وضعیت هوای تهران

کیفیت هوای تهران امروز/دوشنبه/ در وضعیت نارنجی آلوده برای گروه‌های حساس قرار دارد و به کودکان و همچنین به زنان باردار و بیماران قلبی و ریوی توصیه می‌شود از تردد در فضای باز خودداری کنند.

سایت شماره یک:

شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای تهران اکنون بر روی عدد ۱۳۴ قرار دارد و وضعیت برای گروه‌های حساس جامعه ناسالم است.

همچنین بر اساس آخرین اطلاعات از ایستگاه‌های سنجش کیفیت هوای تهران در ۹ منطقه از جمله پونک، پیروزی منطقه ۱۳، تربیت مدرس منطقه ۶، شادآباد منطقه ۱۸، شریف منطقه ۲ و همچنین شهرداری مناطق ۲، ۱۱، ۱۹ و ۲۱ در وضعیت قرمز (آلوده برای تمامی افراد) قرار دارد.

براساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته، شاخص کیفیت هوای تهران بر روی عدد ۱۴۷ (آلوده برای گروه‌های حساس) قرار داشت.

از ابتدای سال جاری تا امروز ۹ روز هوای پاک، ۱۷۶ روز هوای قابل قبول، ۶۰ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۶ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در روز شمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

به گزارش ایرنا، شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

تگ های مرتبط

ارسال نظر