اعضای باندی که در قالب خدمتکار به خانه‌های مردم می‌رفتند و دست به دزدی می‌زدند، شناسایی و دستگیر شدند.

سایت شماره یک:

یکی از اعضای این باند زن جوانی است که سه مورد سرقت در کارنامه‌اش ثبت شده و در یکی از این سرقت‌ها سه میلیارد از خانه مالباخته ربوده بود.

این متهم پس از دستگیری به جرائم خود اعتراف کرد و توضیح داد برای هر سرقت از یک کارت شناسایی جعلی استفاده می‌کرد و برای تهیه هر کارت جعلی مبلغ دو میلیون و 500 هزارتومان می‌پرداخت. روی کارت‌های جعلی عکس خودش وجود داشت اما در آنها از مشخصات قلابی استفاده شده بود. این دختر با کارت‌های جعلی به دفاتر و شرکت‌های خدماتی مراجعه می‌کرد تا تقاضای کار کند. شرکت‌ها نیز با فرض اصالت کارت هویتی به او اعتماد کرده و او را به مشتریانی معرفی می‌کردند که برای انجام کارهای خانه به کمک نیاز داشتند یا پرستار می‌خواستند. پس از آن صاحب‌خانه‌ها هم با این تصور که کارگر یا پرستار از طرف شرکت معتبر معرفی شده و فرد قابل اعتمادی است، در حضور او در مورد دارایی‌های خود صحبت می‌کردند و اموال باارزش‌شان را جلوی دست و در دسترس او قرار می‌دادند.

این مجرم با استفاده از موقعیت مناسب، اموال ارزشمند را برمی‌داشت و فرار می‌کرد و سپس به شرکت دیگری مراجعه می‌کرد و با همین شیوه استخدام می‌شد و به خانه‌های دیگر می‌رفت.

 با طرح شکایت از سوی مالباختگان و اطلاعات به‌دست‌‌آمده از شرکت‌های خدماتی، اصل موضوع برای ماموران پلیس آگاهی روشن شد. در ادامه با شناسایی دختر سارق، او دستگیر و مشخص شد مجرمان این پرونده سه زن و یک مرد هستند که مرد کار جعل را انجام می‌دهد. دو نفر از دختران به عنوان کارگر به خانه‌ها می‌روند و یکی از آنها هم در فروش اموال مسروقه به بقیه کمک می‌کند.

دختر سارق درباره زندگی شخصی خود گفت: من از اهالی یکی از شهرهای غرب کشور هستم، چند سال پیش به اجبار خانواده با پسر عمویم ازدواج کردم اما بعد از چهار سال از او جدا شدم. چون در شهر خودمان کار پیدا نکردم برای کار به تهران آمدم و مدت زیادی مثل بقیه واقعاً کار می‌کردم. چند بار که به عنوان کارگر و خدمتکار در خانه‌های مختلف کار کردم صاحب‌کارها حقم را خوردند و پولم را ندادند. برای همین تصمیم به سرقت گرفتم. در همان روزها یک نفر به من پیشنهاد داد که با این شیوه سرقت کنم تا گیر نیفتم، من هم پیشنهادش را عملی کردم و فکر نمی‌کردم دستگیر شوم اما الآن دستگیر شده‌ام و باید همه اموال مالباختگان را پس بدهم.

در حال حاضر این متهمان در اختیار ماموران پلیس آگاهی تهران قرار دارند تا تحقیقات ادامه یابد و موارد احتمالی از جرائم این افراد نیز کشف شود.

منبع: سایت جنایی

تگ های مرتبط
ارسال نظر