قیمت سکه | قیمت سکه الان

در معاملات پشت‌خطی شنبه شب هم کمتر کسی حاضر بود ریسک خرید سکه امامی را به جان بخرد و فلز زرد رنگ داخلی در مقایسه با عصر شنبه تقریبا رنج بود.

سایت شماره یک:

قیمت سکه مدام در حال نوسان است.مدتی است قیمت سکه به شدت گران شده است. قیمت سکه دیگر ارزان نمی شود. قیمت سکه به قدری گران شده است که مردم برای سمایه گذاری به آن فکر نمی کنند. برای اطلاع بیشتر از قیمت سکه مطلب زیر را بخوانید.

بررسی قیمت سکه امامی در بازار تهران حاکی از آن است که این فلز گران‌بهای داخلی که در روز پنجشنبه هفته قبل تا نزدیک مرز ۳۰ میلیون تومان پیشروی کرده بود در اولین روز هفته جاری تا پله سوم کانال ۲۹ میلیون تومان ریزش کرد.

گفتنی است که در چند وقت گذشته معامله‌گران شاهد روند‌های ناموفق این چنینی بوده‌اند.

به عقیده کارشناسان عدم‌تغییر در شرایط درگیری‌های نظامی منطقه از جمله مهم‌ترین عوامل شکست روند افزایشی اخیر است. این افراد معتقدند که بازار در روز‌های پایانی هفته گذشته به استقبال ریسک‌های احتمالی سخنرانی دبیرکل گروه حزب الله رفته بود که پس اتمام این سخنرانی ریسک‌ها از میان رفت و رشد قیمت بازار نیز جبران شد. 

در معاملات پشت‌خطی شنبه شب هم کمتر کسی حاضر بود ریسک خرید سکه امامی را به جان بخرد و فلز زرد رنگ داخلی در مقایسه با عصر شنبه تقریبا رنج بود.

فعالان بازار می‌گفتند به نظر می‌رسد که سکه‌بازان به دنبال تعیین تکلیف قیمت دلار هستند تا مسیر حرکتی خود را مشخص کنند.

اسکناس آمریکایی که در معاملات پشت‌خطی جمعه در حدود ۵۲ هزار و ۱۵۰ تومان به فروش رسیده بود روز گذشته کاهش معناداری را تجربه کرد و تا پله اول کانال ۵۱ هزار تومان پایین آمد.

تکتیکال کارها معتقد که سکه در حال حاضر مرز مقاومتی ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را پیش روی خود دارد و در صورتی بالای این مرز ماندگار شود فشار خریداران دوباره به بازار سکه زیاد خواهد شد و احتمال رشد تدریجی سکه تا سطح ۳۰ میلیون تومان وجود دارد.

با این حال اگر نرخ دلار مانند روز قبل اصلاح شود این امر می‌تواند جسارت خریداران را دوباره کاهش دهد و بازار شاهد تداوم ریزش سکه شود.

به عقیده این دسته اگر سکه امامی حمایتی ۲۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را از دست دهد ممکن است فشار فروش در بازار بیشتر شود و سکه نه تنها تا کف کانال ۲۹ میلیون تومان بلکه پله‌های انتهای مرز ۲۸ میلیون تومان عقب‌نشینی کند.

منبع: اکو ایران

بازار سکه و طلا هفته گذشته را با نوسانات قیمتی پشت سر گذاشت؛ تغییرات انس جهانی و نرخ ارز با اثر پذیری از اخبار سیاسی منطقه باعث افزایش و کاهش قیمت طلا و سکه در طول هفته شد.

در همین رابطه محمد کشتی آرای فعال بازار طلا  درباره وضعیت بازار طلا و سکه گفت: در ابتدای هفته گذشته قیمت هر انس طلا تا ۲۰۰۶ دلار بالا رفت با توجه به این افزایش، قیمت سکه و طلا نیز صعوی شد به تدریج از روز دوشنبه به دلیل کاهش تنش های خاورماینه قیمت انس جهانی نیز افت کرد همین موضوع باعث شد انس جهانی به ۱۹۸۲ دلار نیز برسد.

وی اضافه کرد: در مجموع در پایان هفته گذشته قیمت انس جهانی با کاهش ۲۰ دلاری به ۱۹۸۶ دلار رسید قیمت ارز نیز نوسانات معمول خود را داشت بنابراین از اواسط هفته قیمت سکه و طلا سیر نزولی پیدا کرد اما در روز پنجشنبه با وجود تغییر اندک انس جهانی، نوسان ارزی باعث شد نسبت به روز شنبه کمی کاهش قیمت ها را داشته باشیم.​

این فعال بازار طلا با بیان اینکه تغییرات عمده‌ای در قیمت‌ها ایجاد نشده است، افزود: در آخرین نرخ اعلامی روز پنجشنبه قیمت سکه سکه طرح قدیم به نسبت روز شنبه ۴۵۰ هزار تومان کاهش داشته است سکه طرح جدید، نیم سکه، ربع سکه وسکه یک گرمی بانک مرکزی نیز ۱۰۰ هزار تومان کاهش قیمت داشند اما حباب سکه ۲۰۰ هزار تومان افزایش یافت.

کشتی آرای با اشاره به روند با ثبات قیمت‌ها در بازار طلا و سکه عنوان کرد: در طول هفته قیمت انس جهانی کاهش یافت اما نرخ ارز کمی افزایش داشت این دو همدیگر را پوشش دادند که باعث شد قیمت ها روال با ثباتی داشته باشند.

وی درباره آخرین نرخ های بازار نیز گفت: در پایان معاملات هفته قیمت انس ۱۹۸۶ دلارشد، قیمت سکه طرح قدیم ۲۶ میلیون تومان، سکه طرح جدید ۲۹ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان، نیم سکه ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان، ربع سکه ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و سکه یک گرمی هم ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان شد، قیمت طلای آب شده ۶۰ هزار تومان افزایش داشت و  به ۱۰ میلیون ۹۲۰ هزار تومان رسید هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز با ۱۵ هزار تومان افزایش ۲ میلیون و ۵۲۲ هزار تومان شد.

به گفته کشتی آرای وضعیت عرضه و تقاضا در بازار متعادل است و تقاضای اضافی در بازار وجود ندارد.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی قیمت‌ها را باید روزانه تحلیل کرد آینده قیمت طلا و سکه را غیرقابل پیش بینی عنوان کرد و اظهار داشت: با توجه شرایط موجود سیاسی امکان پیش بینی بازار وجود ندارد باید منتظر باشیم ببینیم چه اتفاقاتی رخ خواهد داد.

تگ های مرتبط

ارسال نظر