قطار تهران-کربلا

مدیرعامل شرکت راه‌آهن با اشاره به راه‌اندازی قطار تهران-کربلا از هفته آینده، گفت: عرضه بلیت این قطار به صورت اینترنتی از ساعت ۱۰ صبح روز یک‌شنبه هفته آینده آغاز می‌شود.

سایت شماره یک:

سید میعاد صالحی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در ایستگاه راه‌آهن تهران درباره قطارهای اربعین  اظهار داشت: از هفته آینده قطار ایران-کربلا از تهران به صورت ترکیبی از تهران تا شلمچه با قطار چهار ستاره، سپس طی مسیر ۳۰ کیلومتری با اتوبوس تا بصره و سپس با قطار عراقی از بصره تا کربلا راه‌اندازی خواهد شد.

وی گفت: زمان طی مسیر این قطار ۱۸ ساعت در خاک ایران خواهد بود. مدت ۲ ساعت برای تشریفات گذرنامه زمان لازم است سپس ۳۰ کیلومتر را زوار با اتوبوس تا بصره سیر می‌کنند، بعد از آن به مدت هشت ساعت در قطار بصره تا کربلا خواهند بود.

مدیرعامل راه‌آهن درباره قیمت بلیت قطار ایران-کربلا گفت: باتوجه به تنوع واگن‌ها در مسیر بصره تا کربلا، قیمت قطار تهران-کربلا با احتساب واگن اتوبوسی در خاک عراق، ۹۶۰ هزار تومان خواهد بود.

وی گفت: برای واگن‌های اتوبوسی وی آی پی در بخش عراق، قیمت کل مسیر یک‌میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خواهد بود.برای مسیر تهران-کربلا با قطار چهار تخته در خاک عراق، قیمت کل، یک‌میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پیش‌بینی شده است.

صالحی اضافه کرد: طی تفاهم با طرف عراقی این قطار در طول سال ادامه فعالیت دارد، برای شروع هفته ای یک قطار خواهیم داشت و بعد از اربعین هفته ای دو قطار تهران-کربلا خواهیم داشت.

وی درباره زمان و شیوه عرضه بلیت قطار تهران-کربلا بیان کرد: از یکشنبه هفته آینده ساعت ۱۰ صبح عرضه بلیت قطار تهران-کربلا به صورت اینترنتی برای همه مردم انجام می‌شود.

صالحی اضافه کرد: حرکت این قطار از تهران پس از ایام اربعین روزهای سه‌شنبه و شنبه خواهد بود و برگشت از عراق نیز روزهای سه‌شنبه و شنبه است.

وی ظرفیت قطارهای تهران-کربلا را ۳۵۰ نفر اعلام کرد.

وی افزود: بلیت دیگر قطارهای فوق‌العاده اربعین نیز یک‌شنبه هفته آینده به صورت اینترنتی عرضه می‌شود و امکان افزایش ناوگان برای اربعین نیز داریم.

مدیرعامل راه‌آهن گفت: از ابتدای ماه صفر تا ۲۵ ماه صفر در خدمت زوار اربعین خواهیم بود، شرکت راه آهن پارسال تلاش کرد با افزایش تعدادصندلی‌ها و افزایش قطارهای فوق‌العاده و ثابت نگه داشتن قیمت بلیت به زوار اربعین خدمت کند، امسال تلاش مضاعف داریم در شرکت راه‌آهن و شرکت‌های ریلی حداکثر تسهیلات برای زوار اربعین فراهم کنیم.

صالحی افزود: در ایام اربعین حسینی امسال ظرفیت صندلی قطارها به بیش از ۶۰۰ هزار نفر در قالب رفت و برگشت افزایش یافته است.

وی افزود: قیمت بلیت قطار ۴ تخته ۴ ستاره از تهران به خرمشهر ۳۹۰ هزار تومان است که کمتر از نصف قیمت بلیت اتوبوس تهران-خرمشهر است.

صالحی اظهار داشت: زواری که در ایستگاه راه‌آهن خرمشهر باشند از آنجا تا نقطه صفر مرزی در شلمچه ۲۴ ساعته به صورت رایگان جابه‌جا می‌کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: قطارهای فوق العاده برای ایام اربعین درنظر گرفته‌ایم، در هفته های منتهی به اربعین افزایش دو برابری قطارها در مسیر تهران-خرمشهر خواهیم داشت و در هفته منتهی به اربعین با افزایش ۳ برابری قطارها، به زوار خدمت‌رسانی کنیم.

وی افزود: همچنین از تهران به کرمانشاه، شلمچه وخرمشهر سرویس‌رسانی داریم، از شهرهای دیگر هم قطارهای فوق العاده مستقیم داریم، از مبادی زاهدان، کرمان و یزد به خرمشهر به صورت مستقیم قطار فوق‌العاده رفت و برگشت خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: برای اولین‌بار از استان مازندران و از ساری به کرمانشاه و بلعکس قطار مستقیم برای رفاه حال زوار راه‌اندازی می‌شود.

مدیرعامل راه‌آهن افزود: از مبدا مشهد به کرمانشاه و از مبدا مشهد به اهواز و خرمشهر ظرفیت قطارها برای اربعین دو برابر شده است.

منبع: فارس

تگ های مرتبط

ارسال نظر