خودرو‌های وارداتی

​مهلت ثبت‌نام برای متقاضیان خودرو‌های وارداتی که پس از ثبت‌نام در مرحله اول دارای نوبت بوده و از روز یکشنبه می‌توانستد از بین شش خودروی وارداتی عرضه شده، سه اولویت مورد نظر خود را در سامانه یکپارچه انتخاب کنند، امشب به پایان خواهد رسید.

سایت شماره یک:

در پی طی فرآیند‌های قانونی و اخذ مجوز‌های لازم (استاندارد، محیط‌زیست و...) برای خودرو‌های وارداتی، از روز یکشنبه هفته جاری (۲۳ مهر ماه) امکان ثبت‌نام و ثبت درخواست سه اولویت از شش خودروی وارداتی عرضه شده توسط شش شرکت واردکننده از طریق سامانه یکپارچه عرضه خودرو‌های وارداتی، فراهم شد.

در این مرحله تنها متقاضیانی که در اسفند ماه سال گذشته افتتاح حساب وکالتی کرده و وجه ۵۰۰ میلیون تومانی را در حساب وکالتی خود مسدود کرده بودند و در نیمه نخست اسفند ماه ١۴٠١ از طریق سامانه یکپارچه ثبت‌نام خود را انجام و نوبت‌دهی شده بودند، امکان انتخاب و ثبت درخواست خودرویی داشتند.

براساس آنچه که مقرر شده بود، سامانه جهت انتخاب خودرو‌ها از یکشنبه (۲۳ مهر ماه) به مدت سه روز تا ساعت ٢٣ و ۵۹ دقیقه امروز سه‌شنبه (٢۵ مهر ماه) فعال بوده و امشب این مهلت به پایان خواهد رسید.

گفتنی است که قیمت فروش محاسباتی، علی‌الحساب اعلام شده و قیمت در مبادی ورودی بوده و سایر هزینه‌ها از جمله عوارض قانونی پس از ترخیص، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره‌گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و... در هنگام صدور فاکتور نهایی به قیمت‌های قطعی و مصوب اضافه خواهد شد.

قیمت قطعی خودروها، پس از ارائه کلیه مستند‌ها و مدارک مثبته و بر اساس آخرین ضوابط و مقررات تعیین می‌شود؛ ملاک قیمت قطعی خودرو، قیمت اعلامی و مصوب شورای رقابت خواهد بود.

خودرو‌ها برای قرارداد‌های منعقده، حداکثر سه ماهه تحویل خواهند شد و واردکنندگان می‌بایست حداکثر تا سه ماه پس از انعقاد قرارداد، نسبت به صدور دعوتنامه تکمیل وجه بر اساس قیمت قطعی اعلام شده توسط شورای رقابت اقدام کرده و همزمان تحویل خودرو به متقاضی صورت پذیرد؛ در صورت تاخیر در تحویل، قرارداد‌های مذکور مشمول جرایم تاخیر در تحویل مقرر در آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف‌کنندگان خودرو و دستورالعمل‌های صادره در این خصوص خواهند شد.

تخصیص خودرو‌ها نیز بر اساس رتبه ثبت‌نامی متقاضی و اولویت انتخابی خودرو صورت خواهد پذیرفت.

منبع: ایسنا

تگ های مرتبط
ارسال نظر