سامانه یکپارچه

رئیس سازمان توسعه تجارت درباره آخرین وضعیت عرضه محصولات وارداتی توضیحاتی داد.

سایت شماره یک:

در سامانه یکپارچه قیمت ها سراسری است. سامانه یکپارچه برای خرید خود رو است. همه نمیتوانند در سامانه یکپارچه ثبت نام کنند. سامانه یکپارچه چند سالی است که زده شده است. برای اطلاع از ثبت نام خودروهای وارداتی در سامانه یکپارچه مطلب زیر را بخوانید.

رئیس سازمان توسعه تجارت درباره آخرین وضعیت عرضه محصولات وارداتی توضیحاتی داد.

مهدی ضیغمی، رئیس سازمان توسعه تجارت درباره آخرین خبرها از عرضه محصولات وارد شده گفت: عرضه خودروها در حال انجام است، امروز شرکت‌هایی که خودرو موجود دارند در حال عرضه در سامانه هستند و ما افراد ثبت‌نام شده را به این شرکت‌ها و شرکت‌هایی که خودروهای خریداری شده آنها روی آب است، معرفی می‌کنیم تا یا خودرو دریافت کنند یا برای خودروهای روی آب در لیست انتظار قرار گیرند. نوبت دوم عرضه این هفته انجام می‌شود و هفته آینده نیز عرضه سوم را خواهیم داشت.

وی در پاسخ به این پرسش که کدام برندها در نوبت عرضه هستند؟ عنوان کرد: الان جزئیات زیادی نمی‌توان اعلام کرد چون ممکن است از خودرویی نام ببریم اما به لیست عرضه نرسد ولی آنچه مشخص است این است که تویوتا، کیا، هیوندای و برخی از خودروهای چینی که در عرضه اول نبودند را در عرضه دوم و سوم خواهیم داشت.

ضیغمق در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت محصولات عرضه دوم و سوم مشخص شده است؟ متذکر شد: قیمت خودروهایی که پرونده آنها به شورای رقابت ارسال شده در دست بررسی است. از خودروهای نوبت اول عرضه، قیمت زوتی قطعی شده و شورای رقابت هم آن را تایید کرده، قیمت قطعی چند خودرو دیگر هم با تایید شورای رقابت به زودی اعلام می‌شود. اما خودروهایی که این هفته عرضه می‌شوند با قیمت علی‌الحساب در سامانه بارگذاری می‌شوند تا قیمت آنها توسط سازمان حمایت و شورای رقابت قطعی و اعلام شود.

منبع: مهر

تکمیل ثبت نام مرحله دوم سامانه یکپارچه فونیکس

افرادی که در این مرحله از سامانه یکپارچه خودرو های برند فونیکس را انتخاب کرده و پیامک تکمیل ثبت نام از سوی شرکت مدیران خودرو را دریافت کرده‌ اند، از تاریخ 1 مرداد 1402 تا 7 مرداد 1402 فرصت دارند تا فرآیند تکمیل ثبت نام خود را انجام دهند. برای تکمیل ثبت نام فونیکس در سامانه یکپارچه، می‌توانید به یکی از شعب خسروانی 193 مراجعه کرده و تکمیل ثبت نام خود را به انجام برسانید. همچنین در صورت عدم امکان مراجعه حضوری، می‌ توانید از طریق وبسایت خسروانی 193 و انتخاب فرم "تکمیل ثبت نام مرحله دوم سامانه یکپارچه" طبق تصویر زیر، از کارشناسان ما بخواهید تا این فرآیند را برای شما انجام دهند.

شرایط تکمیل ثبت نام فاز دوم سامانه یکپارچه

در این مرحله  از تکمیل ثبت نام محصولات فونیکس در سامانه یکپارچه، افرادی که تاریخ تحویل خودرو هایشان تابستان 1402 میباشد، حداکثر تا 7 مرداد 1402 فرصت دارند تا 30 درصد از مبلغ خودرو را پرداخت نمایند. توجه داشته باشید که عدم واریز وجه به معنای انصراف از طرح می‌باشد.

آیا امکان تغییر خودروی انتخابی وجود دارد؟

طبق آخرین ابلاغیه فونیکس، احراز شدگان تابستان محصولات فونیکس در سامانه یکپارچه میتوانند خودرو‌های انتخابی خود را به FX تغییر دهند.

قیمت خودروهای عرضه شده چقدر است؟

هنوز قیمت خودروهای عرضه شده در این طرح مشخص نیست. گویا قرار است شورای رقابت در سال آینده قیمت‌های جدیدی برای خودروهای داخلی اعلام کند و هنوز مشخص نیست که هر خودرویی چه قیمتی دارد.

بر این اساس به نظر می‌رسد که این طرح هم مانند طرح واردات خودروهای خارجی است که هنوز دقیقا مشخص نیست که چه خودرویی با چه قیمتی قرار است وارد بازار شود.

البته پیش از این اخباری درباره افزایش 30 تا 80 درصدی قیمت خودرو توسط شورای رقابت در سال آینده منتشر شده بود. سخنگوی وزارت صمت می‌گوید: قیمت‌های کنونی و اختلاف قیمت‌های موجود در بازار، ملاک نخواهد بود و قیمت‌ها را شورای رقابت تعیین می‌کند بنابراین افرادی که با نیت سوداگری می‌خواهند ماشین بخرند و گرانتر بفروشند وارد این طرح نشوند، زیرا این طرح جایی برای این بازی‌ها باقی نمی‌گذارد و خودروها به قیمت روز شورای رقابت تحویل داده خواهد شد.

کدام خودروها در سامانه یکپارچه عرضه می‌شود؟

قرار است کلیه خودروهای تولید داخل در سامانه یکپارچه خودرو عرضه شود. وزارت صمت هم نام 35 خودرو را در این لیست منتشر کرده است. در ادامه لیست خودروهای عرضه شده در سامانه یکپارچه را ببینید.

تگ های مرتبط
ارسال نظر