کیک شب یلدا یخچالی با طعم شکلاتی درست می‌شود و برای کسانی که طعم و مزه شکلات را دوست دارند گزینه خوبی به نظر می‌رسد.

سایت شماره یک:

کیک یخچالی یکی از روش‌های تهیه کیک شب یلدا است که دیگر نیازی به فر ندارد و می‌توانید مواد را داخل قالب یا ظرف پیرکس بریزید و این کیک راحت، خوشمزه و کم‌هزینه را تهیه کنید. شما می‌توانید به دلخواه روی این دسر را با دانه‌های انار و خلال پسته تزیین کنید. همچنین می‌توانید این کیک را با انواع میوه‌‌ها و برای مناسبت‌های مختلف نیز به راحتی در خانه تهیه کنید. با دلتامگ همراه باشید.

مواد لازم برای کیک شب یلدا یخچالی

شیر ۳ پیمانه

آرد سفید ۳ قاشق غذاخوری

نشاسته ذرت ۳ قاشق غذاخوری

شکر ۱/۲ پیمانه

وانیل ۱/۲ قاشق چای‌خوری

پودر کاکائو ۳ قاشق غذاخوری

بیسکویت ساده ۲ بسته

انار و خلال پسته برای تزیین به مقدار لازم

طرز تهیه کیک شب یلدا یخچالی

مرحله اول

در مرحله اول باید شیر را به همراه نشاسته و آرد الک‌شده مخلوط کنید. سپس شکر و پودر کاکائو و وانیل را بریزید و مواد را کاملا هم بزنید و تا یکدست شود. بعد روی حرارت کم قرار دهید و هم بزنید تا بوی خامی نشاسته و آرد گرفته شود و مایع شکلاتی شما کمی غلیظ شود. این مرحله در حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

مرحله دوم از کیک یخچالی شکلاتی

داخل هر نوع قالبی که دوست دارید یک نایلون بیندازید و یک ردیف بیسکویت قرار دهید و بعد از مواد شکلاتی مرحله قبل بریزید. سپس ۴ بیسکویت دیگر روی هم بگذارید و بعد کمی از مواد شکلاتی بریزید. این کار را با ۱۰ لایه بیسکویت تکرار کنید. بیسکویت‌ها باید روی هم و در یک راستا قرار بگیرند.

مرحله سوم

سپس باید نایلون را خوب دور دسر فیکس کنید و آن را محکم کنید تا دور و اطراف کیک را به خوبی بگیرد. بعد به کمک همان نایلون آن را داخل یخچال بگذارید و ۱ ساعت صبر کنید. بعد از این مدت نایلون را بردارید و روی دسر را با مواد باقی‌مانده از شکلات کاملا بپوشانید، مانند خامه‌کشی کیک باید دور تا دور کیک را بپوشانید و بعد با لیسک کیک را در ظرف مخصوص سرو بگذارید. روی آن را می‌توانید با انار دانه‌شده و خلال پسته تزیین کنید و ۱ ساعت دیگر نیز داخل یخچال بگذارید.

نکات کلیدی در تهیه کیک شب یلدا یخچالی

چیدن بیسکویت‌ها به صورت منظم روی هم خیلی مهم است.

مایه شکلاتی خود را زیاد بریزید تا بیسکویت‌ها نرم شود.

این کیک هرچقدر بیشتر در یخچال باشد خوش‌طعم‌تر می‌شود.

تگ های مرتبط

ارسال نظر