محمد میثاقی

در اتفاقی عجیب برای دومین مرتبه در دو ماه گذشته تلفن همراه مجری برنامه فوتبال برتر به سرقت رفت.

سایت شماره یک:

محمد حسین میثاقی مجری مطرح و خوشنام برنامه های ورزشی کشور می باشد . محمد حسین میثاقی توانسته است بعد از عادل فردوسی پور جای خالی ایشان را پر کند. محمد حسین میثاقی در تاریخ 14 مهر ماه 1365 در شهر کرج متولد شده است. محمد حسین میثاقی در یک خانواده هشت نفره و پر جمعیت متولد شده است. محمد حسین میثاقی لیسانس رشته ریاضی کاربردی از دانشگاه کرمانشاه می باشد و در کنار عادل فردوسی پور به اجرا رسید.

در اتفاقی عجیب شب گذشته این ماجرا بار دیگر تکرار شد و برای دومین بار در دو ماه گذشته تلفن همراه این مجری به سرقت رفت. میثاقی امروز با حضور در کلانتری اقدامات لازم در این زمینه را انجام داد.

منبع: فرارو

پس از پخش تصاویر بدون سانسور و روتوش سیگار کشیدن افراد در ورزشگاه آزادی در بازی استقلال و نساجی، نقدهای زیادی به محمد حسین میثاقی و برنامه فوتبال برتر وارد شد. نقدهایی که معتقد بودند برنامه فوتبال برتر نباید تصاویر سیگار کشیدن افراد را بدون سانسور پخش کند و این حرکت می‌تواند تبعات زیادی برای افراد داشته باشد. حالا اما جواد خیابانی، با انتشار متنی از این حرکت میثاقی تقدیر کرده و آن را شجاعانه خوانده است.

متن جواد خیابانی برای محمدحسین میثاقی را در ادامه می‌خوانید.

محمدحسین میثاقی عزیزم، سلام ...

این جملات را به عنوان فردی که چند تا کتاب جامعه شناسی خوانده و فرهنگ اجتماعی این مردم را تا حدی می‌شناسد و در میان مردم زندگی می‌کند، می‌نویسم چون حس میکنم رسانه ما باید چهره‌های واقعی جامعه را نمایش بدهد تا کمی هم درد را تحمل کنیم . ما اگر درد نکشیم اصلاح بی‌معنی است؛ برای همین من از تصاویر سیگار کشیدن بچه‌ها در ورزشگاه غصه خوردم و دردی جانکاه کشیدم از این همه ناآگاهی و نیز اینقدر هجمه و خشونت .

باور کن عصر جمعه وقتی در ورزشگاه بودم و آماده گزارش می شدم ، این تصاویر را که مربوط به قبل از شروع بازی است از نمایشگر می‌دیدم و افسوس می‌خوردم که چرا این بچه ها چنین می کنند و چرا پخش نمی‌شود تا مردم ببینند که چه بر سر فرهنگ ما و بچه های نازنین ما آمده است. به خدا قسم سیگار موجب خسارت بسیاری به زندگی مادی و سلامت معنوی این بچه های معصوم می‌شود. اگر کنار این بچه ها بودم حتما سیگار را از آنها می‌گرفتم و خاموش می‌کردم.

شاید اینکه همیشه «حرف‌های خوب» می‌زنیم و فقط ادعای تمدن و اخلاق داریم ما را اینگونه بار آورده است. گونه ای که از واقعیت روی‌گردان شده ایم .

اما سوال من این است؛ یعنی چه که این فیلم مزاحمت و دخالت در حریم خصوصی افراد است؟ مگر استادیوم خانه خصوصی من است که هر کاری دلم خواست در آنجا انجام بدهم؟ ورزشگاه یک مکان عمومی است و من باید به وظایف اجتماعی خودم در قبال جامعه احترام بگذارم . فیلم شما یک آموزش اجتماعی، اخلاقی و دردناک برای اهالی این جامعه بود که می‌تواند با پدران و مادرانی که زجر میکشند تا بچه هایشان سالم بار بیایند و با درد آنها همذات پنداری کند .

اما عزیز دلم و رفیق دوست داشتنی من! می‌دانی چرا این فیلم بعضی ها را آزار داده است؟ چون جسارت و حرکت متفاوت تو را نمی‌پسندند اما من تو را تحسین می‌کنم. عجب جراتی داشتی، عجب شهامتی و عجب خلاقیتی!

نگران نباش و کار خودت را انجام بده. مثال درست از کار تو این است که من از چراغ قرمز رد بشوم؛ یک هفته بعد فیلمم پخش شود، جریمه بشوم و دادگاه حکم بدهد که باید تقبیح و محاکمه بشوی و من شکایت کنم که چرا از خلافم در چهارراه و عبور از چراغ قرمز فیلم و عکس گرفته‌اید!

جامعه ما از درون ماست و همین است که میگویند از ماست که بر ماست و ما باید رفتارهایمان را تغییر دهیم تا درست تر و سالم تر زندگی کنیم. ما باید باور کنیم که جامعه‌مان پوسیدگی دارد و به جای پرخاش کردن، انتقاد را با جان و دل قبول کنیم. به بچه هایی هم که در این فیلم حضور داشتند اگر تماس گرفتند بگو که خواهش می‌کنم سیگار را ترک کنند و به فکر زندگی بهتری در کنار خانواده باشند چون سیگار و اعتیاد فقط ضرر است و ضرر است و ضرر .

تگ های مرتبط
ارسال نظر