وام دانشجویی

ثبت درخواست وام‌های دانشجویی نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ از امروز اول آبان ۱۴۰۲ آغاز شده و تا ۲۰ آذر ماه ادامه خواهد داشت.​

سایت شماره یک:

وام دانشجویی برای کمک به هزینه های دانشجویان است. وام دانشجویی مبلغش کم است. وام دانشجویی بدون سود داده می شود. وام دانشجویی قسطش کم است. برای اطلاع بیشتر ازر مبلغ وام دانشجویی مطلب زیر را بخوانید.

ثبت نام وام های دانشجویی برای نیم‌سال اول سال تحصیلی ۱۴۰۲-۱۴۰۳ از امروز 1 آبان ۱۴۰۲ لغایت ۲۰ آذر ۱۴۰۲ آغاز شد.

دانشجویان متقاضی واجد شرایط دریافت وام‌های تحصیلی، ضروری، ودیعه مسکن و شهریه می توانند نسبت به ثبت تقاضای وام در سامانه یکپارچه صندوق رفاه دانشجویان به آدرس https://refah.swf.ir از امروز دوشنبه ۱ آبان‌ماه ۱۴۰۲ اقدام کنند.

براساس آخرین مصوبات صندوق رفاه دانشجویان:

اولویت پرداخت وام با دانشجویان بی‌بضاعت و کم‌بضاعت است.

دانشجویانی که تحت پوشش بنیاد شهید و ایثارگران هستند، مجاز به درخواست وام شهریه نیستند (درخواست سایر وام ها بلامانع است).

سنوات مجاز جهت درخواست وام برای دانشجویان کارشناسی ارشد ناپیوسته ۴ نیمسال تحصیلی و برای دانشجویان کارشناسی پیوسته و دکتری تخصصی ناپیوسته ۸ نیمسال تحصیلی است.

دانشجویانی که در نیمسال تحصیلی جاری برای نخستین بار تقاضای دریافت وام‌های صندوق را دارند، فقط با ثبت اطلاعات سند تعهد جدید (دارای شماره شناسه و رمز تصدیق) امکان دریافت وام را خواهند داشت.

سقف مبلغ ضمانت وام‌های دانشجویی، برای کارمندان قراردادی به ۶۰ و برای کارمندان پیمانی یا رسمی به ۱۲۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

ارائه گواهی کسر از حقوق صرفاً برای دانشجویانی که بالاتر از ۱۲۰ میلیون تومان وام دریافت می‌کنند، الزامی است.

ثبت شماره حساب بانک طرف تعهد صندوق رفاه دانشجویان و شماره شبا آن توسط کلیه دانشجویان متقاضی وام در سامانه یکپارچه الزامی است.

مبلغ وام تحصیلی دانشجویان متاهل دراین نیم‌سال حداکثر دو برابر مبلغ وام دانشجویان مجرد است، در صورتی که زوجین دانشجو و واجد شرایط باشند، به هر دو نفر وام تحصیلی متاهلی تعلق می گیرد.

منبع: مهر

اداره خدمات و رفاه دانشجویان دانشگاه علامه‌طباطبائی در اطلاعیه‌ای شرایط و نحوه ثبت‌نام برای تسهیلات دانشجویی در نیم‌سال اول 1403_1402 را اعلام کرد.

در این اطلاعیه آمده است:

«با آرزوی سلامتی و تندرستی برای دانشجویان، به اطلاع دانشجویان محترم متقاضی دریافت وام‌های تحصیلی، ضروری، ودیعه مسکن و شهریه می‌رساند که ثبت تقاضای وام در سامانه یکپارچه صندوق رفاه دانشجویان https://refah.swf.ir بر اساس جدول زمان‌بندی از تاریخ 1 آبان‌ماه 1402 فعال است و ضرورت دارد تمامی دانشجویان متقاضی واجد شرایط، نسبت به ثبت درخواست خود در سامانه مذکور اقدام کنند».

براساس آخرین مصوبات صندوق رفاه دانشجویان:

-    اولویت پرداخت وام با دانشجویان بی‌بضاعت و کم‌بضاعت است.

-    دانشجویانی که تحت پوشش بنیاد شهید و ایثارگران هستند، مجاز به درخواست وام شهریه نیستند (درخواست سایر وام ها بلامانع است).

-    سنوات مجاز جهت درخواست وام برای دانشجویان کارشناسی ارشد ناپیوسته 4 نیمسال تحصیلی و برای دانشجویان کارشناسی پیوسته و دکتری تخصصی ناپیوسته 8 نیمسال تحصیلی است.

-    دانشجویانی که در نیمسال تحصیلی جاری برای نخستین بار تقاضای دریافت وام‌های صندوق را دارند، فقط با ثبت اطلاعات سند تعهد جدید (دارای شماره شناسه و رمز تصدیق) امکان دریافت وام را خواهند داشت.

-    سقف مبلغ ضمانت وام‌های دانشجویی، برای کارمندان قراردادی به 60 و برای کارمندان پیمانی یا رسمی به 120 میلیون تومان افزایش یافته است. 

-    ارائه گواهی کسر از حقوق صرفاً برای دانشجویانی که بالاتر از 120 میلیون تومان وام دریافت می‌کنند، الزامی است.

-    ثبت شماره حساب بانک تجارت و شماره شبا آن توسط کلیه دانشجویان متقاضی وام در سامانه یکپارچه الزامی است.

جزئیات افزایش مبلغ وام‌های دانشجویی/افزایش سالی یکبار

گنجی درباره افزایش وام دانشجویی گفت: وام‌های دانشجویی شامل وام تحصیلی، شهریه، ضروری و ودیعه مسکن توسط صندوق رفاه دانشجویان به دانشجویان تعلق می‌گیرد که امیدواریم امسال رشد خوبی را در زمینه وام تحصیلی داشته باشیم و اهتمام صندوق این است که شهریه دانشجویان با نرخ واقعی که دانشجو پرداخت می‌کند، همخوانی داشته باشد و دانشجویان بتوانند شهریه را با وام تسویه کنند.

رییس صندوق رفاه دانشجویان اظهار داشت: سالی یکبار مبلغ وام های دانشجویی افزایش می یابد. در تابستان این میزان افزایش تعیین می شود تا در ترم اول سال تحصیلی آینده که از پاییز آغاز می شود، این افزایش اعمال شود.

وی درباره درصد افزایش وام ها گفت: سعی ما بر این است که اغلب وام ها را به ویژه وام ودیعه مسکن متاهلی را افزایش دهیم. در حال رایزنی با مجلس شورای اسلامی هستیم و هر چقدر بتوانیم بودجه بگیریم، طبق همان مبلغ وام ها را افزایش خواهیم داد.

تگ های مرتبط

ارسال نظر