هواشناسی| هواشناسی تهران

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از ورود سامانه بارشی به غرب کشور طی سه‌شنبه (۲ آبان‌ماه) خبر داد.

سایت شماره یک:

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: یکشنبه(۳۰ مهر) در مناطقی از سیستان و بلوچستان، شرق استان‌های کرمان و هرمزگان افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد رخ می‌دهد همچنین در دامنه‌های البرز واقع در مازندران ابرناکی، وزش باد و رگبار پراکنده انتظار پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: دوشنبه(اول آبان) در هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان وزش باد و بارش پراکنده رخ می‌دهد. سه‌شنبه(۲آبان) به‌تدریج با ورود سامانه بارشی به غرب کشور در شمال خوزستان و استان‌های ایلام، لرستان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، البرز و تهران رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ادامه داد: چهارشنبه (۳ آبان) گستره فعالیت سامانه در دامنه‌های زاگرس واقع در جنوب غرب و استان‌های لرستان، مرکزی، قم و مناطقی از مرکز و شرق کشور خواهد بود.

وی افزود: با نفوذ جریانات شمالی به سواحل دریای خزر در مناطقی از شمال غرب، سواحل شمالی، خراسان شمالی و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران ابرناکی و بارش پراکنده همراه با وزش باد و کاهش موقتی دما رخ می‌دهد.

ضیاییان گفت: پنجشنبه(۴ آبان) از بارندگی در نیمه‌غربی کاسته می‌شود و این سامانه در نواحی شرق و جنوب شرق کشور سبب بارش، گاهی وزش باد و رعد و برق می‌شود.

وی افزود: روزهای یکشنبه و دوشنبه خلیج فارس و چهارشنبه دریای خزر مواج پیش‌بینی می‌شود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۱ آبان) کمی ابری تا نیمه‌ابری و از بعد از ظهر افزایش باد با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتیگراد و روز سه‌شنبه( ۲ آبان) کمی ابری تا نیمه‌ابری، از بعد از ظهر افزایش باد، در اواخر وقت ابری با احتمال بارش خفیف باران با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز(۳۰ مهر) و فردا (۱ آبان) اهواز با دمای ۳۵ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای۲ و ۴ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.

منبع: ایسنا

تگ های مرتبط
ارسال نظر