خورش کنگر

حوه‌ی طبخ کنگر در هر قسمت از کشور ممکن است متفاوت باشد. اما به هر روشی که تهیه کنید خوشمزه است. کنگر در هر فصلی پیدا نمی‌شود و زمان رسیدن آن بهار است.

سایت شماره یک:

یکی از خورش‌های سنتی و اصیل و خوشمزه ما ایرانی‌ها خورش کنگر است. این خورش هم با مرغ درست می‌شود و هم می‌توان با گوشت آن را تهیه کرد.

نحوه‌ی طبخ کنگر در هر قسمت از کشور ممکن است متفاوت باشد. اما به هر روشی که تهیه کنید خوشمزه است. کنگر در هر فصلی پیدا نمی‌شود و زمان رسیدن آن بهار است.

این دستور کنگر را به یاد داشته باشید و حتما آن را تهیه کنید که هر کسی آن را میل کند عاشقش می‌شود!

مواد لازم:

نعنا ۵۰ گرم

کنگر ۶۰۰ گرم

جعفری ۱۵۰ گرم

پیاز متوسط ۲ عدد

لیمو عمانی ۲ عدد

روغن مایع به مقدار لازم

گوشت خورشتی ۴۰۰ گرم

رب گوجه فرنگی یک قاشق غذاخوری

نمک، فلفل سیاه و زردچوبه

به مقدار لازم کنگر

طرز تهیه

گام اول:

پیاز‌ها را پوست گرفته و ریز و نگینی خرد کنید.

در یک تابه حاوی مقداری روغن پیاز‌ها را تفت بدهید تا رنگ آن عوض بشود. گوشت‌های تکه شده را به پیاز اضافه کنید و کمی زردچوبه به آن اضافه کنید. گوشت را تا مرحله‌ای که تغییر رنگ بدهد و خوب سرخ بشود تفت بدهید.

گام دوم:

کنگر‌ها را یا پاک شده تهیه کنید یا حتما قبل از شروع به آشپزی آن‌ها را خوب پاک کنید و خرد کرده و بشویید. نعناع و جعفری را هم شسته و ریز خرد کنید.

در یک تابه سبزی‌ها را بریزید و تفت بدهید تا آب آن‌ها کشیده بشود و بعد روغن به آن‌ها اضافه کنید. کنگر را هم داخل تابه ریخته و تفت بدهید.

گام سوم:

یک قابلمه برای خورش مشخص کنید. گوشت تفت داده شده را به همراه پیاز، در کنار سبزیجاتی که سرخ کردید داخل آن بریزید. لیموعمانی‌ها را مانند کاری که برای خورش قرمه سبزی انجام می‌دهید با چنگال یا چاقو سوراخ کنید و داخل قابلمه قرار بدهید. آب را به همراه نمک و فلفل سیاه به مواد خورش اضافه کرده و در قابلمه را ببندید و روی گاز قرار بدهید تا خورش کم کم بپزد و جا بیفتد.

در پایان طبخ خورش اگر به نظرتان آمد ترشی آن کم است می‌توانید کمی آبغوره یا آبلیمو به آن اضافه کنید.

تگ های مرتبط
ارسال نظر