مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به وضعیت بحرانی ۱۲ پاساژ در پایتخت گفت: خطر آتش‌سوزی مجدد در کمین بازار است.

سایت شماره یک:

قدرت‌الله محمدی، در جریان یکصدوهفتادویکمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به حضور نیروهای آتَش‌نشانی در آتش‌سوزی بازار اظهار کرد: ما درگیری عجیبی در بازار داریم و از 715 پاساژ موجود در تهران، 15 پاساژ وضعیت بحرانی دارند که 3 پاساژ بازسازی شده اما 12 پاساژ هنوز این وضعیت را دارند.

وی با بیان اینکه دسترسی به زیرزمین‌ها بسیار سخت و پیچیده است، گفت: اتفاقی در ساعت 3 بامداد پنجشنبه در پاساژ قیصر با کاربری وسایل آرایشی و بهداشتی و خرازی رخ داد و این در شرایطی بود که میزان دپوی پاساژ 5 برابر حد استاندارد آن گزارش داده شده است.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به حضور نیروهای آتش‌نشانی ظرف 5 دقیقه به محل حادثه ادامه داد: این حادثه 20 دقیقه دیر گزارش شده بود اما با این وجود 150 نیرو را با 40 دستگاه از 13 ایستگاه به محل حادثه اعزام کردیم.

وی در خصوص علت آتش‌سوزی در حادثه اخیر در بازار تهران گفت: علت آتش‌سوزی در سیم‌کشی برق بود و پس از آتش‌سوزی در سطح این آتش به سمت زیرزمین سرایت می‌کند. علی‌رغم اینکه می‌گوییم پیش از انجام هر کاری در حوادث آتش‌نشانی اعلام کنند و متاسفانه همانطور که گفته شد 20 دقیقه این حادثه دیر گزارش شده بود.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با اشاره به اینکه این پاساژ سابقه خوبی ندارد و سال 93 نخستین اخطار خود را دریافت کرده است، ادامه داد: بیش از 9 بار همکاران ما در معاونت سازمان پیشگیری و بحران به این پاساژ اخطار دادند اما مالکین و کسبه توجهی نکردند.

محمدی با بیان اینکه اگر حادثه در ساعت پیک ترافیک اتفاق می‌افتاد فاجعه سخت‌تری رخ می‌داد، گفت: وزارت صمت، وزارت کار و دیگر نهادها باید وارد عمل شوند بسیاری از پاساژها بیمه شده‌اند اما با کدام مجوز؟ این موارد از گلوگاه‌هایی هستند که می‌توانیم مالکان را مجبور کنیم تا برای ایمن‌سازی اقدام کنند. همچنین از اعضای شورای شهر تهران می‌خواهیم تا حادثه‌ای خطرناک‌تر رخ نداده حتما نسخه‌ای برای بازار تهیه شود.

منبع: تسنیم

تگ های مرتبط
ارسال نظر