایی سایر عوامل دخیل در این حادثه ادامه دارد.

در حادثه تروریستی روز گذشته یک نفر به شهادت رسید و 8 نفر مجروح شدند.

هویت تروریست ‌مشخص شد

حجت‌الاسلام و‌المسلمین موسوی، رئیس کل دادگستری استان فارس ‌در ارتباط با جزئیات جدید از حادثه تروریستی شب گذشته حرم شاهچراغ (ع) اظهار کرد: در پی تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان (عج) تاکنون 10 نفر از عناصر مظنون به ارتباط با حادثه تروریستی شب گذشته حرم شاهچراغ (ع) دستگیر شده‌اند.

وی گفت: تمامی افراد بازداشتی از اتباع خارجی هستند.

رئیس کل دادگستری استان فارس در ارتباط هویت تروریست اصلی که شب گذشته در صحن حرم دستگیر شده بود، بیان کرد: این فرد در تحقیقات اولیه خود را رحمت‌الله نوروزف معرفی کرده و تبعه تاجیکستان است.

حجت‌الاسلام و‌المسلمین موسوی افزود: خانه امن تروریست‌ها نیز کشف شده است.

وزیر کشور: عاملان و پشتیبانان تروریست‌ها را مجازات می‌کنیم

احمد وحیدی، در جریان سفر به شیراز، با بیان اینکه “در این سفر به بررسی ابعاد مختلف این حادثه تروریستی خواهیم پرداخت” گفت: این حادثه تروریستی که در آن تعدادی از هموطنان و زائران حرم مطهر شاهچراغ(ع) مجروح و یک نفر شهید شدند از طرف دشمنان قسم‌خورده ماست و این‌که دشمنان ما تصور کنند با این حرکت‌های بزدلانه و آتش گشودن به‌روی مردم می‌توانند امنیت و ثبات ما را به خطر بیندازند اشتباه می‌کنند چرا که ملت ما استوار است.

وی سکوت مجامع بین‌المللی و کشورهای مدعی حقوق بشر را مروج این‌گونه اعمال تروریستی دانست و گفت: سال گذشته نیز شاهد همین اتفاق در حرم مطهر بودیم که تعدادی از عزیزان شهید شدند و تمام مجامع بین‌المللی و کشورهای مدعی حقوق بشر سکوت کردند و همین سکوت و حمایت‌های آنها مروج این‌گونه اعمال تروریستی است.

او ادامه داد: منتظر خواهیم بود که ببینیم عکس‌العمل آنها در قبال این حادثه تروریستی چه خواهد بود که البته قابل پیش‌بینی است که همانند مرتبه قبل مُهر سکوت به این اقدام تروریستی بزنند و عکس‌العملی نشان ندهند.

وحیدی عکس‌العمل نیروهای حفاظتی و امنیتی حرم مطهر در ابتدای وقوع حادثه تروریستی را به‌موقع توصیف کرد و افزود: هم‌اینک نیز کار در کنترل نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی است و بر اوضاع مسلط هستند.

وی ادامه داد: کسانی که در این کار همکاری، مشارکت و پشتیبانی کردند به‌شدت به عقوبت خواهند رسید و دشمنان ملت رها نخواهند شد.

منبع: تسنیم

تگ های مرتبط

ارسال نظر