آلودگی هوا

کیفیت هوای تهران امروز/ شنبه برای سومین روز متوالی در وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروه‌های حساس) قرار گرفت.

سایت شماره یک:

شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای تهران صبح امروز بر روی عدد ۱۰۸ (ناسالم برای گروه‌های حساس) قرار دارد که در این شرایط به بیماران قلبی و عروقی، کودکان و زنان باردار توصیه می‌شود از تردد و فعالیت در فضای باز خودداری کنند.

تنها ایستگاه فرمانداری شهر ری منطقه ۲۰ با شاخص ۱۵۳ وضعیت قرمز (ناسالم برای همه افراد) است و ایستگاه‌های تربیت مدرس منطقه ۶، ستاد بحران منطقه هفت، شادآباد منطقه ۱۸، شریف منطقه ۲، پارک شکوفه منطقه ۱۴، پارک سلامت منطقه ۱۷ دانشگاه علم و صنعت منطقه چهار، شهرک چشمه منطقه ۲۲ و همچنین شهرداری مناطق ۱۹ و ۲۱ در وضعیت نارنجی (ناسالم برای گروه‌های حساس) قرار دارد.

همچنین شاخص آلودگی هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته نیز روی شاخص عدد ۱۰۱ قرار داشت و برای گروه‌های حساس ناسالم بود.

براساس این گزارش، از ابتدای سال جاری تا امروز هشت روز هوای پاک، ۱۷۰ روز هوای قابل قبول، ۵۲ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و پنج روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روزشمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

تگ های مرتبط
ارسال نظر