مترو تهران

مدیر عامل شرکت مترو تهران گفت: شبکه مترو تهران در مهرماه امسال شاهد افتتاحیه‌های متعددی خواهد بود و به موجب بهره‌برداری از ایستگاه‌های جدید، عملاً ۲۶ کیلومتر مسیر تونلی نیز به طول این شبکه اضافه خواهد شد.

سایت شماره یک:

محسن هرمزی، مدیر عامل شرکت مترو تهران با بیان اینکه در نخستین ماه از فصل پاییز سال ۱۴۰۲ طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، ۵ ایستگاه میدان کتاب (خط ۷)، شهران، شهرزیبا و کوهسار (همگی در خط ۶) و خط مترو پرند به همراه ایستگاه آن افتتاح می شود عنوان کرد: حدود ۲۶ کیلومتر به طول مسیر بهره‌برداری از شبکه مترو پایتخت اضافه خواهد شد؛ به تعبیر دیگر ۱۲۰۰ متر مسیر تونلی در خط هفت، ۵۵۰۰ متر از مسیر قطعه شمالی خط شش و همچنین ۱۹ کیلومتر (رفت و برگشت) مسیر ریلی فرودگاه امام خمینی (ره) تا شهر جدید پرند قابلیت بهره‌برداری پیدا کرده و طول کلی شبکه مترو تهران به ۳۰۰ کیلومتر می‌رسد.

او افزود: برای افتتاح این ۵ ایستگاه و ۲۶ کیلومتر مسیر تولی – ریلی، مبلغی در حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان به ارزش امروز کالا و خدمات مصرف شده، هزینه شده است.

هرمزی تصریح کرد: البته شبکه مترو پایتخت در نیمه دوم امسال، افتتاحیه های دیگری هم پیش رو خواهد داشت و در کنار تکمیل خطوط موجود، عملیات حفاری خط ۱۰ نیز عملاً آغاز خواهد شد.

تگ های مرتبط

ارسال نظر