عدس پلو شکم پر

عدس پلو شکم پر یکی از انواع غذاهای خوشمزه و اصیل ایرانی است که بین مردمان ایران طرفدارهای زیادی دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه عدس پلو شکم پر در ادامه با سایت 55 آنلاین همراه باشید.

سایت شماره یک:

عدس پلو شکم پر یکی از انواع غذاهای خوشمزه و اصیل ایرانی است که بین مردمان ایران طرفدارهای زیادی دارد، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه عدس پلو شکم پر در ادامه با سایت 55 آنلاین همراه باشید.

طرز تهیه عدس پلو شکم پر

مرحله اول

برای تهیه عدس پلو شکم پر خوشمزه در ابتدای کار عدس را شسته و درون یک قابلمه حاوی آب می ریزیم، سپس روی حرارت گذاشته و اجازه می دهیم عدس کاملا پخته و نرم شود. حالا هویج ها را می شوییم.

مرحله دوم

در ادامه پوست هویج ها را جدا کرده و با دندانه های درشت رنده، رنده می کنیم. حالا هویج را به همراه مقداری کره و زعفران دم کرده درون یک تابه مناسب ریخته و به خوبی تفت می دهیم تا کاملا سرخ شود.

مرحله سوم

حالا نصف استکان آب اضافه کرده و اجازه می دهیم هویج کاملا پخته شود، سپس پیاز را به صورت نگینی ریز خرد کرده و درون یک تابه جداگانه به همراه مقداری روغن می ریزیم و تفت می دهیم تا سبک و شیشه ای شود.

مرحله چهارم

در ادامه گوشت چرخ کرده را به تابه اضافه کرده و به تفت دادن ادامه می دهیم تا گوشت تغییر رنگ پیدا کند، سپس مقداری نمک، فلفل سیاه، پودر زیره، پودر دارچین، پودر گل سرخ پودر، تخم گشنیز، پودر هل و زعفران به تابه می افزاییم.

مرحله پنجم

حالا به تفت دادن ادامه می دهیم تا بوی خامی ادویه‌ها از بین برود. در ادامه کشمش را به همراه مقداری کره و روغن درون یک تابه مناسب ریخته و کمی تفت می دهیم تا پف کنند، سپس به همراه هویج بلافاصله به تابه می افزاییم.

مرحله ششم

زمانی که عدس پخته شد، آنرا درون آبکش ریخته تا آب اضافی اش خارج شود، سپس یک قابلمه حاوی آب روی حرارت می گذاریم تا آب جوش بیاید. حالا برنج را می شوییم و به همراه مقداری نمک به قابلمه می‌ افزاییم.

مرحله هفتم

در ادامه اجازه می دهیم برنج به مدت ۸ تا ۱۲ دقیقه درون آب جوش بماند تا پخت اولیه آن انجام شود، سپس زمانی که اطراف برنج نرم و مغز آن کمی گیر داشت قابلمه را از روی حرارت برداشته و برنج آبکشی می کنیم.

مرحله هشتم

در این مرحله برنج و عدس را با هم مخلوط کرده، سپس درون قابلمه مورد نظرمان مقداری روغن مایع می ریزیم و ته دیگ دلخواه مان را درون آن فیکس می کنیم. حالا مقداری از عدس پلو برداشته و مابقی آنرا درون قابلمه می ریزیم.

مرحله نهم

حالا میان برنج را خالی کرده و با گوشت کوب کاملا فشرده می کنیم، سپس مواد میانی را درون قابلمه می ریزیم و روی آنرا با برنج کنار گذاشته می پوشانیم. در ادامه روی حرارت ملایم شعله پخش کن گذاشته و قابلمه را روی آن می گذاریم.

مرحله دهم

حالا درب قابلمه را با دمکنی پوشانده و اجازه می دهیم عدس پلو به مدت ۴۵ دقیقه روی حرارت بماند تا دم بکشد پس از گذشت این زمان عدس پلو را درون ظرف مورد نظرمان بر می گردانیم و به همراه سالاد شیرازی سرو می کنیم. نوش جان.

تگ های مرتبط

ارسال نظر