قیمت مرغ |قیمت مرغ امروز

مرغ در سراشیبی قیمت قرار گرفته است و بر اساس مشاهدات میدانی هر کیلوگرم از این محصول با قیمت ۷۸ هزار تومان در تهران به فروش می رسد.

سایت شماره یک:

قیمت مرغ چند وقتی به شدت گران شده بود. قیمت مرغ مدام ارزان و گران می شود. قیمت مرغ غیرقابل پیش بینی است. قیمت مرغ ممکن است ارزانتر هم شود. برای اطلاع بیشتر از قیمت مرغ مطلب زیر را بخوانید.

با افزایش میزان تولید مرغ  و جوجه ریزی قیمت مرغ در بازار در حال کاهش است به طوری که بر اساس مشاهدات میدانی هر کیلوگرم از  این محصول با قیمت 78 هزار تومان( به طور متوسط) در تهران به فروش می رسد؛ درحالی که مرغ در ماه های قبل از 100 هزار تومان نیز عبور کرده بود و گزارش هایی از فروش این محصول تا 120 هزار تومان وجود داشت.

قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ 73 هزار تومان است و نرخ این محصول در بازار آزاد نیز 5 هزار تومان بالاتر به فروش می‌رسد.

بنابر این گزارش میزان جوجه ریزی در تیر ماه 132 میلیون قطعه بود همچنین برآورد میزان جوجه ریزی در مرداد 135 میلیون قطعه است درحالی که میزان جوجه ریزی مرغ در فروردین ماه به 85 میلیون قطعه کاهش یافته بود.

با تامین نهاده های دامی و از طرفی کاهش قیمت جوجه یک روزه، تولید مرغ در بازار کاهش یافته است و با توجه به این حجم از تولید پیش‌بینی‌ها حاکی از تولید دوباره مرغ در سطحی بالاتر از مصرف است.

منبع: تسنیم

تگ های مرتبط

ارسال نظر