داریوش مهرجویی | داریوش مهرجویی قتل

رئیس دادگستری استان البرز گفت: تمامی عوامل حاضر در صحنه قتل مرحوم مهرجویی و همسرش دستگیر شده‌اند.

سایت شماره یک:

فاضلی هریکندی؛ رئیس دادگستری استان البرز اظهار کرد: تمامی عوامل حاضر در صحنه قتل مرحوم مهرجویی و همسرش دستگیر شده‌اند. در این حادثه 4 نفر از عوامل حاضر در صحنه قتل دستگیر شده‌اند که آخرین نفر دقایقی پیش دستگیر شده است.

وی افزود: از این افراد مقداری وجه نقد، طلاجات و دو دستگاه گوشی تلفن همراه متعلق به مقتولان این حادثه کشف شده است.

رییس کل دادگستری با تکذیب هر گونه ارتباط فامیلی قاتلان با مقتولان متذکر شد: هیچگونه ارتباط فامیلی میان مقتولان و عوامل حاضر در صحنه قتل وجود ندارد و این موضوع کذب محض است.

فاضلی تصریح کرد: این افراد در بررسی صحنه جرم و آثار و نمونه‌های جمع‌آوری شده  از محل حادثه  شناسایی شده‌اند و بررسی‌های تکمیلی توسط کارآگاهان فراجا و بازپرس ویژه قتل در خصوص نقش هر یک از این افراد در دست بررسی است.

منبع: تسنیم

باغبان سابق ویلای مهرجویی از مدت ها قبل بر سر مسایلی با قربانیان اختلاف داشت و از اولین کسانی بود که به عنوان مظنون توسط پلیس دستگیر شد. 

او همچنین کسی بود که سال گذشته اقدام به سرقت از خانه مقتولان کرده بود و از آنجا که قربانیان متوجه ماجرا شده بودند، با آنها اختلاف داشت. این اختلافات تا جایی ادامه داشت که مرد جنایتکار حتی یک بار همسر داریوش مهرجویی را با چاقو تهدید کرده بود.

▫️در حالی که شواهد محکمی علیه این مرد به دست آمده بود، وی اعتراف نمی کرد تا اینکه حوالی ساعت ۳ بامداد امروز لب به اعتراف گشود و اسرار قتل داریوش مهرجویی و همسرش را فاش کرد.

▫️او اعتراف کرد که پس از قتل قربانیان مقداری اموال از خانه آنها به سرقت برده‌که بخشی از این اموال توسط پلیس کشف شده است.

منبع: همشهری آنلاین

قاتل اصلی که جزو دستگیرشدگان پلیس بود پس از انجام اقدامات فنی و تقاطع گیری شناسایی و به قطعیت رسید.

بازجویی‌ها کماکان برای شناسایی همدستان و زوایای پنهان این قتل در حال انجام است.

بزودی صحنه جرم بازسازی و اطلاعات تکمیلی ارائه خواهد شد.

بر اساس این گزارش، داریوش مهرجویی و همسرش در تاریخ 22 مهر در ویلای شخصی خود در کرج به قتل رسیدند. بر اساس اعلام سردار منتظرالمهدی سخنگوی فراجا متاسفانه در ویلای مرحوم مهرجویی دوربین مداربسته موجود نبوده است، دوربین‌های ورودی شهرک از قبل‌تر خراب بوده است و دوربین‌هایی که منتج به این مجموعه می‌شده است توسط کارآگاهان تخلیه شده است.

در ماموریت دستگیری قاتل یا قاتلان این هنرمند برای نخستین بار از سگ‌های ویژه کشف قتل استفاده شد تا رد زنی‌هایی را براساس رد خون مقتولین در مسیر فرار قاتلان پیدا کنند, همچنین بالغ بر 4 هزار خط تلفن مورد رصد قرار گرفته است.

منبع: تسنیم

گم شدن دو سنتور از خانه داریوش مهرجویی پیش از قتل او و همسرش هرچند به پلیس گزارش نشده بود، اما به یکی از سرنخ‌های احتمالی ماموران تبدیل شده است.

 این دو سنتور که با حک نام و عکس بهرام رادان و داریوش مهرجویی روی آنها، ارزش بسیار بالایی پیدا کرده‌اند زمانی گم شدند که این زوج در فرانسه بودند.

چند ماه قبل از قتل داریوش مهرجویی و همسرش آن‌ها به همراه دخترشان به سفر فرانسه رفتند و مدتی در پاریس اقامت داشتند. دلتنگی داریوش مهرجویی و دخترش برای ایران باعث شد تا آن‌ها دوباره به ایران برگردند. آنطور که یکی از نزدیکان داریوش مهرجویی به خبرنگار سایت جنایی گفته داریوش مهرجویی فضای اجتماعی پاریس را دوست نداشته و حتی گفته: اینجا ساعت ۹ شب انگار گرد مرگ می‌پاشند تو شهر، من برمی‌گردم ایران می‌روم باغم!

چند روز قبل از اینکه سفر داریوش مهرجویی و خانواده‌اش به پاریس تمام شود آن‌ها از طریق نگهبانی شهرک محل اقامت‌شان متوجه می‌شوند فردی که برای نگهداری از خانه‌شان در باغ حضور داشت، وسایلی را با خود به داخل باغ آورده است. نگهبان شهرک در تماس تلفنی با وحیده محمدی فر همسر داریوش مهرجویی به او گفته بود: آقایی که به خانه شما سر می‌زند اثاثیه منزل با خود آورده است. آیا شما در جریان هستید؟

وحیده محمدی فر بلافاصله از نگهبان می‌خواهد جلوی این کار را بگیرد و بعد هم خودش در تماس تلفنی با آن فرد می‌گوید که باید خانه را خالی کند. خانواده مهرجویی از طریق نگهبان متوجه می‌شوند که این فرد بدون اجازه آن‌ها خواهرش را برای اقامت به آن خانه آورده است.

 

او به خانواده مهرجویی گفته بود: شما چندماهی نیستند و خواهر من هم جایی نداشت. برای همین می‌خواستم به طور موقت در خانه شما بماند تا جایی را پیدا کند.

اینطور که مشخص شده است این فرد دفتر کار داریوش مهرجویی را که ساختمانی کوچک کنار ساختمان اصلی باغ است، برای اقامت خواهرش درنظر گرفته بود. در نهایت با مخالفت خانواده مهرجویی و پیگیری نگهبان شهرک آن شخص محل را ترک می‌کند.

در نهایت پس از اینکه داریوش مهرجویی همراه خانواده‌اش به ایران آمد متوجه شدند دو سنتور که از فیلم سنتوری یادگار مانده و نزد داریوش مهرجویی بوده، گم شده است. اسم و عکس بهرام رادان و داریوش مهرجویی روی این سنتور‌ها حک شده بود و آن‌ها در دفترکار آقای مهرجویی نگهداری قرار داشت.

به این ترتیب وحیده محمدی فر موضوع را با وکیل خود در میان گذاشت و درخواست کمک کرد. با توجه به اینکه آن فرد از آشنایان خانم محمدی فر بود، خانواده مهرجویی تصمیم گرفتند شکایتی مطرح نکنند و قرار بر این شد که در یک گفت و گوی دوستانه با حضور وکیل، سنتور‌ها با کدخدامنشی از این فرد گرفته شود. اگرچه قرار ملاقات گذاشته شد، اما آن فرد سر قرار حاضر نشد و تماس‌های مکرر آقای مهرجویی را هم بی پاسخ گذاشت و در نهایت تلفنش را از دسترس خارج کرد.

پس از آن وحیده محمدی فر با هماهنگی وکیلش در صفحه مجازی خود اعلام کرد که خرید و فروش سنتور‌های گمشده از خانه داریوش مهرجویی خلاف است چرا که آن‌ها به سرقت رفته‌اند.

روز گذشته یکی از مظنونانی که توسط پلیس مورد تحقیق قرار گرفت همین فرد بود. او که مظنون به سرقت سنتور‌ها نیز هست ادعا کرده سرقتی در کار نبوده است، اما پلیس تحقیقات علمی گسترده‌ای را برای بازجویی از این مرد به کار گرفته و فعلا تحقیقات از وی همچنان ادامه دارد.

سرقت سنتور‌ها در حالی اتفاق افتاد که کلیه اسناد ملکی و خصوصی این خانواده که در گاوصندوق نگهداری می‌شد، پیش از سفر اعضای خانواده به پاریس توسط وحیده محمدی فر از گاوصندوق خارج و به مکانی امن دست فردی معتمد سپرده شده بود. به همین دلیل هم عاملان قتل بعد از اینکه صندوق را باز کردند نتوانستند سندی به دست بیاورند. البته هنوز معلوم نیست که عاملان قتل آیا به دنبال سندی بوده اند یا فقط برای صحنه سازی اقدام به باز کردن گاوصندوق کرده اند.

منبع: سایت جنایی

تگ های مرتبط

ارسال نظر