حلوای نارگیلی

حلوای نارگیلی یکی از انواع حلواهای خوشمزه و لذیذ است که خیلی راحت درست می‌شود این حلوای خوش طعم را می‌توانید به روش‌های مختلف و با مواد متنوعی درست کنید.

سایت شماره یک:
حلوای نارگیلی یکی از انواع حلواهای خوشمزه و لذیذ است که خیلی راحت درست می‌شود این حلوای خوش طعم را می‌توانید به روش‌های مختلف و با مواد متنوعی درست کنید حلوای نارگیلی برای پذیرایی از مهمان‌ها بسیار مناسب و شیک است. برای آشنایی کامل و مرحله به مرحله با طرز تهیه حلوای نارگیلی در ادامه با سایت آموزشی در نهایت همراه باشید.

مواد لازم مقدار مواد

آب جوش ۳/۲ لیوان
شکر نصف لیوان
زعفران دم کرده غلیظ به مقدار لازم
گلاب ۲ قاشق غذا خوری
روغن نصف لیوان
پودر نارگیل نصف لیوان
آرد ۱ لیوان
طرز تهیه حلوای نارگیلی
مرحله اول
ابتدا مقداری آب جوش را داخل یک لیوان بریزید سپس شکر را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا شکر در آن حل شود بعد لیوان را کنار بگذارید در ادامه یک تابه را روی حرارت ملایم قرار دهید تا داغ شود، دقت کنید لازم نیست داخل تابه روغن بریزید.

مرحله دوم

سپس آرد را که از قبل الک کرده‌اید و بافت آن یکدست شده است داخل تابه بریزید و با قاشق چوبی هم بزنید و به مدت ۳ تا ۴ دقیقه تفت دهید تا بوی خامی آن گرفته شود ولی تغییر رنگ ندهد، بعد از آن روغن را روی آرد بریزید و هم بزنید.

مرحله سوم

آرد را با روغن مخلوط کنید، هم بزنید و تفت دهید سپس کمی زعفران را داخل یک ظرف کوچک بریزید، مقداری آب جوش به آن اضافه کنید و بگذارید تا دم بکشد و غلیظ شود زعفران دم کرده غلیظ را به ترکیب مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید.

حلوای موز یکی از انواع حلواهای ساده و خوشمزه بین المللی است که برای دسر یا پذیرایی در…

مرحله چهارم
همه مواد را با هم خوب مخلوط کنید تا رنگ، عطر و طعم زعفران به خورد آردها برود سپس با توجه ذائقه و سلیقه خودتان کمی گلاب به مخلوط مواد اضافه کنید بعد خوب هم بزنید تا کاملاً با هم ترکیب شوند و عطر گلاب در مواد پخش شود.
مرحله پنجم
زعفران و گلاب را در همان ابتدا می‌توانید داخل شربت آب و شکر بریزید سپس خوب به هم بزنید تا کاملاً با هم مخلوط شوند بعد شربت را به مخلوط مواد اضافه کنید و مدام هم بزنید تا کاملا با هم ترکیب شوند و شربت به خورد آرد برود و شیرین شود.

مرحله ششم

مخلوط را مدام و تند تند هم بزنید تا همه مواد خوب با هم ترکیب شوند در این مرحله ممکن است که مخلوط کمی منسجم شود که جای نگرانی نیست فقط با لیسک مدام هم بزنید کم کم مخلوط باز می‌شود و بافت آن صاف، یکدست و لطیف می‌شود.

حلوای بیسکویتی یکی از انواع حلواهای خوشمزه و خوش عطر است که معمولا به همراه چای…

مرحله هفتم
وقتی که بافت حلوا نرم و یکدست شد پودر نارگیل را به آن اضافه کنید و دوباره هم بزنید تا کاملاً با هم مخلوط شوند طوری که عطر و طعم نارگیل به خورد حلوا برود در این مرحله ممکن است که بافت مخلوط کمی سفت شود که جای نگرانی نیست.

مرحله هشتم

اگر خواستید که بافت حلوا نرم و لطیف‌تر باشد و بتوانید به آن فرم دهید در آخر می‌توانید مقدار کمی روغن مایع به آن اضافه کنید سپس حلوا را هم بزنید تا به بافت مناسب برسد بعد از آن تابه را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید تا کمی خنک شود.

مرحله نهم

سپس به دلخواه و سلیقه خودتان مقداری از مواد به اندازه یک گردوی بزرگ را بردارید و با دست فرم دهید و گرد کنید بعد از آن در یک ظرف دیگر پودر نارگیل بریزید سپس حلوای فرم گرفته را در پودر نارگیل بغلتانید تا همه سطح آن را بپوشاند.

حلوای آرد گندم از حلوهای سنتی و قدیمی ایرانی است که معمولا برای پذیرایی در مراسم های…

مرحله دهم

همه حلوا را به همین شکل آماده کنید سعی کنید حلواها را به یک شکل و اندازه فرم دهید به جای پودر نارگیل می‌توانید از پودر پسته استفاده کنید و حلوا را در آن بغلتانید سپس روی حلواها چند برگ گل محمدی قرار دهید و آن‌ها را تزئین کنید. در آخر حلوای نارگیلی را به عنوان یک میان وعده مقوی و مناسب به جای استفاده از شیرینی و تنقلات همراه با چای سرو کنید.
تگ های مرتبط

ارسال نظر