قیمت طلا و سکه | قیمت طلا و سکه الان | قیمت طلا و سکه امروز

قیمت طلا و سکه امامی و بهار آزادی امروز کاهشی است اما دیگر قطعات سکه افزایشی هستند. امروز انس هم روند صعودی دارد.

سایت شماره یک:

امروز با وجود تعطیلی بازار، بر اساس اعلام برخی منابع، تا لحظه تنظیم این گزارش، قیمت طلا و سکه نزولی است. سکه امامی هم بر خلاف روزهای گذشته که روند متفاوتی داشت، امروز مانند طلا و سکه بهار آزادی کاهشی شده است. اما دیگر قطعات سکه افزایشی هستند. قیمت انس نیز با وجود تعطیلی بازار، بر اساس اعلام برخی منابع، صعودی است و به 1,925.42 رسیده.

روز گذشته قیمت دلار کاهشی بود و طلا و سکه روند متفاوتی داشتند. قیمت سکه امامی هم راه خود را از دیگر انواع سکه جدا کرده بود. دیروز سکه امامی کاهشی و دیگر قطعات سکه افزایشی بودند و در برخی روزهای قبل از آن، این روند برعکس بود.

در چنین شرایطی، سایت اتحادیه طلا و جواهر تهران، در آخرین به روزرسانی خود که بعد از ظهر امروز، یکشنبه 2 مهر انجام شده، قیمت طلا را در روندی اندکی کاهشی، دو میلیون و ۳۱۸ هزار و ۹۰۰ تومان اعلام کرده است؛ حدود پنج هزار تومان کمتر از روز گذشته. این منبع قیمت سکه طرح جدید را نیز نزولی و ۲۷ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان دانسته است. این رقم حدود ۴۱ هزار تومان کمتر از روز گذشته است.

قیمت سکه طرح قدیم هم تا لحظه تنظیم این گزارش، روندی نزولی دارد و ۲۴ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان اعلام شده است؛ حدود ۹ هزار تومان کمتر از دیروز.

قیمت انواع سکه

همچنین در دومین روز هفته، نیم سکه با قیمت 14 میلیون و ۹۵۰ هزار تومان معامله می‌شود که تا لحظه تنظیم این خبر، ۲۴ هزار تومان بیشتر از روز گذشته است.

اما امروز ربع سکه، با نرخ ۱۰ میلیون تومان داد و ستد می‌شود که که تا لحظه تنظیم این خبر، ۱۲ هزار تومان افزایش قیمت را نسبت به دیروز، تجربه کرده است.

سکه گرمی نیز با ۲۰ هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته، با قیمت پنج میلیون و 850 هزار تومان معامله می‌شود.

پیش‌بینی قیمت طلا و سکه

قیمت طلا و سکه در هفته‌ گذشته هر دو با بازدهی منفی همراه بود. البته در این هفته، هر چهار بازار مالی افت را تجربه کردند و در این زمینه، سکه (با کاهش ۷۲۲ هزار تومانی قیمت و بازدهی منفی ۲.۵۳ درصدی) در رتبه اول و طلا (با کاهش ۲۱ هزار و ۱۰۰ تومانی قیمت و بازدهی منفی ۰.۹۰ درصدی)  در رتبه سوم بیشترین افت قرار گرفت.

در این میان، فعالان بازار فلز زرد طی یک ماه گذشته، همواره بر بی‌رمقی این بازار تاکید داشتند. به عقیده آنها هر ساله در ماه‌های محرم و صفر بازار طلا در رکودی‌ترین حالت خود قرار دارد و تقاضا به حداقل خود می‌رسد. بررسی قیمت‌ قطعات سکه و طلا در یک ماهه شهریور حکایت از روند نامتوازن بازدهی در بازار طلا دارد. کارشناسان اقتصادی، تخلیه حباب سکه را عامل افت قیمت در این بازار می‌دانند و باید تصدیق کرد که در یک ماه گذشته میزان کاهش حباب و قیمت در بیشتر روزها با هم اختلاف اندکی داشته است.

فعالان بازار معتقدند در روزهای آینده احتمال بازگشت رونق به بازار وجود دارد. ضمن اینکه انس نیز هم ممکن است روند افزایشی به خود بگیرد. در چنین شرایطی، احتمال صعودی شدن قیمت طلا و سکه وجود دارد اما این روند افزایشی شارپی نیست.

تگ های مرتبط

ارسال نظر