اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار سطح نارنجی نسبت به وزش باد شدید تا خیلی شدید، تندباد لحظه‌ای و خیزش گردوخاک در استان هشدار داد.

سایت شماره یک:

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار سطح نارنجی نسبت به وزش باد شدید تا خیلی شدید، تندباد لحظه‌ای و خیزش گردوخاک طی دو روز آینده در استان هشدار داد.

این شرایط بعدازظهر شنبه و یکشنبه در استان تهران سبب خیزش گردوخاک، کاهش موقت دید و کیفیت هوا، تأثیر بر تجهیزات حساس به گردوخاک، سقوط اشیا از ارتفاع و احتمال آسیب به تجهیزات واقع در ارتفاع مانند ترانس برق، دکل‌های برق و مخابرات می‌شود.

وزش این باد شدید همچنین «احتمال سقوط تجهیزات ساختمانی مرتفع مانند جرثقیل‌های مرتفع و نیز سازه‌های موقت و سست مانند داربست‌ها و بنرهای تبلیغاتی، شکستن درختان کهنسال و فرسوده و نهال‌ها، آسیب به پوشش گلخانه‌ها به ویژه روز یکشنبه احتمال رخداد طوفان لحظه ای» را در پی دارد.

اداره کل هواشناسی استان تهران پیش بینی کرده دوشنبه این شرایط در غرب و نیمه جنوبی و ارتفاعات استان به ویژه شمال شرق روی دهد.

این اداره کل توصیه کرده است افراد مسن، کودکان و افراد دارای بیماری‌های قلبی و تنفسی از تردد در فضای باز خودداری کنند و فعالین عمرانی نکات ایمنی برای داربست‌ها و تجهیزات واقع در ارتفاع و تجهیزات ساختمانی مرتفع را رعایت کنند.

همچنین توصیه شده است نسبت به «عدم صعود به ارتفاعات، استحکام سازه‌های سست و موقت، رعایت نکات ایمنی برای داربست‌ها و تجهیزات واقع در ارتفاع و تجهیزات ساختمانی مرتفع، عدم قرارگیری در مکان‌های مرتفع مانند داربست‌ها، اطمینان از استحکام سازه‌های موقت و سست و بنرهای تبلیغاتی و سایه بان ها، عدم تردد در کنار سازه‌های یاد شده، عدم پارک خوردو در کنار درختان و آمادگی دستگاه‌های امدادرسان و ارگان‌های ذیربط» اقدام شود.

تگ های مرتبط

ارسال نظر