زائران کربلا

مسئول قرارگاه نجف گفت: عمده مراجعات زائران، خستگی، کوفتگی، ضعف عضلانی و گرمازدگی است.

سایت شماره یک:

طاهر درودی، درباره وضعیت مراجعات به هلال احمر، اظهار داشت: با توجه به شرایط آب و هوایی و ورود هوای گرم امسال در اربعین گفت: عمده مراجعات بیماران خستگی، کوفتگی، ضعف عضلانی و گرمازدگی به شرایط خاص هوای گرم است و با توجه به شرایط سنی و شرایط حال بیمار ممکن است تظاهرات بالینی متفاوتی را داشته باشد است.

وی افزود: بعد از گرمازدگی بیشترین مراجعات به واسطه بیماری‌های گوارشی و تصادفات و تروما بوده است، متأسفانه چند تصادف دلخراش را در این ایام شاهد بودیم که منجر به فوت زائرین نیز شده است.

پیش‌بینی دارویی متناسب با خدمت درمانی

مسئول قرارگاه نجف اشرف در ادامه با بیان اینکه امسال ترکیب داروها را نسبت به سال گذشته متفاوت کرده‌ایم، افزود: حدود ۷۰ درصد داروها در مسیر بین راه به صورت مشترک در بین همه عمودها است و بخشی از داروهای موجود در اوایل مسیر با داروهای پایان مسیر به دلیل نوع مراجعات زائرین متفاوت است و این دید دارویی را پیش بینی کرده و در اختیار مراجعین جهت ارائه بهترین خدمت و باکیفیت قرار داده‌ایم.

درودی با بیان اینکه درصد مراجعات امسال با سال گذشته تقریباً مشابه است، بیان کرد: توصیه می‌کنیم زائرین پر خطر از جمله بانوان باردار، بیماران مسن دارای بیماری قلبی، فشارخون، دیابت در شرایط اربعین از پیاده روی خودداری کنند و زیارت را به روزهای بعد اربعین موکول کنند و یا حتماً دستورالعمل‌ها جمعیت هلال احمر را رعایت و داروهای مصرفی و تخصصی خود را تناسب طول مدت سفر به همراه داشته و مصرف کنند.

بانوان باردار و بیماران دیالیزی از سفر اربعین خودداری کنند

وی با تأکید بر اینکه به هیچ عنوان به بانوان باردار جهت ازدحام جمعیت و شرایط نامناسب توصیه پیاده روی اربعین را نمی‌کنیم گفت: جمعیت هلال احمر در بیشتر مراکز تخصصی سطح ۲ و ۳ متخصص زنان را جهت مراجعات احتمالی پیش بینی کرده است‌.

درودی گفت: برای بیماران دیالیزی امکان دیالیز با همکاری کشور عراق وجود دارد ولی به دلیل ازدحام بالای زائرین در این ایام نوبت دهی در بیمارستان‌ها مشکل و طولانی مدت است و با توجه به نیاز مبرم این بیماران به دیالیز و با توجه به گرمای شدید هوا توصیه می‌شود این بیماران در این ایام از سفر اربعین خودداری کنند.

 

تگ های مرتبط

ارسال نظر